• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
 • rabisu
  Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam

Forum Kuralları

Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye Forum Kuralları ve Bilgilendirme
Aşağıda yazılı olan kurallar her yaştan üye barındıran Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında daha düzenli, güvenli, her yaşa uygun bir forum ortamı yaratmak adına oluşturulmuş kurallardır. Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında bulunan her üyemizden aşağıdaki kurallara uyması beklenir. Tüm kurallar forum mesajlarında, profillerde ve özel mesajlarda geçerlidir. Forum kuralları, üyelerimizden ne yapmalarını ve ne yapmamalarını istediğimiz bir rehber niteliğindedir ve çok kapsamlı olmamakla birlikte moderatörlerimiz forum kurallarından bağımsız olarak karar verme hakkına sahiptir. Forum kurallarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa bizimle Bize Ulaşın sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Genel Kurallar ve Rehberler
Bütün forumda geçerli olan kurallar ve bilgilendirmeler.

Yapabilecekleriniz
• İyi ve Kibar Olun
Her insan saygıyı hakeder. Pozitif, sıcak kanlı mesajlar yazmanız tüm üyelerimizin rahat edeceği sıcak ve samimi bir ortam yaratacaktır.

• Arama Yapın
Çoğu soru daha önceden sorulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için önce arama yapın, eğer hala bulamadıysanız konu açmakta özgür hissedebilirsiniz. Forumu temiz tutmak için aynı konulardan tekrar tekrar açmamaya özen gösterin.

• Mesaj Göndermeden Önce Düşünün
Mantıklı, iyi düşünülmüş, okunaklı, anlaşılır mesajlar diğer üyelere anlatmak istediğiniz şeyi anlatmanızda en etkili yoldur.

• Rapor Edin
Bir içeriğin uygunsuz olduğunu gördüğünüzde rapor edin. Bu yetkililere bildirilecektir ve en kısa zamanda ilgilenilecektir.

• Doğru Bölümde İçerik Yayınlayın
Konunuzu doğru bölüme açmanız, o alanda ilgili kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yanlış bölüme açılan konular moderatörlerimiz tarafından ilgili bölüme taşınacak ve uyarı verilecektir.

• Konuya Bağlı Kalın
Bir konuda, konu içeriğine bağlı kalın. Farklı tartışmalar için farklı konular açılmalıdır.

• Türkçe'yi Doğru Kullanın
Konularınızda güzel dilimizi doğru şekilde kullanmaya özen gösterin. Anlaşılmaz, noktalama işaretlerine uymayan yazılar diğer kullanıcılarımız tarafından anlaşılamayacağı gibi göz zevkini de bozmaktadır.

Yapamayacaklarınız
  1- Küfür/Hakaret Kullanımı

  Aile dostu bir forum olarak tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, otomatik sansürlenen kelimeler (****), kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir.

  2- Konu Güncelleme

  Minecraft Türk Sunucuları Kategorisi'nin alt bölümlerinde bulunan konunuzun, bölüm içerisinde üst sıralara gelmesi için konuya güncelleme yorumu yazmanız mümkündür, bu güncellemeye 24 saatte bir defa izin verilir. Diğer bölümlerde ise, konunuzu 12 saatte bir defa güncellemenize izin verilir. Bazı bölümler (genellike az içerikli destek bölümleri) bu kuraldan muaf tutulabilir.

  Konu güncelleme işlemi, reklam amaçlı açılan, eklenti tanıtım, sunucu paylaşım konularında sadece konu sahipleri tarafından yapılabilir. Yan hesaplar veya diğer üyeler konuları sadece güncellemek için güncelleyemezler. Sunucu tanıtım konularında bilgilendirme amaçlı gönderinin düzenlenmesi serbesttir fakat bilgilendirme amaçlı gönderiler sadece düzenle butonu ile düzenlenebilir, aksi durumlarda (üst üste mesaj atmak vb.) gönderi ihlal içermiş olur. Güncellemeleri durumunda ilgili mesaj eğer konu sahibi tarafından rapor edilmezse yetkili tarafından kaldırılır, sadece konu güncelleyen üyeye uyarı verilir.

