Anket Minecraft'ın Yeni Sürümü 1.10 Hakkında Tahminler

Sizce 1.10 sürümünün asıl amacı hangi alanı geliştirmek olacaktır?

• Mimari

• Yaratıklar

• Teknolojik aletler

• Yeni alanlar ( nether, end gibi )

• Realms

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle sırf mob ve boss üzerine bir güncelleme gelse keşke. 5-6 tane mob olsa. 1-2 tane de yeni boss. Bir de müziklerde güncelleme olsa tadından yenilmez be!

Edit: Diskleri demiyorum. Mesela savaş müziği gibi bir şey olsa bence güzel olurdu. :D

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Panda gelebilir. Ciddiyim.
Aynen haklısın.
Bunu Neye Dayanarak Söylüyorsun?
Yeni gelecek mob pasif olacacak @AlfaTayfa nın dediği gibi temel rengi beyaz olacak(ayriyetten üzerine başka renklerde eklenebilir.)Bunu twitterdan dayanarak ve yabancı youtuberların videolarından(onlarda twitterdan bakıyorlar)görüp öle söylemiş olabilir.
Yani gelebilecek hayvan ''Panda'' veya ''Penguen'' gelebilir.
Onun dışında benim bir düşüncem de kar biyomlarında iglolardan oluşan bir köy onlara özel ayrı köylü farklı farklı şeyler satacaklar.Veya köy değilde sadece kar biyomlarında yaşayan köylüler.
-1.10 yerine 2.0 diye düşünenler de boşuna düşünüyor 1.10 çıkacağı twitterda söylendi.
-Teknolojiye de önem verseler teknolojik eşyalar gelse daha güzel olur diye düşünüyorum.Mesela artık redstone dan yapılabilecek kablolar çıkartsalar güzel olur.Bu sayede sistemler daha kolay olabilir dik olarak yukarıya taşıyabildiğimiz için.Bir yandan da bu teknolojik eşyalar gelmesi durumunda ümitliyim çünkü:Minecraft bir kaç sürüm önce orta çağ gibi bir oyundu şu an ki sürümlere kadar.Yani bu updatede teknolojik eşyalar gelebilir.Başka bir neden ise şu:Minecraft en başlarda hayatta kalma ve az bir şey de build üzerineydi(çok az).Beta sürümlerinde ise redstone falan gelişmiş oldu Adventure Update geldi Minecraft daha da değişti.Beta dan sonra ise build için bir şeyler yapılabilir oldu redstone a biraz önem verildi nether gelişti başlarda hardcore falan eklendi yakın sürümlerde oyunun oynayış tarzı değişti moblar değişti end değişti(End oyuna eklendiğinde beta 1.8 veya 1.9 du ve end 1.9 da daha gelişmiş oldu hatırlatayım.)Yani bu sürüm karma oldu fakat redstone veya teknoloji pek önemli olmadı.Ayrıyetten 1.10 yeni bir çağ gibi olacağını düşünüyorum bu da teknoloji çağı olabilir çünkü 2.0 çıkabilirdi yani oyun Minecraft 2 diye geçebilirdi Minecraft 1: Orta çağ,Minecraft 2:Teknoloji çağı oluyor yani.
Umarım anlatabilmişimdir :D Biraz karmaşık oldu gibi ama :D
-Gerçekçiliğe bakılırsa tırmanma eklenebilir,sürünme eklenebilir,eğilince daha farklı görünebiliriz gerçek eğilme gibi,koşma biraz değiştirilebilir.Yani smart moving modu gibi olabilir.Açılır kapanır pencereler olsa güzel olur.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Raptork

