Forum Kuralları

Topluluğumuz için düzenli, güvenli ve adil bir ortam sunmak için uyguladığımız kurallardır.

Gamer Türkiye ve Minecraft Türkiye Forum Kuralları ve Bilgilendirme
Aşağıda yazılı olan kurallar her yaştan üye barındıran Gamer Türkiye ve Minecraft Türkiye forumlarında daha düzenli, güvenli, her yaşa uygun bir forum ortamı yaratmak adına oluşturulmuş kurallardır. Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında bulunan her üyemizden aşağıdaki kurallara uyması beklenir. Tüm kurallar, kural başlıkları altında belirtilen durumlar hariç, forum mesajlarında, profillerde ve özel mesajlarda geçerlidir. Forum kuralları, üyelerimizden ne yapmalarını ve ne yapmamalarını istediğimiz bir rehber niteliğindedir ve çok kapsamlı olmamakla birlikte moderatörlerimiz forum kurallarından bağımsız olarak karar verme hakkına sahiptir. Forum kurallarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa bizimle Bize Ulaşın sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu bölümdeki kurallar forumun her alanında geçerlidir.

Yapabilecekleriniz
• İyi ve Kibar Olun
Her insan saygıyı hakeder. Pozitif, sıcak kanlı mesajlar yazmanız tüm üyelerimizin rahat edeceği sıcak ve samimi bir ortam yaratacaktır.

• Arama Yapın
Çoğu soru daha önceden sorulmuştur. Sorununuza çözüm bulmak için önce arama yapın, eğer hala bulamadıysanız konu açmakta özgür hissedebilirsiniz. Forumu temiz tutmak için aynı konulardan tekrar tekrar açmamaya özen gösterin.

• Mesaj Göndermeden Önce Düşünün
Mantıklı, iyi düşünülmüş, okunaklı, anlaşılır mesajlar diğer üyelere anlatmak istediğiniz şeyi anlatmanızda en etkili yoldur.

• Rapor Edin
Bir içeriğin uygunsuz olduğunu gördüğünüzde rapor edin. Bu yetkililere bildirilecektir ve en kısa zamanda ilgilenilecektir.

• Doğru Bölümde İçerik Yayınlayın
Konunuzu doğru bölüme açmanız, o alanda ilgili kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olacaktır. Yanlış bölüme açılan konular moderatörlerimiz tarafından ilgili bölüme taşınacak ve uyarı verilecektir.

• Konuya Bağlı Kalın
Bir konuda, konu içeriğine bağlı kalın. Farklı tartışmalar için farklı konular açılmalıdır.

• Türkçe'yi Doğru Kullanın
Konularınızda güzel dilimizi doğru şekilde kullanmaya özen gösterin. Anlaşılmaz, noktalama işaretlerine uymayan yazılar diğer kullanıcılarımız tarafından anlaşılamayacağı gibi göz zevkini de bozmaktadır.

Yapamayacaklarınız
  1- Küfür/Hakaret Kullanımı

  Aile dostu bir forum olarak tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir.


  2- Spam

  Konu güncelleme amaçlı gönderiler dahil olmak üzere; "+1", "+++", "süper", "güzel" ve bunlar gibi mesajları içeren gönderiler ("teşekkür" hariç),
  sadece ifade (emoji) içeren mesajlar,
  mesaj sayısını artırmak amacıyla atılmış genel ve benzer mesajlar,
  konuya dikkat çekmek amacıyla 9 veya daha fazla kullanıcıyı toplu olarak konuya etiketlemek,
  içeriğin %50'sinden fazlası büyük harf içeren mesajlar (profil mesajları kısmı hariç) ve konu başlıkları,
  anlamsız kelime öbeği veya ifade içeren mesajlar,
  çözüm arayan üyelerin konularına gönderilen "Google'da arat" tarzındaki mesajlar,
  tamamen özel sembol içeren mesajlar,
  spam olarak kabul edilir ve izin verilmez. Bu kural, profillerde, sohbet kutusunda, sosyal forumlar kategorilerinde ve özel konuşmalarda esnektir; bu esnekliğin kötüye kullanımı durumunda üye uyarı alabilir.
  Bunun dışında, sadece caps veya gif içeren mesajlar eğer konu ile alakalı ise spam olarak sayılmaz ve uyarı verilmez. Konu başlığı ile alakası olmayan mesajlar spam olarak değerlendilir ve uyarı puanı verilebilir.


