Neler yeni

Oyun Forumu Etkinlikler, Çekilişler, Turnuvalar & Haberler

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

oyun-forumu.png


19mays.jpg


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da ayak bastı Samsun'a. Herkes umutsuzluk içindeyken, bir kahraman yurdu kurtarmak için ilden ile dolaşıyordu. İnsanlara umut veriyor, onları kurtuluş mücadelemize davet ediyordu. O kahraman başardı. İnsanların gelecek umutlarını yeşertti, onlara uğrunda savaşıp ölebilecekleri bir şey verdi. Bugün buradaysak bunu Atatürk'e, silah arkadaşlarına, cesur şehitlerimize, mücadeleci halkımıza borçluyuz.

Atatürk yenilikçi bir insandı, genç fikirlere önem verirdi. Onca şeye rağmen hala genç fikirli insanların varlığını sürdürdüğünü biliyordu. Mücadelesinde bundan güç alıyordu. Körelmiş, hiçbir şeyi görmeyen insanlara karşı gelebilecek bir şeydi bu. Araştıran, kendini geliştiren genç fikirli insanların bu ülkenin kaderini belirleyeceğine inanıyordu. Öyleydi zaten. Koca bir savaşın içinden çıkardığı onca genç bir ülkenin kaderini değiştirdi.

Atatürk...

Black Desert Online Kalıcı Erişim Kodu

11808219 Mayıs çekilişi başlasın!

25 kişiye, Black Desert oyunundan kalıcı erişim kodu hediye ediyoruz! 19 Mayıs 2019 saat 23:59'a kadar sürecek çekilişimize katılmak için yapmanız gerekenler oldukça basit:

  1. Bu gönderiyi beğen,
  2. @blackdesert_tr sayfasını takip et,
  3. 2 arkadaşını bu gönderi altına etiketle!

Kazananlar 20 mayıs pazartesi günü açıklanacaktır. Bol şans!

Minecraft’ın 10 Yıllık Geçmişi & Çekiliş!
Minecraft’ın 10 Yıllık Geçmişi & Çekiliş!
Tüm dünyada aylık 60 milyonun üzerinde aktif oyuncusu olan ve kendini sürekli güncel tutmayı hedefleyerek dünyadaki en iyi oyunlar sıralamasının en başlarında yer almayı başaran, hayatta kalma oyunlarına yeni bir boyut getiren, grafiklerin her zaman odak noktası olmadığını bizlere öğreten; kişisel gelişim, yazılım, eğitim gibi alanlarda da kendini her zaman ön planda tutmayı başaran Minecraft, bugün itibariyle tam tamına 10. yılını doldurmuş durumda!

ayraç.png117985


Minecraft, 2009 yılında bir Java yazılımcısının test kodlarının arasından çıkmış bir deneme gibi fırlamış oldu. Oyunun adı, ilk versiyonda hatta sadece “Cave Game” olarak biliniyordu. Yapabildiğiniz tek şey, çimen ve kırık...

MİNECRAFT 10. YIL DÖNÜMÜ & Minecraft Türkiye Konferansı

117955

117957MİNECRAFT 10. YIL DÖNÜMÜ
17 Mayıs 2019


Zaman çok hızlı akıp geçiyor, öyle değil mi? Herkes, günü geldiğinde kendi doğum gününün kutlanmasıyla neşeleniyor ve zamanı geldiğinde de arkadaşlarının doğum gününü kutluyor. Ama durun, sanırım bir şeyi unutuyoruz... Peki neyi unutuyoruz? Aklıma gelmedi, sonra söylerim.

Ah durun, şimdi aklıma geldi; Minecraft 10 yaşına basıyor! Evet yanlış duymadınız. Oyunun kurucusu Notch Minecraft'ın ilk sürümünü 17 Mayıs 2009'da yayınlamıştı; zamanın bu kadar hızlı geçmiş olması çok ilginç değil mi? Buna özel bu hafta gönlünüzden geçen duyguları, anılarınızı, Minecraft'ın sizin için ne anlam ifade ettiğini ve aklınıza gelen paylaşabileceklerinizi içeren "Doğum Günün Kutlu Olsun Minecraft" başlıklı konular açabilir miyiz? Sanırım böyle bir şeyi yaparak forumu altı üstüne getirmiş oluruz ama biz yine de bir deneyelim.* :D


[ATTACH type="full"...

Gamer Türkiye Ekibi Şimdi Sosyal Medya Platformlarında!

ekip.png

Gamer Türkiye Ekibi Şimdi Sosyal Medya Platformlarında!
Merhaba Türkiye'nin en büyük oyuncu platformunun değerli üyeleri! Bugün içerik ve yönetim ekibi faaliyetlerimizin, forumumuzda gerçekleşen önemli duyuruların paylaşılacağı, şeffaflığın ve eğlencenin ön plana çıktığı sosyal medya adreslerimizi sizlerle paylaşıyoruz.


seninekibin.png


İçerik ve yönetim ekibimizin ortaklaşa yönettiği sosyal medya hesaplarımızda, forumda kayda değer olan bilgileri paylaşacağız. Özellikle forumumuzda gerçekleşen bakım vb. durumlarda, sosyal medya hesapları üzerinden duyurularda bulunacağız. Forum güncellemelerinde yer alan yenilikler konu olarak paylaşılmadan önce, sosyal medya hesaplarımızdan da haberdar olabileceğinizi hatırlatmış olalım.

