Neler yeni

Gamer Türkiye Portal

Şifreli Mesaj Yarışması

gamer (1).png

Şifreli Mesaj Yarışması

Merhaba değerleri forum üyeleri, karne etkinlikleri içerisinden düzenleyeceğimiz çok zor olmayacak bir etkinliğe hoş geldiniz.
Şifreli Mesaj: Herhangi bir şekilde şifrelenmiş ve değiştirilmiş bir mesajı ufak ipuçları ile bulmaya çalışıyoruz. Örnek olarak "Bilgisayar" kelimesi çeşitli emoji ve şifreleme dilleri kullanılarak şifreli bir hale getirilebilir.

Etkinlik hakkında detay vermek gerekirse 18.01.2019 tarihinde bu konu üzerinden paylaşılacak şifreli mesajı çözüp bize gönderen ilk üç kişiye (katılım artarsa ilk beş kişi de olabilir.) hediyeleri verilecektir.

Çözmeniz gereken şifreli mesaj;

Emojilerle anlatılmış hali;

Screenshot_16.png


Anahtar Kelime;

CAA DEABACBE (Şifre iki kelimeden oluştuğu için harflerin arasında boşluk bulunuyor)

Vigenere hali;

LZJ ZEUKMOGV (Türkiye Alfabesine göre şifrelenmiştir.) (Verilen anahtar kelime ve vigenere halli şifrelerde her bir harf başka bir harfi temsil etmektedir. Şifrelerdeki harf sayısı ne kadar ise o harf sayısı kadar kelime oluşacaktır.)

Buraya tıklayarak cevapları bize gönderebilirsiniz.

Ödüller; 1. kişiye 1 Aylık Süper Üye + Süpriz Hediye Paketi
2. kişiye 1 Aylık Süper Üye
3. kişiye 1 Aylık Özel Üye


Yarışmaya katılan herkese
search.png
Şifre Çözücü unvanı verilecektir.

Organizasyon; @Cranky @AdexTR @MusaBrt

Gamer & Minecraft Türkiye: Karne Hediyeleri, Çekiliş ve Etkinlikler!
Gamer & Minecraft Türkiye: Karne Hediyeleri, Çekiliş ve Etkinlikler!

Herkese merhaba! Bildiğiniz gibi Gamer Türkiye forum yönetimi olarak okulunda başarı gösteren öğrenci arkadaşlarımıza forum içinde de çeşitli hediyeler vermeye geçen yaz başladık. Bundan dolayı her tatil sezonunda da eğitim hayatında başarı gösteren arkadaşlarımıza da site içinde cüzi miktarda biz de hediye vereceğiz. Ayrıca yeni yıla girerken tarafımızca oluşan bir sıkıntıdan dolayı da yeni yılınızı kutlayamadık; bunun da telafisi olması açısından karne çekilişinin yanısıra birkaç tane de etkinlik yapacağız.

Forum yönetimi olarak yeni yılınızı kutlar, eğitim hayatınızda başarılar dileriz.


✯ Karne Hediyeleri & Çekiliş ✯

Geçtiğimiz yazdan hatırladığımız üzere takdirname belgesini gönderen herkese birer ay sponsorluk, teşekkür belgesini gönderen herkese ise çekiliş ile özel üyelik vermiştik. Fakat bu sefer ödülleri biraz daha yükseltip ikisini de çekilişle yapacağız.

İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencisi olanlar takdirname ve teşekkür belgelerini göndererek çekilişe katılabilir. Ayrıca, üniversite öğrencisi olanlar ise not ortalamasının en az 3 (3'e denk harf notu da olabilir) olması şartıyla çekilişe katılma bağlantısından notunu paylaştığı durumda direkt olarak 1 Ay Süper Üyelik ve 20 Ödül Puanı alacaktır.

Katılımlar 18 Ocak'ta başlayıp, 1 Şubat Cuma günü, saat 23.59'da sona erecektir.