  3- Spam

  "+1", "süper", "güzel" v.b mesajlar,
  sadece ifade (emoji) içeren mesajlar,
  kuraldan kaçmak adına yazılmış "10krktr" mesajları,
  mesaj sayısını artırmak amacıyla atılmış mesajlar,
  konuya dikkat çekmek amacıyla 9 veya daha fazla kullanıcıyı toplu olarak konuya etiketlemek,
  içeriğin %50'sinden fazlası büyük harf içeren mesajlar ve konu başlıkları,
  anlamsız kelime öbeği veya ifade içeren mesajlar,
  tamamen özel sembol içeren mesajlar,
  spam olarak kabul edilir ve izin verilmez.
  Bunun dışında, sadece caps veya gif içeren mesajlar eğer konu ile alakalı ise spam olarak sayılmaz ve uyarı verilmez. Konu başlığı ile alakası olmayan mesajlar spam olarak değerlendilir ve uyarı puanı verilir.

  4- Aynı Konuların Tekrarlanması

  Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız forum kurallarına aykırıdır. Ayrıca, bir sunucuya ait Sunucular bölümünde en fazla bir adet konu bulunabilir; hali hazırda aktif bir sunucu konusu bulunuyor ise bu sunucu için açacağınız yeni konular uyarı almanıza sebep olabilir.

  5- Uygunsuz İçeriğin Cevaplanması

  Uygunsuz içerikler rapor edilmeli. Bu tür içeriklerin "rapor edildin" ve benzeri şekilde cevaplanması, diğer üyeleri teşvik edeceğinden bu tür mesajlarda uyarı alabilir. Konulara "rapor edildi" ve benzeri mesajlar yazmadan sadece rapor edin. Mini Moderatörlük kural ihlali bu madde altında değerlendirilir.

  6- Minecraft Hesaplarının Takası ve Satışı

  Forum içerisinde herhangi bir şekilde Minecraft hesaplarının satışı veya takası yasaktır. Sadece Türkiye çapında resmîyeti olan firmalar reklam alarak satış yapabilir.

  7- Ürün Satışı

  Forum içerisinde yetkisiz satış yasaktır. Yetkisiz satış yapmanız durumunda uyarı ile cezalandırılırsınız. Satışa sunulabilecek herhangi bir içerik için, satıcı yetkisine sahip olmadan iletişim bilgisi vermeniz yasaktır. Tanıtım adı altında dolaylı yoldan satış yasaktır. Ek olarak sunucu tanıtım konularına özel üyelik fiyatlarını eklemek satış olarak sayılır ve yasaktır.
  Eğer bir ürünün satışını yapmak istiyorsanız Satıcı üyelik sahibi olmalısınız!

  Satıcı yetkisine sahip olan üyelerle yaptığınız alışverişlerin güvenilirliği kesin değildir. Eğer satıcı yetkisine sahip bir üye tarafından dolandırılırsanız, yeterli kanıtları Forum Destek Bölümü'ne bildirmeniz sonucunda ilgili satıcının yetkisi alınır ve cezalandırılır. Satıcı yetkisi olmayan üyelerden ürün almaya çalışmayınız, satıcı yetkisine sahip olmayan üyeler size satış yapmak istediklerinde ilgili içerikleri rapor ediniz. Dolandırıcı olabileceği şüphelenilen üyenin, forumumuzu kullanarak suç işlemesi olasılığını engellemek amacıyla yasaklanabileceğini belirtiriz.

  Satış şartları

  8- Reklam

  Sitenizi tanıtmak için konu açmanıza izin verilmez. Sunucu, site vb. tanıtımlarını başka amaçla açılmış konularda veya başka üyelere ait konularda yapamazsınız. Buna ek olarak, diğer başka yollarla (özel mesaj yoluyla, forum dışı ortamlara yönlendirme yoluyla vb.) dolaylı olarak reklam yapılması yasaktır. Eğer Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında reklam vermek istiyorsanız bu konuyu inceleyebilirsiniz.
  Forum üzerinden tanıtacağınız sosyal medya adresleri, IRC kanalları ve VoIP kanalları için Forum Destek Bölümü'nden onay almanız gerekir, adres veya kanal içeriğine göre tanıtımınıza onay verilebilir; reddedilen talepleriniz için açıklama alacağınızın garantisi verilmez.