  3- Aynı Konuların Tekrarlanması

  Aynı konudan birden fazla açmanız spam sayılır ve buna izin verilmez. Bu şekilde konular açmanız forum kurallarına aykırıdır. Ayrıca, bir sunucuya ait Sunucular bölümünde en fazla bir adet konu bulunabilir; hali hazırda aktif bir sunucu konusu bulunuyor ise bu sunucu için açacağınız yeni konular uyarı almanıza sebep olabilir.


  4- Ürün Satışı ve Takası

  Forum içerisinde yetkisiz satış ve takas yasaktır. Yetkisiz satış veya takas yapmanız durumunda uyarı ile cezalandırılırsınız. Satışa/takasa sunulabilecek herhangi bir içerik için, satıcı yetkisine sahip olmadan iletişim bilgisi vermeniz yasaktır. Tanıtım adı altında dolaylı yoldan satış/takas yasaktır. Ek olarak, satış yetkiniz yoksa ürün istek konularına yorum yapmanız da yasaktır. Bu kurallar müşterileri korumak adına konulmuş kurallardır. Eğer bir ürünün satışını/takasını yapmak istiyorsanız Satıcı üyelik sahibi olmalısınız!

  Ayrıca, eğer ürün satışlarını ekip olarak yapıyorsanız, ekip tanıtımlarınızı Üye İlişkileri Bölümü'nde yapabilirsiniz. Ekibinizi tanıttığınız konuda sattığınız ürünlere dair fiyat, iletişim bilgisi vermeniz yasaktır.

  Satıcı yetkisine sahip olan üyelerle yaptığınız alışverişlerin güvenilirliği kesin değildir. Eğer satıcı yetkisine sahip bir üye tarafından dolandırılırsanız, yeterli kanıtları Forum Destek Bölümü'ne bildirmeniz sonucunda ilgili satıcının yetkisi alınır ve cezalandırılır. Satıcı yetkisi olmayan üyelerden ürün almaya çalışmayınız, satıcı yetkisine sahip olmayan üyeler size satış yapmak istediklerinde ilgili içerikleri rapor ediniz. Dolandırıcı olabileceği şüphelenilen üyenin, forumumuzu kullanarak suç işlemesi olasılığını engellemek amacıyla yasaklanabileceğini belirtiriz. Ayrıca, herhangi bir içeriği ücretsiz olarak paylaşımını yapmak istiyorsanız, kaynaklar bölümünü kullanabilirsiniz; ücretsiz paylaşım yapacağınıza veya bedava hizmet vereceğinize dair özel mesaj atmanız yasaktır.

  Satış yetkisine sahip olan üyelerin veya takımların sattığı ürünlerin kendileri tarafından üretilmiş olma zorunluluğu bulunmuyor. Dolayısıyla bir başkasından aldığınız kaynakları satmanızda problem olmayacaktır fakat alınan ürünü çoğaltarak satmak gibi durumlarda kaynağın asıl sahibinin talebi üzerine satışını yaptığınız içerikle alakalı konu kaldırılabilir. Eğer bu durumda aynı ürünün satışını yapmaya devam ederseniz satış yetkiniz alınabilir.

  Satış şartları


  5- Reklam

  Sitenizi tanıtmak için konu açmanıza izin verilmez. Sunucu, site vb. tanıtımlarını başka amaçla açılmış konularda, başka üyelere ait konularda ve başka üyelerin profillerinde yapamazsınız. Buna ek olarak, diğer başka yollarla (özel mesaj yoluyla, forum dışı ortamlara yönlendirme yoluyla vb.) dolaylı olarak reklam yapılması yasaktır. Eğer Gamer Türkiye & Minecraft Türkiye forumlarında reklam vermek istiyorsanız bu konuyu inceleyebilirsiniz.

