VAMPİRE KNİGHT - Vampirli Savaşlı(HAREMSİZ) aşk üçgenli çılgın Shoujo

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0

Eveet,Gelelim benim için özel bir anlam ifade eden Vampire Knight'a...her sezonda 13 bölüm olmak üzere 2 sezondan oluşan bir anime. İlkim olur kendisi bundan sanırsam 8 yıl önce 2009 da başladım izlemeye, şu an nasıl shoujo ve romantizm animelerini pek sevmiyorsam eskiden de aynıydım.Ama Vampire Knight tam da "yeter artık bukadar aşk baydı" diyecekken ortaya vurdulu kırdılı aksiyonlu sahne koyarak sizi ekrana kitlemeyi başarıyor.Bilindiği üzere anime camiasında ortaya konulan sözde aşk üçgeni temalı animelerin çoğu ya harem ya da aşkbeşgenleri aşkaltıgenleriyle işin cılkını çıkarmakta. Bu anime özellikle 3 karakter etrafında dönüyor.Busefer ön konuşmamı baya uzun tuttum ama olsun ilk animem sonuçta biraz uzun yazayım.

Yaratıcı: Matsuri Hino
Yönetmen: Kiyoko Sayama
Senaryo: Kiyoko Sayama, Mari Okada
Yıl: 2008
Bölüm Sayısı: Her bir sezonda 13 olmak üzere toplamda 26 bölüm
Türü: Vampirler, Okul, Drama, Romantik, Shoujo, Doğaüstü güçler
1. Sezon Yayın Tarihleri: 8 Nisan 2008 - 1 Temmuz 2008
2. Sezon Yayın Tarihleri: 7 Ekim 2008 - 30 Aralık 2008

Konumuz: Aşk üçgenimizin bayan karakteri Yuuki'yi aşk üçgenimizin bir köşesinde yer tutan Kaname Kuran karlı bir kış gecesi vampir saldırısından kurtarır. Onu vampirler ve normal insanların okuduğu Cross Akademisinin müdürüne emanet eder. Müdür bey bu hanımkızı evlatlık edinir.Bir süre sonra müdür yani babası eve bir çocuk daha getirir.Ve bu çocuk aşk üçgenimizin diğer köşesinde ki Zero Kiryuu (Favorim).Zeronun ailesi vampire avcısıdır. Ve o gece ailesi bir vampir saldırısına uğraşmıştır,tek sağ kalan Zero'dur.Artık o da Müdür Crossla . 10 Yıl sonra Yuuki ve Zero Cross Akademisine başlarlar. Okul gündüzleri insan olan öğrencilere, akşamlarıysa gece sınıfındaki vampirlere hizmet etmektedir. Yuuki ve Zero’nun da görevleri gündüz öğrencilerini, gececilerden korumaktır.Ve Kaname Kuran'da gece sınıfındadır...

AŞK ÜÇGENİMİZ

Şöyle bir not düşeyim animeyi bitirenler yarım kaldığını hissetmeyebilir ama mangadan bayaa bir devam ediyor.Sizi merakta bırakmamak için mangadan şöyle bir spoiler paylaşacağım. 2 sezonuda bitirmeden bu sayfayı anlamanız zor.

Karakter yelpazesi baya geniş.O yüzden karakter tanıtımı koyamadım ama en yakında zamanda konuyu genişleticem.

YunusEmreGT

"Talk is cheap, show me the code."
En iyi cevaplar
2
Haremsiz anime mi olur :D
Bu arada animenin iki sezonunu da 2008'de şıp diye yapıp bitirmeleri ayrı bir ironi. Milleti biraz heycanlandırıp yıllar sonra çıkarabilirlerdi

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Haremsiz anime mi olur :D
Bu arada animenin iki sezonunu da 2008'de şıp diye yapıp bitirmeleri ayrı bir ironi. Milleti biraz heycanlandırıp yıllar sonra çıkarabilirlerdi
Manga devam ediyor hala :D Animeyi hala bekleyen büyük bi kitle var ama çıkmaz herhalde artık.