  9- Para Kazandıran Link Kısaltmalar

  Herhangi bir şekilde para kazandıran link kısaltma servislerinin kullanılmasına izin verilmez.

  10- Kandırma (trolling)

  Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Üyelerin sorunlarına üyeleri yanlış yönlendirecek cevaplar vermek de bu kurala dahildir.

  Troll takılmak adına forumda gereksiz ve spam konu açan üyeler uyarılmalarına rağmen buna devam ederlerse forumdan "sınırsız olarak" uzaklaştırılacaklardır.

  11- Hesap Paylaşımları

  Hesabınızı başkalarıyla paylaşmanız önerilmez. Hesabınızı paylaşmanız durumunda doğabilecek sorunlardan forum yönetimimiz sorumlu değildir.

  12- Kışkırtmak, Huzursuzluk Çıkartmak, Ayaklanma Başlatmak

  Herhangi bir şekilde diğer üyeleri kışkırtacak, huzursuzluk çıkaracak, tartışma yaratacak mesajlar göndermeyin. Profil mesajları, özel mesaj veya konu yorumlarınız ile diğer üyelere gönderme veya iğneleme gibi amaç taşıyan mesajlar göndermeyin. Benzer şekilde forum içerisinde örgütlenip, uygunsuz eylemler yapmaya çalışmak da yasaktır. Forum üyelerini veya forum üyesi olmayan kişileri tehdit etmek, kişilere şantaj yapmak yasaktır. Ek olarak bir üyeyi/grubu hedef alan mesajlar, görseller paylaşmak yasaktır. Ayrıca bu forumda her üye eşittir, kimse kimseden daha üstün değildir. Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etme, küçük görmeye hakkınız yoktur. Forum içerisinde üyelere karşı "yavrucuğum", "aslan parçası", "delikanlı", "canısı", "yeğenim" vb. gibi hitaplar kullanmayınız. Yaptığımız yorumlarda üslubunuza dikkat ediniz.

  13- Dil Bilgisi Kuralı

  Lütfen üyelerin dil bilgisini veya yazım yanlışını düzeltmeyin veya bu hatalar ile dalga geçmeyin. Forum, bunun için uygun bir ortam değildir. Yapılan yazım hataları sizi rahatsız ediyorsa üyeyi özel mesaj yolu ile bilgilendirebilirsiniz fakat bunu üslubunuza dikkat ederek, düzgün bir şekilde yapmalısınız. Bu tür mesajlara izin verilmez ve tolerans gösterilmez. Ek olarak mesajınız dil bilgisi kurallarını ciddi oranda ihlal ediyor ise uyarı alabilirsiniz. Bu kuralın tek istisnai durumu vardır, bu durum bu bağlantıda belirtilmiştir.

  14- Tıklama Karşılığı Bir Şeyler Vereceğini Vadeden Linkler

  Tıklama karşılığında Minecraft Gift Kod, para, coin, kredi, oyun ve benzeri şeyler vereceğini vadeden linklerin paylaşımı yasaktır. Ayrıca farklı platformlarda puan kazandıracağını belirten linklerin paylaşılması yasaktır.

  15- Ölü Konuları Cevaplamak

  Çok eski konuları lütfen cevaplamayın. Daha önceden açtığınız konuları tekrardan üst sıralara çıkartıp gündeme getirmek için 24 saatte bir güncelleyebilirsiniz. Konu sahibi kendi konusuna, konu ne kadar eski olursa olsun mesaj atabilir. Eğer başkası tarafından açılmış ve güncelliğini yitirmiş (konuya atılan son mesaj üzerinden 3 ay geçmiş) bir konuya mesaj atar ve bu konuyu canlandırırsanız bu yaptırımınız sonucunda uyarı alabilirsiniz. Bu uyarılar moderatörülerin inisiyatifinde olup eğer atılan mesaj konunun içeriğini tamamlayıcı nitelikteyse uyarıya neden olmayacaktır. Buna ek olarak Son mesaj tarihi 3 ayı geçmiş konulara atılan yeni mesajlar, uyarı verilerek yeni konuya dönüştürülür.

