• rabisu

  Hytale Türkiye

Neler yeni

Oyun Forumu Etkinlikler, Çekilişler, Turnuvalar & Haberler

18 Mart Çanakkale Zaferi'miz Kutlu Olsun!
birdestan.png


canakkale-zaferi-gBLp_cover.jpg


18 Mart Çanakkale Zaferi'miz Kutlu Olsun!

104 yıl önce, Çanakkale'de o kadar talihsizliğe rağmen düşmanı geçirmeyen başta Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bütün şehitlerimizi sevgi, saygı ve hürmetle anıyoruz; mekanları cennet olsun.

1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda gerçekleşen, uğrunda 50.000'den fazla askerimizin öldüğü savaştır. İtilaf Devletleri, amacı olan Rusya'ya erzak tedarik işini daha kolay yapabilmek için, Çanakkale üzerinden İstanbul'u alma hayaline kapılmıştır fakat bu hayalleri 18 Mart 1915 günü "suya" gömülmüştür. 18 Mart 1915 günü, İngiliz donanmasına yapılan en güçlü saldırımız, onları deniz harekatından vazgeçirtmiştir. Deniz harekatında başarısız olan İtilaf Devletleri, çareyi karadan saldırmakta görmüştür. Karşılarında Mustafa Kemal ve onlarca askerin olduğunu bilmeksizin 5'ten fazla çıkartma yapan İtilaf Devletleri, 9 Ağustos günü Albay Mustafa Kemal'in emriyle Birinci...

Minecraft Script Yazılım Motoru Şimdi Açık Betada!Minecraft Script Yazılım Motoru Şimdi Açık Betada!
Selam değerli Gamer Türkiye üyeleri ve Minecraft severler! Şimdi Minecraft'ın içeriğiyle oynama vakti. Hiç Minecraft'ı dövüş tabanlı bir oyun yapmayı istediniz mi? Ya da Minecraft'ta hiç satranç oynayabilir misiniz? Ya da size şimdi böyle sorular sormayı bırakıp bunun için bir çözüm aramalı mıyım? Bunların hepsi ve daha fazlası artık Minecraft açık beta ile mümkün!

Peki scripting kütüphanesi (API) nedir? Temel olarak Minecraft'ın içindekilere ince dokunuş yapan bir sanattır. Yani bu da oyunun içindekileri değiştirmek için Minecraft'ın kodlarına komşu kodlar oluşturarak yeni komutları sağlamaktır. Minecraft Script Motoru, JavaScript dilini kullanmaktadır. Oyun eventlerini almak veya değiştirmek, varlıkların sahip...

Minecraft 1.14 Kamp Ateşi, Yılın İlk Ön Sürümü 19W02A!


19w02a.jpeg

Minecraft 1.14 Ön Sürüm İndir, 19W02A
Merhaba değerli Gamer Türkiye üyeleri ve Minecraft severler! Sizlere daha fazla bilgi verebilmek için Minecraft Köylü ve Yağma güncellemesi hakkında güncelleme haberleri yapmaya devam ediyoruz. Bugünkü tanıtacağımız ön izlenim sürümü; 19w02a. Bu sürüm ise 2019 yılının ilk ön izlenim sürümü olma özelliğini taşımakta.

Değişiklikler

 • Kamp Ateşi eklendi.
 • Kartografi Masasına işlev eklendi.
 • Kürsüye işlev eklendi.
 • Performans geliştirmeleri yapıldı.
 • Hatalar düzeltildi.
 • Takımınızdaki tüm oyunculara mesaj göndermenizi sağlayan teammsg komutu eklendi.

Kamp...

Gamer Türkiye Satranç Turnuvası


satranç-turnuvası.jpg


Gamer Türkiye Satranç Turnuvası

Hepinize selamlar sevgili Gamer Türkiye kullanıcıları.

Forum içerisinde üyelerin ilgisini çekecek şeylerin neler olacağını düşünürken aklımıza oyun turnuvaları gibi etkinlikler yapmak geldi. Bu turnuvalar PUBG gibi büyük oyunlarda olur ise katılımın sistem gereksinimlerinin yüzünden az olacağını düşünerek tüm forum geneline hitap edecek bir oyun turnuvası olabilmesi için oyun olarak satrancı uygun gördük. Satranç turnuvasının online ortamda olacağı için foruma giriş yapabilen kullanıcıların turnuvaya da rahatlıkla giriş yapabileceğini düşünüyoruz. 2019 yılının ilk oyun turnuvasının satranç olması ile birlikte yaza doğru turnuvalar yapmayı planladığımızı belirteyim.

Şimdi gelelim turnuvanın nasıl olacağına. Turnuva 17 Mart 2019 Pazar günü saatlerin 17.00'ı göstermesi ile başlayacak olup toplamda 2 saat sürecektir. Yani turnuva aynı günün akşamı saat...

Kelimeli Şifre Bulmaca
KELİMELİ ŞİFRE BULMACA

Merhaba sevgili forum üyeleri. Bugün sizlerle beraber zor olmayan bir bulmacada biraz düşüneceğiz. Forum üzerinde yapılan etkinliklere bir yenisi daha kazandırarak forum içerisinde keyifli zamanlar geçirmenizi diliyorum.

Çok fazla matematik işlemi gerektirmeyen oyun, düşünce ile sizleri bulmacanın sonucuna ulaştıracaktır. Aşağıda bulunan fotoğrafta her bir harf bir rakama denk gelmektedir (sıfır kullanılmamıştır). Verilen toplama işlemlerindeki her harfin değerini bulmanız gerekiyor. Bulduğunuz değerleri "?" olan yerlere sırasıyla yazarak cevabı bulmuş olacaksınız. Bulduğunuz cevabı konunun altına yazabilirsiniz. Doğru cevabı gönderen ilk kişi 1 aylık Süper Üyelik kazanacak!