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gerçekçilik olarak pek bir şey beklememek gerek ama bana kalırsa gelebilecekler:
-Yeni hayvanlar, denize olsun havaya karaya nereye olursa, ayı olur köpekbalığı kuş falan hem oyun şekillenir hemde avcılık falan yaparız.
-Yeni köy sistemi, demek istediğim köylerin meselı gardiyanı,çiftçisi,muhtarı falan olsa bence tadından yenmez.
- Yeni botlar, yani botların şeklini değiştirmekle olmuyor bence daha kaliteli botlar gelebilir
-Yeni hareketler, burdan kastım smart movingteki gibi hareketler oyuna gelse parkurlar falan baya zevkli olur sürünme, tırmanma falan.
-Yeni dekorasyon blokları, modlarda olan marble tarzı bloklar güzel olabilir mimari için.
ve son olarak lav hızlı aksa daha iyi bence eskiden mesela madende lav çıkınca korkardık yanarız diye ama bir süre sonra lav zaten yavaş geldiği için hiçbir etksi yoktu hızlı akarsa daha eğlenceli olabilir bence.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence bunu konuşmak için erken. Ama Java'dan çıkarsa harika olabilir -ki çıkmaz- Microsoft yine işi batıracaktır. Çok şey ummayın.

Nothingkat42

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tabikiside Yaratıklar,Mimari ve Yeni Dünyalar 3 ünede Oy Veremedigim İçin Yaratıklar Dedim .s

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Minecraft Gittikçe Moba Oluyor
Değişik Oklar,Saldırı Hızı,Kalknalar

Bu Yüzden 1.10 Çıkarsa Yeni ve Değişik Entityler ve Yeni Kılıç,Yay Ve Ya Onun Gibi Bir şey Çıkacağını Düşünüyorum
@Pyme Arkadaşımızın Dediği Gibi 3D Texture'ler de Gelebilir
Moba ile bir alakası olmaz ama RPG olabilir.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çohoş bi spoyler: Enimals go to maynkıraft

ilkeroyun2

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben 1.9 da bırakmaktan korkuyorum yıllar sonra gireceksin ve bakacaksın. Aman tanrım didim

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Aslında hayal ettiğim şu.
Ben olsam yapardım :/ :D

Minecraft multiplayer butonu kaldırılacak.Ve sadece oyunda options ve play butonu kalacak.
Play butonuna basdığımızda dünyanın nasıl olacağı hakkında bize sorular sorulacak.
Örneğin "Dünya tehlikelimi olsun ?" evet veya hayır diyebileceğiz.
Bu soruların sonunda dünya açılacak ve farklı oyuncularda olacak.
Ölünce birdaha doğmuyacaz.Sadece yine play butonuna tıklıcaz soruları cevaplıcaz başka dünyaya geççez.
Sorulardan öncede farklı modlar olsun örneğin Normal Minecraft , Hikaye Modu , Korku Modu falan filan.

Oyun The Walking Dead,Minecraft Story Mode falan bunlara benzicek :D

( Dediğim şey 3025 yılında gerçek olacak gaba d. )

son_savasci

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kalkan textureleri ve türleri arttırılmalı.
Bir (örn) elmas kılıçın texturesi, kılıcın dayanıklığı azaldıkça çatlak veya kırık gözükmeli aynı zamanda verdi hasarda biraz azalmalı.
Köylü türü arttırılıp normal oyuncu gibi evlerini yapıp maden filan yapıp burunlarından kurtulmalı.
Başka hayvanlar eklenmeli (kuş, sincap, kaplumbağa, balık)
Yeni yaratıklar eklenmeli ve boss sayısı büyük bir meblada arttırılmalı. (örn yarı zombi yarı iskelet üstünde parçalanmış zincir zırh textureli bir mob)
textureler 16x16 yerine 32x32 olmalı.
Oyuncuların textureleri 3 boyutlu olmalı.
Yara alan mob,oyuncu texturesi üzerinde kan veya yara izleri oluşmalı.
Can azaldıkça Call Of Duty gibi ekran kararmalı.
Klan ve krallık sistemi gelmeli. (M.C.A)
Castle Dungeonlar yapılmalı.
Antik Yerler oluşturulmalı.
Büyü çeşiti ve seviyeleri yükseltilmeli.
Biraz daha realistik olmak adına köylülerle konuşup ilişkilerini arttırıp veya azaltmalı (M.C.A)

OrangeLemon

Let it die
En iyi cevaplar
0
Valla bunlar hiçbir zaman adam gibi bir güncelleme getiremedi getiremiyecek 2010 dan günümüze anca geliştirilen dandik bir oyun şu günler gözümde