[UYARI]: ÇEKİLİŞE KATILMAK İÇİN GEREKLİ BELGE VE DOKÜMANLARI GÖNDERİRKEN ÜSTÜNDE İSİM VE TARİH DIŞINDA SİZE AİT OLAN ÖZEL BİLGİLERİ (TC KİMLİK NUMARASI VS.) HERHANGİ BİR RESİM DÜZENLEME PROGRAMIYLA KAPATIN LÜTFEN.

Ayrıca; belgenin size ait olduğunu kanıtlamak için üstüne forum kullanıcı adınızı yazabilirsiniz.

Çekilişe katılmak için tıklayın.
Takdirname belgesini gönderenlerden çekiliş ile seçilecek olan:
 • 1 Kişiye: 3 Ay Süper Üyelik + Sürpriz Hediye Paketi,
 • 3 Kişiye: 2 Ay Süper Üyelik,
 • 5 Kişiye ise 1 Ay Süper Üyelik teslim edilecektir.
Teşekkür belgesini gönderenlerden çekiliş ile seçilecek olan:
 • 1 Kişiye: 2 Ay Özel Üyelik + Sürpriz Hediye Paketi,
 • 3 Kişiye: 1 Ay Özel Üyelik,
 • 5 Kişiye ise 1 Hafta Özel Üyelik teslim edilecektir.
Ayrıca, takdirname belgesini gönderen herkese 40 Ödül Puanı, teşekkür belgesini gönderen herkese ise 20 ödül Puanı verilecektir.

Çekilişi kazananlar 2 Şubat Cumartesi günü bu konu üstünden duyurulacaktır.

Organizasyon: @AdexTR, @Reinhard, @Cardinal41


✯ Minecraft Skin Yarışması ✯

Skin yarışması yapmayalı uzun zaman olmuştu, fakat bu sefer kış veya öğrenci temalı yapmak yerine biraz fantastik türe kaçalım dedik ve tema olarak Harry Potter'ı belirledik. Bilmeyeniniz yoktur, geniş bir kitleye hitap eden bu seri için skin tasarımında hepinize başarılar dileriz.

Minecraft Türkiye Skin Yarışması

Organizasyon: @Cranky, @Cullen, @AdexTR, @Cardinal41


✯ Bilmece Bildirmece, El Üstünde Kaydırmaca? ✯

Sabun! Aslında sorumuz bu değil fakat Forum Oyunları bölümünde yarıyıl tatili boyunca sürecek olan bir bilmece yarışması da düzenleyeceğiz. Bu bilmece yarışması 18 Ocak'ta başlayacak; 3 Şubat'a kadar 6 soru yayınlanacak. Bu soruların herhangi birini bilmeniz durumunda çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

Etkinlik - Aşırı Zor Bilmece Yarışması!!

Organizasyon: @Swuupie @AdexTR


✯ Parti Henüz Bitmedi, Biraz da Müzik! ✯

Parti henüz bitmedi; 19 Ocak Cumartesi günü akşam saat 18.00'da düzenlenecek olan Plug.dj etkinliğine davetlisiniz, müzik listenizi getirmeyi unutmayın!

Ayrıca, katılan herkese
Parti Kaçkını etkin etiketi ve katılanlardan arasından yapılacak çekiliş ile kazanan kişiye 1 Aylık Özel Üyelik verilecektir. Forum adınızla gelmemeniz durumunda geldiğiniz zaman forum adınızı yazarak kendinizi listeye eklettirmeniz gerekiyor, aksi takdirde çekilişe katılamayabilirsiniz.


Çekiliş tamamlandı, kazanan:
@SametKing


Organizasyon: @byElysion @Cardinal41


✯ Bizimle Çalışmak İster miydiniz? ✯

Bildiğiniz gibi oyunlar üstüne forumumuzda içerikler üretiyoruz, eğer siz de aramızda bulunmak isterseniz aşağıdaki bağlantılardan aramıza katılabilirsiniz!

Duyuru - Yeni Takım Arkadaşları Arıyoruz | Ekip Başvurusu (Başvurular Aktiftir!)
Duyuru - Yeni Takım Arkadaşları Arıyoruz | Sosyal Forum Ekibi Başvurusu (Başvurular Aktiftir!)✯ Eski Unvanlar, Yeni Kategoriler! ✯

Bildiğiniz gibi son zamanlarda Minecraft Dünyasında bir Hytale heyecanı oluştu. Bu bağlamda bizim de açtığımız Hytale kategorisinde içerik paylaşımında bulunabilirsiniz.