  16- Kışkırtıcı, Cinsel İçerikli Gönderiler

  Cinsellik, kışkırtıcı, şiddet, rahatsız edici materyal ve benzeri içerikler bulunduran gönderilere izin verilmez. Lütfen gönderilerinizin aile dostu bir foruma uygun olup olmadığını düşünün. Ayrıca gönderdiğiniz içeriklerin çocuklar içinde uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun.

  17- Yetkili Gibi Davranmak/Yetkiliyi Rahatsız & Tehdit Etmek

  Forum içerisinde, forumda bir yetkiliymiş gibi taklit yaparak insanları kandırmayın veya trollemeyin. Bu durum forumdan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.

  Forum içerisinde veya yetkili profillerinde yetkilileri gereksiz yere meşgul etmek yasaktır. Örneğin bir yetkilinin profilinde "mesajına bak", "konumu denetle", "konumu onaylar mısın" gibi isteklerde bulunmak yasaktır. Tüm işlemler talep sırasına göre değerlendirilmektedir.

  Forum içerisinde veya dışarısında yetkilileri terslemek, tehdit etmek forumdan uzaklaştırılmanıza neden olacaktır.Ciddi durumlarda yetkililer üyenin forumdan uzaklaştırma hakkına sahiptir ve hukuki süreç başlatabilir.

  18- Baltalamak

  Özellikle Minecraft Sunucu ve Minecraft Hosting konusunda, konu sahibine kanıtsız bir şekilde ithamda bulunmak, konunun gidişatına aykırı içerik paylaşımı yapmak yasaktır. Yapılan genel yorumlar dışında konuyu veya sunucuyu aşağılayacak şekilde açıklarını ve eksiklerini dile getirmek yasaktır. İyi bir niyet ile bu açıkları veya eksiklikleri düzeltmek istiyorsanız konu sahibi ile özel mesaj üzerinden iletişime geçin. Bu maddelere ek olarak; forum üzerinde kişiler veya kurumlar hakkında kanıtsız ithamlarda bulunmanız yasaktır. Kanıtlı ithamlarınızda üslubunuza dikkat etmeniz gerekir. İthamlarınız, ilgili konuya veya yoruma eklediğiniz kanıtlarla bağdaşmalıdır, ithamlarınızla alakası olmayan kanıtlar koyarak olaylar çarpıtmaya çalışmanız baltalamak eylemi olarak tanımlanacaktır ve uyarı almanıza sebep olacaktır. Son olarak, özellikle Minecraft Sunucuları kategorisinde, sunucu içi haksızlığa uğrayıp sunucu konusuna yorum yapan üyelerin mesajları sunucu sahipleri ithamın aksini kanıtlamadığı sürece kaldırılmaz, mesajlarına uyarı verilmez.

  19- Yanlış Yere Konu Açmak

  Yanlış yere açılan konular içeriğe göre doğru bölüme taşınacaktır. Eğer konu bilinçli olarak yanlış bölümde açılıyorsa uyarı verilecektir. Açacağınız konu bir alt kategoriye hitap ediyor ise ana kategoriye bu konuyu açmak yasaktır.


  20- Korsancılık

  Üyenin kendisi tarafından oluşturulmayan hiçbir ürünün (müzik, film, oyun, yazılım vs.) paylaşılmasına izin verilmez. Bu tür içerikleri bulunduran linklerin veya bu tür içerikleri paylaşmayı vadeden kanalların paylaşılması da yasaktır; bu ihlalin işlenmesi durumunda kullanıcı forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılabilir, forum yönetimi bu ihlalle karışı karşıya geldiğinde şüpheye dayalı başka yasaklamalar da yapabilir. Bilişim sistemlerinin işleyişini engellemeye yönelik yöntemlerin paylaşılması yasaktır; bilişim sistemlerinin işleyişini engellemeye teşvik etmek yasaktır. "Plugin Paketi" vb. isimler altında paylaşılan içeriklerde ücretli olarak satılan hiçbir içerik bulunmamalıdır. Buna ek olarak, başka sitelerden alınan metinleri veya içerikleri paylaşmanız durumunda forumumuzda açtığınız bu konular için, konu sonunda ilgili kaynağı
  [spoiler=Kaynak] içeriği aldığınız sitenin linki [/spoiler]
  şeklinde yazarak belirtmeniz gerekir. Belirtmediğiniz takdirde uyarı alabilir, uyarıya uymamanız halinde forumdan uzaklaştırılabilirsiniz. Forumda hile paylaşımı da yasaktır. Hile paylaşımı yapan üyeler önce uyarılacak, uyarıya rağmen paylaşıma devam ederlerse forumdan uzaklaştırılacaklardır.

