oyunimparatoru kullanıcısının son içeriği

1. oyunimparatoru

Çekiliş Minecraft Sunucu Çekilişi & Karne Çekilişi

Sunucu çekilişine katılıcağım
  2. oyunimparatoru

Lozan antlaşması hakkında merak edilenler

Aya asla gidilmedi diyorsun orada bile yanlişsın bunu bende kesin söylemiyorum 100 yıllık diye ama sınırsız da diyemezsin tahmin edersin en mantıklısı bu bu arada İlber Ortaylı nın lozanla ilgili makalesine bak adam kendiyle çelişiyor oradada sınırlı demişti alzeymır mi ne var bu abide...
  3. oyunimparatoru

bu kadar bilgiyi tek bir kaynakta bulamayabiliriz site adı veremiyeceğim tavsiyem bu konuyla ilgili kitaplar okuyabilirsin. veya BM antlaşma protokollerini araştırsan uluslararası antlaşmalar 100 yıldan evvel feshedilemez maddesini bulabilirsin. kolay gelsin.
  4. oyunimparatoru

2023 tarihi lozan antlaşmasının bitişten ziyada bir zayıflama tarihidir 2023te direk bitcek diye bir şey yok 1 yıl sonrada 10 yıl sonrada feshedilebilir ama şu an kalkıp bu antlaşmayı bozamazlar ne savaşla ne başka bişeyle çünkü ulslararası hukuka göre 100yıldan evvel feshedemezsin
  5. oyunimparatoru

o zaman imzaladıktan 5 gün sonra bozsun antlaşmayı savaşla bozuluyorsa eğer
  6. oyunimparatoru

belliki yine okumadan yorum yapan bir arkadaşımız burada herneyse defalarca yazdığımı yine yazıyorum yine okumadan yanıtlamazsın umarım; 4 kez yazdığım gibi süre belirtilmemiş ama sınırsızda denmemmiş adamlar geldiklerinde abe bebim lozanım var saldıramazsın dicek haliniz yok. madem savaş olunca...
  7. oyunimparatoru

Bilgiyi almak zekilik deildir bilgiyi aldığımız veya paylaştığımız zeki olduğumuzu göstermez pek ama yorumun için teşekkürler sormak istediklerin varsa alabilirim
  8. oyunimparatoru

Yunanistan çiğner çünkü BM onun dostu ama sınırsız olsaydı bize saldırdıkları da abi lozanım var gelme dicek halimiz yoktur umarım f35 s400 vs bunlar görünen yüzü silah devri bitti diplomasi başladı her şey antlaşmalarla akıl yaşta değil baştadır Lozan sınırlı bir antlaşmadır eğer sınırsız...
  9. oyunimparatoru

Davet Tarih Topluluğu ☪ Discord Grubu

Gerçekten sunucuda tüm roller aynı renkte ve çok karışık sıkıcı bir görünüme sahip bot desteği yok bot koruması yok güvenlik zayıf mute alan kişi gir çık yapıp kaldırmış oluyor yetkilileri dik kafalı olan bir sunucu çoğu üye tarafsız deil ilk başta kendi kurallarını ihlal etmiş bir sunucu...
  10. oyunimparatoru

Davet Tarih Topluluğu ☪ Discord Grubu

sunucu iç tasarımı gerçekten çok kötü renksiz ve sıkıcı. düzenlenmeli ayrıca sistemde zayıf geliştirilmeli mantık güzel ama gelişmesi zor.
  11. oyunimparatoru

sebebi şu tarih verilmediğinden o der 50 yıl ben derim 80 yıl öbürü der sınırsız. yani özgürce yorumlanabilir. BM 1.dünya sonucunda imzalanan antlaşmaların çeşitli bahanelerle bozulmasına karşıt; "uluslararası antlaşmaları 100 yıldan önce feshetmek uluslararası hukuka aykırıdır." demiş ve buna...
  12. oyunimparatoru

15____ İstediğin gibi olsun umarım tüm sorularına cevap vermişimdir :)
  13. oyunimparatoru

Ruslar çekildi diyon e almanlarda çekildi Onlar nasıl lozanda katıldı bizim tarafımızdaydı demişsin ama onlarda lozans katılmadı onlarda Rusya gibi değişti nazi devleti kuruldu Musul sorunu kapanmamıştır lozanın bitmesiyle ek protokollere feshedilir yani %5lik hakkımızı alabiliriz BM adı üstünde...
  14. oyunimparatoru

Çok güzel yerlere deinmişsin ufak hatalarımıda dile almışsın ben de senin hatalarını söyliyim Ankara antlaşması lozandan sonra imzalanmış ve lozanın ek dosyaları arasında yer alır Lozan Barış antlaşmasıyken Ankara antlaşması ek protoköldür yani ayrı bir antlaşma deildir hem ben alıcaz veya bizim...
  15. oyunimparatoru

Cidden en mantıklı soruyu sordum cevap vereceğim ve bunu birçok kaynaktan aldığım bir bilgiyle yapacağım. Lozan içinde tarih belirtilmeyen bir antlaşmadır bu onu sınırsız yapan deil aksine kişilerin istediği gibi yorumlaması anlamına gelir Lozan 1923 yılında imzalanmış 1938 müttefik...