Hytale Türkiye Forumu

Ayrıca, geçtiğimiz yıl yaptığımız XenForo 2 güncellemesinde unvanlar gitmişti. Önümüzdeki günlerde Unvan Talep kategorisinde bulunan tüm unvanlar yavaş yavaş teslim edilmeye başlanacak. Eğer gerekli yeterliliğe sahipseniz ve hala unvan, apolet veya madalya almadıysanız sizi Unvan Talep Bölümü'ne alabiliriz.

Duyuru - Unvanlar, Apoletler ve Madalyalar!
Unvan Talep Bölümü✯ İstek ve Önerileriniz & Teşekkürler ✯

Forum hakkında istek, öneri ve şikayetlerinizi bu anket üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Ayrıca uyarı itirazı gibi durumlar için eğer susturulmuşsanız Forum Destek Bölümü'ne konu açma şansınız olmaz, o durumda direkt olarak bu bağlantıdan forum destek görevlilerine ulaşabilirsiniz.


Son olarak, forumu forum yapan siz üyelerimize teşekkür ederiz.

Gamer & Minecraft Türkiye Forum Yönetimi

Minecraft Türkiye Skin Yarışması


minecraft-skin-harry-potter.jpegMinecraft Türkiye Skin Yarışması

Skin yarışması yapmayalı uzun zaman olmuştu, fakat bu sefer kış veya öğrenci temalı yapmak yerine biraz fantastik türe kaçalım dedik ve tema olarak Harry Potter'ı belirledik. Bilmeyeniniz yoktur, geniş bir kitleye hitap eden bu seri için skin tasarımında hepinize başarılar dileriz.

Skin teması: Harry Potter
Son başvuru tarihi: 1 Şubat 2019, saat 18:00.
Başvurular: Yarışma Konuları Bölümü üzerinden yapılacak. Başlığa "Skin Yarışması" yazıp konu içeriğine sadece tasarladığınız skinin fotoğraflarını koymanız gerekiyor.


Katılım şartları:
 • Üyeler alternatif hesaplar dahil olmamak şartıyla sadece 1 skin ile yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmaya katıldığınız skinlerin sizin tarafınızdan yapılmış olması gerekiyor. Aksi takdirde skininiz değerlendirmeye alınmadan elenebilir.
 • Skin fotoğrafları tr.imgbb.com adresine yüklenmelidir. Skinin sağ, sol, ön ve arkadan çekilmiş fotoğraflarının başvuruya eklenmesi gerekiyor. Oyun içinden çekilmiş fotoğraflar da kabulümüzdür.
 • Kazananlar jüri üyeleri tarafından belirlenip, yarışmacıların birbirlerinin skinlerinden esinlenmelerini önlemek amacıyla başvuruları özel mesaj üzerinden yapabilirsiniz.
 • Her ne kadar kontenjan sınırlaması bulunmasa da katılımın düşük olması halinde yarışma iptali, beklenilenden yüksek olması halinde de 5. ve 6. üyelere de ödüller olabilir.

1.png


2.png


3.png


4.png

Kazananlar ve Ödüller:
Jüri tarafından seçilecek olan:

 • 1. Kişi 2 Aylık Süper Üyelik + Sürpriz Hediye Paketi,
 • 2. Kişi 1 Aylık Süper Üyelik,
 • 3. ve 4. Kişi 1 Aylık Özel Üyelik,
 • Katılımların beklenilenden yüksek olması durumunda 4 ve 5. kişilere de ödüller, beklenilenden düşük olması durumunda da yarışma iptali söz konusu olabilir.
Ayrıca, yarışmaya katılan tüm üyelerimize
Muggle etkin etiketi verilecektir.


