Zombi Macerası! - Left 4 Dead 2 Nedir?

Brius

gidenlerdenmiş
En iyi cevaplar
0

76XZba.jpg

Left 4 Dead 2, 17 Kasım 2009'da Valve tarafından piyasaya sürülen hayatta kalma-korku oyunudur. İlk kez piyasaya sürüldüğünde, sadece PC ve Xbox 360 için yayımlandı. Oyun, Left 4 Dead serisinin ikinci oyunudur. Ayrıca, oyunun almış olduğu bazı ödüllerde bulunuyor. Steam verilerine göre, oyun hakkında son derece olumlu incelemeler yer alıyor.

Oyunda ki amaç, insanları zombiye çeviren bir salgının ortasında ki dört karakterin bulunduğu zombilerle olan yaşam mücadelesidir. Zombiler ile mücadele içerisinde hayatlarını kurtarabilmek için belirli noktalara ulaşmak zorundadırlar aksi taktirde zombilerin istilasına uğrarlar.

Oyun, en iyi zorluk seviyesinde başlar ve devamında oyuncuların gösterdiği performansa göre zorluk seviyesi artar ya da düşer. Oyun içerisinde birçok çeşitli zombi görülür, ancak en çok dillerden düşmeyen sekiz önemli zombi zombi çeşidi vardır, bunlar aşağıdaki gibidir.

Rn9N4a.jpg

Tank: Oyunda ki en fazla cana sahip olan, bazı cisimleri bize fırlatabilen, öldürülmesi oldukça zaman alan bir zombi çeşididir.

Smoker: Adından da olduğu gibi, bulunduğunuz ortama arkasından zehirleyici bir duman bırakan bir zombi çeşididir.

Hunter: Adından da anlayacağınız gibi, insan kılığında sinsice sizi yakalamaya çalışan bir zombi çeşididir.

Boomer: Büyük bir göbeğe sahip olan, ateş edildikçe ortaya kusmuk salgısı salan bir zombi çeşididir.

Jockey: Hunter gibi, insan kılığında olan, hızlı, zıplama yeteneğine sahip olan bir zombi çeşididir.

Charger: Büyük bir vücuda sahip olan, sizi yakalamaya çalışan, sizi yere çarparak öldürmeye çalışan bir zombi çeşididir.

Spitter: Kadın olduğu gibi, üstünüze değişik bir enfeksiyon salgısı bırakan bir zombi çeşididir.

Witch: Oyunda ki en korkunç görünüme sahip olan, yüzünüze tırnaklarıyla hasar bırakan bir zombi çeşididir.

Zombilerin görsellerini ekleme gereği duymadım çünkü şu an yazarken ben bile tiksindim eğer sizde görmeye meraklıysanız, arama motorunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Left 4 Dead 2'in PC versiyonu için buraya, Xbox 360 versiyonu için ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar, iyi forumlar!

Son düzenleme: