• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
 • rabisu
  Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam

Neler yeni

Minecraft Türk

Gamer Türkiye Portal

Gamer Türkiye: Ödüllü Öykü Yarışması.story.jpg

Okul Yolunda Öğrenci, Öykü Yarışması.

Herkese merhaba! Bazılarımız için sıcak ve yorucu, bazılarımız içinse sadece bilgisayar ve İnternet'ten ibaret olan bu yaz tatilini yavaş yavaş arkamızda bırakırken sizler için düzenlediğimiz öykü yarışmasına katılmadan gitmeyeceğinizi düşünüyoruz. Gamer Türkiye Forum Yönetimi olarak şimdiden 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm öğrenci arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

Kağıt ve kalemlerinizi hazır edi... hayır hayır, bu forum üzerinde düzenlenen bir yarışma, yani parmaklarınızı ve klavyelerinizi hazır edin çünkü yarışma başlıyor! Yarışmadan biraz bahsedecek olursak; katılmak için 23 Eylül 2018, saat 18:00'a kadar yazdığınız "Okul Yolunda Öğrenci" konulu metni katılım şartlarına uygun olmak suretiyle bize göndermeniz gerekiyor.
Metin konusu: Okul Yolunda Öğrenci
Başlangıç tarihi: 12 Eylül 2018
Son katılım tarihi: 23 Eylül 2018, saat 18.00.
Başvurular: Katılmak için öykünüzü
bu bağlantıdan gönderebilirsiniz.

Katılım şartları ve kurallar:
 • Yazacağınız metin en az 100, en fazla 150 kelimeden oluşabilir. Ayrıca belirtmiş olalım, bu madde katılımcıların işini zorlaştırmak için değil, okunacak metinlerin sayısını göz önünde bulundurduğumuz zaman jürilerin işini hafifletmek için eklenmiştir.
 • Üyeler alternatif hesaplar dahil olmamak şartıyla sadece 1 metin ile yarışmaya katılabilir.
 • Yazacağınız metinler size ait ve özgün olmak zorundadır. Herhangi bir yerden alıntı durumu söz konusu olduğunda metniniz değerlendirmeye alınmadan elenebilirsiniz.
 • Yazacağınız metinde herhangi bir resim, video, emoji dahil olmak üzere herhangi bir görsel materyal kullanmanız yasaktır.
 • Kazananlar jüri üyeleri tarafından belirlenip, yarışmacıların birbirlerinin metinlerinden esinlenmelerini önlemek amacıyla başvuruları özel mesaj üzerinden yapabilirsiniz.
 • Her ne kadar kontenjan sınırlaması bulunmasa da katılımın düşük olması halinde yarışma iptali, beklenilenden yüksek olması halinde de 4. ve 5. üyelere de ödüller olabilir.

Ödüller:
Jüri tarafından seçilen:

 • birinci metnin yazarı 1 Aylık Süper Üyelik & 1 Aylık Sponsor Üyelik & Sürpriz Hediye Paketi,
 • ikinci metnin yazarı 1 Aylık Süper Üyelik & Sürpriz Hediye Paketi,
 • üçüncü metnin yazarı 1 Aylık Süper Üyelik kazanacaktır.
Ayrıca, yarışmaya katılan herkese
Talebe unvanı verilecektir. Unutmadan belirtmiş olalım; eğer herhangi bir etkinlik fikriniz varsa ya da bir etkinlik, çekiliş veya turnuva düzenlemek istiyorsanız
Forum Destek Bölümü aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başka bir yarışmada görüşmek üzere, iyi forumlar dileriz.

Gamer Türkiye Forum Yönetimi

Minecraft: Skor Tabloları Bedrock'a Geliyor

minecraft-türk-oyun-forumu.png

df0d973b1e6b5ebc636dfd33d39eb030-SaveLlamaHeader.jpg


Minecraft: Skor Tabloları Bedrock'a Geliyor


Merhaba Forum Gamer üyeleri ve Minecraft oyuncuları. Sizi küçük bir güncelleme hakkında bilgilendirmek istedim.
Öncelikle başlığı görüp Bedrock nedir diye düşünenler için küçük bir açıklama: Eğer Minecraft'ı Windows 10, Xbox One, VR, mobil cihazlar veya Nintendo Switch ile oynuyorsan, bu Bedrock sürümü kullanıyorsun ve yakında muhteşem bir güncellemeyi kullanabilirsin anlamına geliyor.


Aslında, Minecraft'ın Windows 10/ Xbox One/ Android platformlarından birinde Beta sürümünü kullanıyorsan, bu güncellemeyi bugün deneme şansına sahipsin.

Skor Tablosu nedir? Oyunda, oyuncular için puanları ayarlama, sorgulama ve görüntüleme gibi şeyleri yapabileceğiniz yeni bir sistemdir. Örneğin, öldürdüğünüz zombi sayısının ekrandaki bir tabloda kaydedilmesini istediniz mi? Artık yapabilirsiniz.

330238d2b9428c8c411df3b9eaa25e89-PIGBAR.jpg


Skor Tabloları, yalnızca kaç tane zombiyi mezarlığa geri döndürdüğünüzü kaydetmeye yaramıyor. Oyuncular bu tabloları her türlü şey için kullanabilir! Öldürme ve ölme sayını saymak için kullanabilirsin. Ekonomik sistemler oluşturabilir, gelişmeyi kayıt altına alabilir, kronometre tutabilir veya oyuncuların istatistiklerini ekranın bir köşesinde kayıtlı tutabilirsin.

Beta Sürümünde Skor Tahtalarını Nasıl Kullanırım?

Dünya menüsü üzerinden ''Use Experimental Gameplay'' seçeneğini seçerseniz, Beta o dünyada aktif olur. Daha sonra oyun içi komutlar ile tabloyu aktif hale getirebilirsiniz.

fbc5f0ed54691a668ab911d836e41603-GalleryONE.JPEG


Skor Tablosu Örnek Bir Komut

/scoreboard objectives add zombies_killed dummy ''Zombies Killed''
Komudunu kullanarak, yan tarafta öldürdüğünüz zombi sayısını gösteren bir skor tablosu oluşturabilirsiniz.


48ad5cbb0e03754739e74ae313b492bd-GalleryFOUR.jpeg


Ayrıca parkur yapımcıları, yaratıcılıklarını kullanarak harika şeyler yapabilir. Ölme ve zıplama sayacı vb. şeyler işte. Tamamen oyuncuların yaratıcılığına kalmış.

Benim fikrime göre ise, plugin kullanımı olmadan, tamamen oyun içi komutlarla böyle bir sistem kullanabilmek muhteşem olacak.

Okumaya vakit ayırdığınız için teşekkürler! İyi forumlar.

Minecraft: Süper Tatlı Doku Paketi Yayınlandı!


supercute.jpg

Minecraft: Süper Tatlı Doku Paketi Yayınlandı!
Merhaba değerli Gamer Türkiye ailesi ve Minecraft severler! Yepyeni bir haber konusuna daha hoş geldiniz.
Forum Gamer'in en sevimli Takım Lideri, Süper Sevimli Doku Paketi hakkında neden yazı yazıyor? Bu soru aslında daha sonra sorgulanmalı. Çünkü Bugün Minecraft'ı en sevimli makyajını kutluyoruz!


Evet, yetenekli sanatçılarımız şok edici derecede yeni seviyelerde 'şekerlenmiş' (bilimsel terim) Minecraft'a sahipler. Gül yanaklı Creeper'lar! Kek yüzlüler! Gök kuşakları, her yerde gülümsüyor ve her pikselden ayrı bir tatlılık alıyor! Zombiler bile bile çok tatlı gözüküyor.

Minecraft'ın ne kadar sevimli olabileceğini görmek için aşağıdaki görsellere bir göz atın:

1.jpeg

2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.JPEG
6.JPEG
7.jpeg
8.jpeg


Süper Sevimli Doku paketi şimdi Minecraft Marketplace bölümünde mevcuttur. Zıplayan tavşanlar, ultra sevimli tek boynuzlu atlar, parlak balonlar ve hamburger var mı? Evet hamburger var! Kalamar bile seni hayrete düşürecek! Bu doku paketi oyununuzu her zamankinden daha güzel yapmak için 15 skin ile birlikte geliyor.

Ek olarak, Klasik Xbox skin paketlerinden biri olan Skin Pack 2, Xbox One, Windows 10, VR, mobil cihazlar ve Nintendo Switch'te artık Minecraft için mevcuttur. Bunu da market bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca belirtmiş olalım, Xbox'ta zaten varsa indirmek ücretsizdir.

Paketi Minecraft Marketplace kısmından indirebilirsiniz!

Teşekkürler
Konuyu okuduğunuz için gerçekten teşekkür ederiz. Başka Minecraft haber ve güncelleme konularında görüşmek üzere! Yönetim olarak herkese iyi forumlar dileriz.

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Minecraft Skin Paketi!


skin.jpg

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Minecraft Skin Paketi
Merhaba Gamer Türkiye ailesi ve Minecraft severler! Yepyeni bir haber konusuna daha hoş geldiniz.
Minecraft Marketplace' kısmında bugün mevcut olan yeni bir skin paketi olan Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi ile hiper uzaya bağlanın! Sürücü, pilot, kaçakçı, hatta bir droid(droidler Minecraft.net? Temiz!), bu paket sizin için her maceraya uygun bir skin verecektir.


Kendinizi Han Solo ve Chewbacca'nın efsanevi bir parçası olarak görüyor musunuz? Veya tatlı ve büyüleyici Lando Calrissian olarak?(Açık konuşmak gerekirse, eğer tüm bu cilt paketini Donald Glover'ın Minecraft versiyonunu yapmak için bir mazeret olarak ortaya çıkardık desek bizi gerçekten suçlayabilir miydiniz?)

1.png
2.png


Aralarından seçim yapabileceğiniz 30'dan fazla skin ile sevilen space scoundrel stilini üç farklı şekilde yaşayabilir, bir şeyler değiştirebilir ve birçok farklı seçim yapabilirsiniz!

Kahramanca bir şey hissetmiyorsanız, Dryden Vos, Enfys Nest, Cloud-Riders ve ikonik Imperial Stormtroopers dahildir!

3.png
4.png


Daha az bilinen karakterler, Aurodia Ventafoli (Yıldızların Chanteuse'i), Krysguld Dartis'in ve daha pek çok şeyin parıldamasını da sağlar. Droid hayranları, macera ekibinizi tamamlamanız için S1D6-SA-5, GM12-L1 ve L3-37 dışarıda kalmamıştır. Lütfen bana kolayca yanlış yazılan 'isimlerini' bir daha yazmama izin vermeyin.

birinci.jpeg

ikinci.jpeg


Teşekkürler
Konuyu okuduğunuz için teşekkür ederiz. Skin paketini bugün Minecraft marketinden edinebilirsiniz! Başka haber ve güncelleme konusunda daha görüşmek üzere.

Kaynak: minecraft.net