Jüri tarafından seçilip dereceye girecek olanlar 2 Şubat Cumartesi günü bu konu üstünden duyurulacaktır. Tüm katılanlara başarılar dileriz.
Organizasyon: @Cranky, @Cullen, @AdexTR, @Cardinal41

Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.6
Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.6


Minecraft Türkiye'nin değerli üyelerine kucak dolusu sevgiler! Bildiğiniz üzere "işleyen demir ışıldar" prensibini merkezimize alarak forumla ilgili yenilikler yapmaya devam ediyoruz. Karşınızda Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.6.


Kredi sistemi
Eski üyeler tarafından satın alınan reklamlar artık belirli miktarda krediler getirebilecek; bu kredileri biriktiren üyeler güncelleme kısmından kredilerinin yettiği hesap güncellemelerini alabilecekler.
Pratikte, forumda en az 1 yıllık üyeliği olan kullanıcılar tarafından alınan belirli reklamlarda, reklamın %20'sine karşılık gelen miktarda kredi hediye edilecek; bu sayede forumdaki üyelikler "bir e-posta hesabı"ndan ibaret olmayacak. Forumdaki çeşitli yarışmalarda ve etkinliklerde kredi dağıtılabilecek. Bir süre sonra eklenecek olan yeni bir sistem dahilinde, forum ve yazım kurallarına dikkat eden üyelere kredi eklenebilecek.Hafifleyen yaptırımlar
Minecraft Türkiye'nin yönetim anlayışı, üyeler lehine yapılan her işlemi teşvik ve takdir eder. Bizim için örnek moderatör, denetime gelen sunucu konusundaki bölüm kuralına aykırı durumu "Düzenle" tuşu ile düzelterek konuyu onaylayan; özel mesaj üzerinden gelen sorular için üyelere gerekli yanıtı veren veya üyeleri gereken yerlere yönlendiren; uyarı vermek için bu forumda görevli olunduğunu sanmayan; bir yanlışlık sonucu uyarı verdiğinde hatasını düzeltmeyi bilen; üye bakış açısıyla değerlendirme yapan moderatördür. Bizim getirdiğimiz prensip; görevli kişinin ilgili hataları "Uyar" tuşuna basmadan çözmeyi hedef almasının kaynağıdır ve bu hatalara karşı eylemler yapmak yerine, bu hatalara karşı önlemler almak amacını taşıyan uygulamaların kaynağıdır. Tüm bunlar doğrultusunda üyelerin perspektifinden bakan bir uygulamayı sunmak istiyoruz. Uyarı puanları, üyelerin susturulmasına sebep olmakta ve aktif puanın mevcut olduğu süreler kadar üye susturulmuş statüde kalmakta; artık bu uygulama belirli şartlar dahilinde esnek hale getirilmiş olacak, bu bağlamda pratikte 1 uyarı puanına sahip olan bir üye, susturulmamış olacak (konulara mesaj yazabilecek) fakat hesabında bazı kısıtlamalar söz konusu olacak.

Kısıtlı hesap dahilindeki üye:
 • Yeni içerik etiketi oluşturamaz.
 • Avatar yükleyemez.
 • Mesajları beğenemez.
 • Yeni konu açamaz; mevcut konulara yorum yapabilir.
 • Kendi içeriklerini silemez ve düzenleyemez.
 • Konu ya da mesajlara dosya ekleyemez.
 • Kendi konusuna etiket ekleyemez.
 • Anketlere oy veremez.
 • İmza düzenleyemez.
 • Profil mesajlarını beğenemez.
 • Profil mesajı gönderemez.

Ayrıca spam kuralının açıklamasına şu kısım eklendi:
 • Bu kural, profillerde, sohbet kutusunda, sosyal forumlar kategorilerinde ve özel konuşmalarda esnektir; bu esnekliğin kötüye kullanımı durumunda üye uyarı alabilir.


Dedikodular kenara; şeffaf mod açık
Bu konudan banlanan ya da kendi talebiyle üyeliğini deaktive eden kullanıcılar ile alakalı çeşitli verilere ulaşabilirsiniz. Forumdaki bu yeni sistem, banlanan ya da hesabı kapatılan her kullanıcı için belirli bir form dahilinde yasaklanma durumunu konu üzerinden belirtmektedir.