İçerik ekibimizin herkese açık olmasıyla kendini gösteren "Burası senin ekibin." sloganını hedef alarak atılmış olduğumuz bu yola siz de adınızı yazdırabilirsiniz!

...

Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.7Gamer & Minecraft Türkiye Forum Güncellemesi v1.7

Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi forum yönetimi olarak yaptığımız güncellemeleri toplu bir şekilde bir süredir duyuruyoruz. Bu forum güncellemesinde de yeni şeylerin yanı sıra bazı iyileştirmeler ve geçtiğimiz güncellemelerde çıkan yeniliklere bazı eklemeler yaptık.

Topluluk Yardımlaşmaları, En İyi Cevap Sayısı ve Ödüller
Forum içinde her konudan tecrübeli ve bilgi birikimine sahip arkadaşların, diğer topluluk üyeleriyle yardımlaşmasını ve aradaki iletişimi arttırmak adına yaptığımız bu çalışmada, en iyi cevap sayınıza göre ödüller alabileceksiniz. Ödüller:
  • 5 En iyi cevap...

Ayın Plugini İçin Çekiliş: ÖZEL İNEKLER

Bilişim Haftası Kutlu Olsun!


Bilişim haftası!


Bilişim Haftası Kutlu Olsun!
Gamer Türkiye ekibi olarak; emek vererek yazılım ile uğraşan, kendini bilişim yolunda geliştirmek için belirli bir çaba sarf eden herkesin Mayıs ayının ilk haftası olan bilişim haftasını kutlarız!

Bilişimi açıklamak gerekirse; bilişim, insanların hayatlarında önemli bir yer kaplayan birçok alanda, bilimin kaynağı olan bilginin bilgisayar ve teknik ortamlarda gelişimine olanak sağlayan bir daldır. Bilişim, insan hayatını kolaylaştırmayı amaçlar ve hesaplamayı temel nitelik olarak alır. Özellikle forumumuzda, birçok alanda yapılan programlama ve yazılımlar da bilişimin bir parçasıdır.

ayraç.png


Bilişim ile Alakalı Şiirler
İLİM ÖĞREN, BİLİM ÖĞREN
Dünyaya bir bakıp gören
İlim öğren, bilim öğren
Cehaleti yıkıp, süren
İlim...

Karışık Kelime Bulmaca

116026Karışık Kelime Bulmacası

Herkese merhaba sevgili forum üyeleri, yepyeni bir forum etkinliği ile daha sizlere beraberiz. Zamanında ders kitaplarında, gazetelerde çözdüğümüz kelime bulmacaların forum.gamer.com.tr olarak sizlerle de beraber çözelim diyerek böyle bir etkinliği başlattık. Herkesin zorlanmadan yapabileceği kolay bir etkinlik olduğunu düşündüğüm bu etkinliğimiz siz kullanıcılarımızı hayal kırıklığına uratmasın, gelecek günlerde daha zorlayıcı etkinlikler de başlatacağız. Dikkat ve kelime haznesi gerektiren bu etkinliğimizde bütün katılımcılara başarılar dilerim.

Kelime Bulmacası Kuralları

  • Bulduğunuz kelimelerin yarışma günü eklenecek tablo üzerinden dörtgen veya çizgi içerisinde belirterek atmanız gereklidir. Yalnızca kelimelerin yazılı olduğu yanıtları içeren mesajlar kabul edilmeyecektir.
  • Yöresel kelimelerin kabulü için TDK'nın (Türk Dil...

Gamer Türkiye Gartic.io Yarışması
115915


ForumGamerTR Gartic.io Yarışması

Tüm ForumGamerTR ailesine merhaba! Bugün sizlerin karşısına bir yarışma ile çıkıyorum.
Bizler eminiz ki bu yarışma çizme konusunda kendine güvenen insanlar ile dolup ortamdaki heyecanı 2 katına çıkaracaktır.
Gelin lafı fazla uzatmadan katılım şartlarına geçelim.

Katılım Şartları

- 3 Mayıs günü saat 23:59 tarihine kadar başvurular açık olacaktır.
- Başvuru bu konuya yaptığınız "Katılıyorum" yazısından olup belirli kişi ile sınırlı olacaktır.
- Gelecek kişilere odanın davet bağlantısı atılacak, gelmeyen üyeler 10 dakika beklenecek, gelmedikleri takdirde yarışmaya onlarsız başlanacaktır.
- Oyuna forumdaki isminiz ile girmeniz mecburidir.
- Yarışmaya 2 farklı hesap ile katılmanız yasaktır. Tespitinde ceza uygulanır.


[COLOR=rgb(41, 105...