SORU SAAT 21.00'DA EKLENECEK


Soru:


gamer1.png

Gamer Türkiye: Plug.DJ Etkinliği

1549638814846.png
fbimage.61abd2570b246a8b49990db2c3a0fe3b877cfcd2.jpg
Gamer Türkiye: Plug.DJ Etkinliği


Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz zamanlarda yaptığımız Plug dj etkinliğinin tadı damağımızda kaldı. Bu yüzden yeniden yapmaya karar verdik.

Etkinlik 9 Şubat Cumartesi günü saatlerin 19.00'u göstermesi ile başlayacak. Etkinliğimiz toplamda 2 saat sürecek olup bu süre içinde en az 1 şarkı açmış ve 30 dakika sunucuda bulunmuş kişiler arasında çekiliş yapılacaktır. Katılımın fazla olması durumunda süre uzayabilir. Şimdi gelelim kurallara.​
Kurallar

 • Sohbet bölümüne huzursuzluk çıkartacak şeylerin (küfür, hakaret) yazılması yasaktır.
 • Ağır derecede küfür barındıran şarkıların açılması yasaktır. Bir miktar küfür içermesi sakıncalı değildir. Bu kuralı göz önünde bulundurarak etkinliğe katılmanızı öneririz.
 • Topluluğun büyük bir bölümünün beğenmediği şarkılar geçilecektir.
 • Açtığınız şarkının klibinde uygunsuz görüntüler bulunması yasaktır...

Seyyar Satıcı, Kalkanlar ve daha fazlası şimdi Minecraft Beta'da !1549198010219.png


Seyyar Satıcı, Kalkanlar ve daha fazlası şimdi Minecraft Beta'da !
xBox One, Windows 10 Edition ve Android üzerinden ulaşılabilir!


Daha önce Minecraft Beta oynadınız mı? Burası bazı şeyleri oyuna getirmeden önce test ettiğimiz bir yer. Bu şeyleri denemek için Minecraft Beta sürümünü destekleyen bir versiyona sahip olman gerek. (Bu versiyonlar Windows 10, xBox One ve Android versiyonları oluyor.)
Minecraft beta'ya nasıl kayıt olacağını
buraya tıklayarak öğrenebilirsin.


Unutmaman gereken bazı şeyler var. Minecraft Beta stabil şekilde çalışmıyor, sizlerin bildirdiği hataları düzelttiğimiz için sürekli yeni güncellemeler geliyor bu da oynadığın haritayı bozabilir bu yüzden haritanın sık sık...

Minecraft Betaya Nasıl Kayıt Olunur?


Minecraft Betaya Nasıl Kayıt Olunur

Beta Nedir?
Periyodik bakımdan, güncellemeleri ve geliştirmeleri test etmek, bununla beraber, var olan hataları en aza indirmek amacıyla yapılan beta sürümleri, Minecraft'ın daha geniş bir kitleye sahip olması için yapması gereken hususlardan biridir. Ayrıca beta sürümleri, oyuncuları gerçek versiyona hazırladığı gibi, aynı zamanda da onlara oyunu sevdirir.


Beta Sürümündeki Riskler ve Önlemleri
Nihayetinde, ismi üstünde. Beta. Bu versiyonlarda, çok büyük eserler, maddi ve manevi değeri yüksek olan şeyler yapmanızı önermem. Her an silinebilir, oyun çökebilir veya hata verebilir. Bu gibi sebeplerden ötürü almanız gereken tek önlem aslında sabır. Gerçek versiyonun çıkmasını beklemek ve...

Minecraft 1.14 Snapshot, 19W04B


2794cd5c302863d67d1b06c76f477569-Header.jpeg


Minecraft 1.14 Snapshot, 19W04B
MINECRAFT SNAPSHOT 19W04B:
Selam! Minecraft 1.14 için güncellemeler devam ediyor, bu konuda, yakın zamanda çıkmış olan Snapshot 19W04B'yi inceleyeceğiz. Bu Snapshot'un konusu Köy ve Yağmalama olarak belirtilmiş. Biliyorsunuz artık 1.14'le birlikte köyler soyulabiliyor. Fazla uzatmadan Snapshot'un ayrıntılarına bakalım.


Kim Minecraft'a işlevsel Taş Yontma Makinesi ekler? Mojang, Mojang! Kim Java hatalarını temizler? Mojang, Mojang!

19W04B İle Yapılan Değişiklikler:
 • Taş Yontma Makinesi tarifleri eklendi.
 • Hatalar düzeltildi.

19W04A İle Yapılan Değişiklikler:
 • İşlevsel Taş Yontma Makinesi eklendi.
 • Performans iyileştirmeleri...

Minecraft Konu Tasarımı Çekilişi

Minecraft Konu Tasarımı Çekilişi

SELAM, SAYGIDEĞER FORUM ÜYELERİ!
Uzun bir aradan sonra tekrardan forum standartları üstünde yaptığım bir grafiğin çekilişi ile karşınızdayım. Bu grafiğime "Minecraft Launcher" temasını türeterek yeni bir görünüm kazandırmış olmakla beraber harika bir sunucu tanıtım konu tasarımına çevirdim. Minecraft Türkiye sunucuları bazında daha çok küçük sunucular olduğundan ötürü bu çekiliş birçok kişinin işine yarayacağına inanıyorum. Grafikte standart bir sunucu tanıtım konusunda olması gereken her içerik mevcuttur.


GRAFİK İÇERİK BÖLÜMLERİ
 • Sunucu adı bölümü
 • Slogan bölümü
 • Hakkımızda bölümü
 • Görseller bölümü
 • Ekip slogan bölümü
 • Ekipteki kişiler bölümü...