Yasaklı üyelerin itirazı hk.
Bildiğiniz gibi yasaklı üyeler yasaklanma durumlarına itiraz etmek için Forum Destek bölümünü kullanmak durumunda oluyorlardı fakat haliyle yasaklı üyelerin konu açamayan bir statüde olmalarından ötürü, itiraz amacıyla yeni bir üyelik açmaları gerekiyordu. Artık buna gerek kalmayacak; direk olarak şu kısımdan yasaklanma durumlarına itirazda bulunabilecekler.


Topluluk ürünlerine ait galeri
Forumumuza eklenen güncel bir Xenforo addonu olan "[XD] Feature Threads" ile yapılacak olan duyurular ve oyun rehber konuları için yeni bir kısım eklenmiş oldu. "Mobil Portal"ın adı "Galeri" olarak güncellendi. Artık Galeri kısmında sadece topluluk ürünleri ve bazı özel içerikler yayınlanacak; içeriğinizin yayınlanmasını buradan talep edebilirsiniz.
Ayrıca bakınız:Takımlar
Takımlar geliyor! Tam olarak grup sistemi olmasa da belirli ortak özelliklere sahip olan üyelerin beraber vakit geçirebileceği bir ortam hazırlamaya çalıştık. Herhangi bir takım binasına dahil olmak için takımınızı seçmeniz gerekmekte; takım seçerken dikkatli olun çünkü bunu sadece bir defa yapabileceksiniz! Hangi takımın size uygun olduğunu görmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz. Takım üyesi olan kişi:
 • Profilinde, kendi takımının sembolüne sahip olabilir.
 • Discord Topluluk Kanalı'ndaki, takımın hizmetine sunulmuş olan takım odasını kullanabilir.
  • Müzik kanalları, eğlenceli botlar, görsel paylaşımlar ve daha fazlası...
 • Kendi takımından olan kişilerin başarılarından faydalanabilir.
  • Forum etkinliklerine katılan üyelerin elde ettiği başarılar yahut katılım durumları sebebiyle kendi takımında bulunan istisnasız her üye belirli ödüllere erişebilecek; yani takımınızda olan kişilerin aktifliği sayesinde, katılmadığınız herhangi bir etkinlikten ödül alabileceksiniz.
 • Belirli aralıklarla, takımı içerisinde yapılan Steam random oyun anahtarı çekilişlerine katılabilir.
Takım tercihinizi bu bağlantıdan yapabilirsiniz; takım tercihi yapmanıza rağmen takım binasına davet edilmeniz ve profilinizde takım sembolüne sahip olabilmeniz için en az 100 mesaj ve 100 beğeni sahibi olmanız gerekir.


adalet.png

Adalet
Bu takımın üyeleri hayat felsefesi olarak adaletin terazisini merkez edinmiş kişilerdir. Karşılaştıkları haksızlıklara üslubunca tepki gösteren, kendilerine danışanlara ve birbirlerine her daim en adil yolu göstermeyi ilke edinen, adalet tanımını insanın kendi vicdanından yola çıkarak tek bir anlamda tanımlayan Adalet Takımı'nın simgesi gümüş renginde alevdir.cesaret.png

Cesaret
Bu takımın üyeleri meşrepleri gereği korkusuz ve mücadeleci kişilerdir. Rekabetten ve mücadeleden çekinmeyen, keşfetmenin hazzını doruklarda yaşayan, çeşitli diyarların ıssız derinliklerinde tek başına gezebilen, kendilerine karşı olanlara karşı çıkmayı bilen kimseleri barındıran Cesaret Takımı'nın simgesi kızgın köz renginde alevdir.ehemmiyet.png

Ehemmiyet
Bu takımın üyeleri önem verilmesi gereken değerler üstüne yoğunlaşmış kişilerdir. Güvenlik, sağlık, eğitim, eğlence gibi kavramların belirli ölçülerde var olması gerektiğini anlatan, hayatın her değerlerine farklı oranlarda yoğunlaşmış, "önemli" mevcudiyetlerin tanımını korumayı kendilerine amaç gütmüş olan Ehemmiyet Takımı'nın simgesi parıltılı lila renginde alevdir.kabiliyet.png