  21- Ayrımcılık

  Barışçıl bir forum olarak, topluluğumuzun içerisinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik, hastalık ve sakatlık bunlara dahildir.

  22- Kötü Amaçlı İçerik

  Virüsler, zararlı yazılımlar veya benzeri içeriklerin paylaşılması forumumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olacaktır. Ek olarak, çalıştırılabilen dosyaların (.exe uzantılı dosyalar ve türevlerinin) paylaşımı halinde, gönderilen içeriğin arşivlenmiş dosyası (zip, rar, sıkıştırılmış klasör türevleri) yerine, içerikteki çalıştırılabilir dosyaların, virustotal.com sitesinden tek tek taratılıp ilgili sonuçların gösterilmesi gerekmektedir. Tarama sonuçlarının linkleri ilgili içeriğin alt satırına eklenmelidir. Taramalarda sadece virustotal.com adresinden gelen sonuçlar kabul edilir.

  23- Uygunsuz İçerik Paylaşımı

  Forumumuz her yaş kitlesinden üye barındırdığı için; sansürlü küfür, cinsel içerik, argo, uygunsuz metin veya görsel barındıran resimler, videolar, konu etiketleri ceza almanıza sebep olacaktır.

  24- Alternatif Hesap Kuralı

  Alternatif olarak sadece 1 hesaba izin verilir. Kullanıcıların şu koşullarda alternatif bir hesabı (yan hesap, 2. hesap) kullanmalarına izin verilir:
  Mesajları beğenmek, konuları güncellemek, ana hesabı takip etmek ve benzeri eylemler için kullanılmamalı.
  Susturulmadan kaçmak için kullanılmamalı.
  Sahte gönderiler için kullanılmamalı.
  Üyeleri kandırma amacıyla kullanılmamalı.

  Alternatif hesapların doğru kullanımı: Klanınız, sunucunuz, modunuz, hostunuz veya projenizin tanıtımı için kullanabilirsiniz. Kendinize ait ayrı bir kimlik oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  25- Bölümlere Özel Kurallar

  Genel kurallar dışında, her bölümün kendine özgü kuralları olabilir. Bu kuralların olması, genel kuralların yok sayılacağı anlamına gelmez. Her bölümün kuralları ilgili bölümün üst kısmında yer almaktadır. Ayrıca aşağıdaki bağlantılardan bölüm kurallarına ulaşabilirsiniz.

  Minecraft Türkiye
  Minecraft
  Minecraft Multimedya
  Minecraft Harita ve Mod Yapımı
  Minecraft Sunucuları
  Sunucu Yetkili Alımları
  Minecraft Sunucu Yönetimi
  Skript Bölümü
  Java Bölümü
  Diğer Forumlar

  26- Siyaset & İnanç Kuralı

  Forumda siyaset ve din konularının konuşulması yasaktır. Forumda hiçbir şekilde parti propagandası yapılamaz, hiçbir üye inancı sebebi ile eleştirilemez. Herkes inanç konusunda özgürdür ve bir bireyi inancından ötürü ötekileştirmek doğru değildir. Buna ek olarak hiçbir inanç ile hiçbir şekilde dalga geçilemez, eleştirilemez. Ülke içi siyasetçilerinin görselleri (caps dahi olsa) paylaşılamaz veya profil görseli olarak ayarlanamaz; tarihi kişiliklerin görsellerinin paylaşılması bu kurala aykırı değildir.