Kabiliyet
Bu takımın üyeleri, insanların kendi yetenekleri doğrultusunda yaşam sürdürmeleri gerektiği konusunda kararlı kişilerdir. Her bireyin kendine özgü kabiliyetleri olduğuna inanan ve bu konuda özgür olunması gerektiğini düşünen, belirli yetenekler doğrultusunda kendi içerisinde klanlara ayrılmış fakat dışa karşı bir o kadar da dik duran, belirli işleri sadece belirli zümrelere üye olan kişilerin yapması gerektiğinde ısrarcı olan Kabiliyet Takımı'nın simgesi kırık zümrüt renginde alevdir.metanet.png

Metanet
Bu takımın üyeleri, sadece dayanıklılık ve sağlamlık sıfatlarına sahip olanların zirvede olabileceğini yerleşik bir biçimde kabul eden kişilerdir. Metin olmanın, bu karmaşık dünyada mevcut olan tek çıkar yol olduğunu düşünen, dayanıklılıklarını artırmak için ilginç ve bir o kadar da gizli yollara başvuran, sağlam duruş ve görünüşün metanetin hayati bir parçası olduğunu düşünen Metanet Takımı'nın simgesi okyanus turkuazı renginde alevdir.sadakat.png

Faaliyet
Bu takımın üyeleri, "işleyen demir ışıldar" sözünü rehber edinmiş; bireylerin ancak ve ancak faal olmaları durumunda var olabileceğini dile getiren kişilerdir. Denk geldikleri her etkinlikte gururla baş gösteren, dünyadaki çeşitli üretim ve geliştirme süreçlerinde kayda değer roller oynayan, çalışkan oldukları kadar yorulmadan capcanlı durabilen Faaliyet Takımı'nın simgesi limon yeşili renginde alevdir.


*Semboller Whispering Willows adlı oyunun rozetlerinden alınmıştır.


Forumdaki bazı ufak düzenlemeler ve bazı duyurular

 • Hytale Türkiye Forumu açıldı.
 • Özel kullanıcı başlıkları güncellendi.
 • Flamaların tasarımlarında değişikler yapıldı. @Majoras 'a teşekkürler.
 • Profil müziği ekleyebilme özelliği artık kullanılabilir durumda.
  • Kişisel Detaylar kısmından "Müzik" çubuğunu bulun ve bu çubuğa sadece Youtube video ID değerini girin.
 • Çerçeve eklendi!
  • Profil galerinizde herhangi bir görsel sergilemek için, ilgili boş kutucuğa görselin linkini yapıştırabilirsiniz.
 • Konu açmak üzere yazdığınız yazılar, gömülü hale getirdiğiniz videolar ve bunlar gibi içerikler, "konu açma kutusu"nda artık daha uzun süreyle barınabilecek (6 gün) ve taslaklarınız her 60 saniyede bir kez otomatik olarak kaydedilecek. (Her ihtimale karşı içeriklerinizi kendi bilgisayarınıza kaydetmeniz tavsiye edilir.)
 • Yazılabilecek profil mesajının uzunluğu 450 kelimeye çıkarıldı.
 • "Foruma hoş geldin" mesajı güncellendi.
 • Tek seferde 6 ay veya üzeri süreyle Sponsor üyelik alan kullanıcılar forumun Destekçiler kısmında olacaklar.
 • Forum Meclisi için seçim zamanı yaklaştı; adaylar yakın zamanda mitinglerini düzenleyebilirler.
 • Forum dergisi için sizlerden de içerikler bekliyoruz; içeriğinizi bu bağlantıdan yollayabilirsiniz.
 • Duyuru - Gamer & Minecraft Türkiye: Karne Hediyeleri, Çekiliş ve Etkinlikler!
 • Duyuru - Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.5
 • Forumumuzun Steam Topluluğu ve Plug.dj Topluluğu'na katılmayı unutmayın.
 • Herobrine kaldırıldı.

Herkese iyi forumlar dileriz!