  Diğer
  Moderatör Eylemleri
  Aşağıdaki bilgiler kural ihlali yapan bir üye gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğini ve yukarıda yazan kuralları ihlal ettiğinizde ne olacağı hakkında bilgiler içermektedir.
  Rapor Etme
  Herhangi bir kural ihlali durumunda içerik rapor edilmelidir. Her mesajın altında "Rapor Et" butonu bulunmaktadır. Rapor ettiğinizde moderatörlere rapor ettiğiniz içerik ve raporunuzda yazdığınız açıklama gönderilir.
  Rapor edilmesi gerektiğiniz düşündüğünüz şeyleri rapor etmelisiniz. Yanlış rapor etmek ceza almanıza neden olmaz.
  Mini Moderatörlük
  Mini-moderatörlük, bir kural ihlali durumunda üyenin gönderisine ihlal ettiği kural hakkında bilgi yazmaktır. Eğer bir üye bir kuralı ihlal ettiyse (konunun yanlış yere açılması veya gerekli içeriğin olmaması gibi) diğer üyelerimizin hangi kuralı ihlal ettiğine ve bunu nasıl düzelteceğine dair üyenin konusuna mesaj yazması serbesttir. Uygun bir "Mini-moderatörlük" şu şekilde olmalıdır:
  Hangi kuralın ihlal edildiğini açıklar.
  Gerektiğinde kural ihlalini nasıl düzeltebileceğini açıklar.
  "Rapor edildi", "Moderatörlere bildirdim" gibi mesajlar göndermez.
  Mesajına yetkilileri etiketlemez, "ilgilenin @yetkili" gibi mesajlar göndermez.
  Daha sonra içeriği rapor etmelidir. Rapor etmeden "mini-moderatörlük" yapmak yasaktır.
  "Mini-moderatörlük" mesajları ilgili bölüm moderatörü tarafından daha sonra kaldırılacaktır.
  Uyarılar
  Herhangi bir kural ihlali durumunda uyarı yaptırımı uygulanacaktır. 2 tür uyarı vardır, bilgilendirme uyarısı ve normal uyarı.
  Bilgilendirme Uyarısı
  Bilgilendirme uyarıları herhangi bir uyarı puanı eklemez. Üyenin ilk defa kural ihlali yapması durumunda verilir. Kural ihlalinin devamı durumunda normal (puanlı) uyarı uygulanır.
  Normal Uyarı
  Kural ihlalinin devamı durumunda kullanıcının puanlı uyarı alması gerektiğini düşünüyoruz. Her uyarı 1 puandır ve 2 ile 10 uyarı puanı arasında yaptırımlar uygulanır.
  Puanlar
  1 uyarı puanına ulaşılması durumunda hesabınızın mesaj gönderimi engellenir. Tüm uyarı puanları verildiği günden itibaren 7 gün sonra kaldırılır.
  • 1 Puan 1 gün susturma
  • 2 Puan 2 gün susturma
  • 3 Puan 3 gün susturma
  • 4 Puan 4 gün susturma
  • 5 Puan 5 gün susturma
  • 6 Puan 6 gün susturma
  • 7 Puan 7 gün susturma
  • 8 Puan 8 gün susturma
  • 9 Puan 9 gün susturma
  • 10 Puan 10 gün susturma

  Yardım ve Destek
  Forum desteği Forum Destek bölümünden sağlanmaktadır.

  Özel mesajlar resmî olmayan bir yöntemdir ve özel mesaj yolu ile yetkililere bildirdiğiniz sorunlarınıza geri dönüş yapılacağının garantisi verilmez. Aynı şekilde yetkililerin profillerine yazmanızda bu kurala dahildir.

  Moderatör Başvuruları
  Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında aktif olan kullanıcıların yetkili olma ihtimalleri yüksektir. Eğer forum içerisinde aktifseniz ve yetkili olmak istiyorsanız yetkili alımlarıyla ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

  Ban İtirazları
  Eğer bir yanlışlık sonucu yasaklandığınızı düşünüyorsanız Forum Destek bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesajınızda hesap bilgilerinizi ve IP adresinizi eklemeyi unutmayın.
 • Son Güncelleme
  28 Şub 2018
 • Sayfa görüntüleme sayısı
  13,374