  Forum üzerinden tanıtacağınız sosyal medya adresleri, IRC kanalları ve VoIP kanalları için Forum Destek Bölümü'nden onay almanız gerekir, adres veya kanal içeriğine göre tanıtımınıza onay verilebilir ve reddedilen talepleriniz için açıklama alacağınızın garantisi verilmez; onayını aldığınız kanalı, sadece 1 tane konunun içeriğinde paylaşabilirsiniz, bu paylaşım ya Klanlar bölümünde ya da Üye İlişkileri bölümünde olmalıdır. Minecraft Türk Sunucuları kategorisinin alt bölümlerinde paylaşacağınız, oyun sunucusunun gereksinimlerini karşılamak amaçlı olan sosyal medya adresleri, IRC kanalları ve VoIP kanalları için izin almanız gerekmemektedir. Ayrıca Gamer Türkiye veya Minecraft Türkiye forumlarının kopyası ya da benzeri kanalların reklamları kabul edilmez.

  Ayrıca kendi profil alanınızda oyun sunucunuzun tanıtımınızı yapabilir, IP adresini paylaşabilirsiniz (ayda 1 kez). Fakat site tanıtımı için paylaşım yapacaksanız; eğer paylaştığınız site adresi Gamer Türkiye Forumları ile aynı alanda hizmet veriyorsa site paylaşımına izin verilmez. Onun haricinde kişisel sitelerinizi uygunsuz içerik paylaşımı veya yetkisiz ürün satışı kuralı ihlali olmadığı sürece paylaşabilirsiniz.


  6- Para Kazandıran Link Kısaltmalar

  Herhangi bir şekilde para kazandıran link kısaltma servislerinin kullanılmasına izin verilmez; ek olarak paylaştığınız içeriğin içerisinde, para kazandıran linklerin mevcut olması da yasaktır. Bunların haricinde "Satıcı+" etiketi olanlar ve paylaştığı ürün Haftanın Skripti, ya da Ayın Minecraft Plugini seçilen üyeler kendi ürünleri için bu servisleri kullanabilir.


  7- Kandırma

  Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Ek olarak, şaka mağdurunu da eğlendiren beyaz şakalara göz yumulabilir.


  8- Tehdit veya Tedirgin Etmek

  Herhangi bir şekilde üyeleri kışkırtacak veya tedirgin edecek mesajlar göndermeyin lütfen. Benzer şekilde forum içerisinde örgütlenip, ahlak dışı eylemler yapmaya çalışmak da yasaktır. Forum üyelerini veya forum üyesi olmayan kişileri tehdit etmek, kişilere şantaj yapmak yasaktır. Ek olarak bir üyeyi/grubu hedef alan mesajlar, görseller paylaşmak yasaktır. Ayrıca bu forumda her üye eşittir, kimse kimseden daha üstün değildir. Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etmeye, onu küçük görmeye hakkınız yoktur. Forum içerisinde üyelere karşı "yavrucuğum", "aslan parçası", "delikanlı", "canısı", "yeğenim" vb. gibi hitaplar kullanmayınız. Yaptığınız yorumlarda üslubunuza dikkat ediniz.


  9- Dil Bilgisi Kuralı

  Lütfen üyelerin dil bilgisini veya yazım yanlışını düzeltmeyin veya bu hatalar ile dalga geçmeyin. Forum, bunun için uygun bir ortam değildir. Yapılan yazım hataları sizi rahatsız ediyorsa üyeyi özel mesaj yolu ile bilgilendirebilirsiniz fakat bunu üslubunuza dikkat ederek, düzgün bir şekilde yapmalısınız. Bu tür mesajlara izin verilmez ve tolerans gösterilmez. Bu kuralın tek istisnai durumu vardır, bu durum bu bağlantıda belirtilmiştir.


  10- Tıklama Karşılığı Bir Şeyler Vereceğini Vadeden Linkler

  Tıklama karşılığında Minecraft Gift Kod, para, coin, kredi, oyun ve benzeri şeyler vereceğini vadeden linklerin paylaşımı yasaktır. Ayrıca farklı platformlarda puan kazandıracağını belirten linklerin paylaşılması yasaktır.


  12- Baltalamak

  Özellikle oyun sunucularına ve hosting şirketlerine ait konularda, konu sahibini kanıtsız bir şekilde itham etmek yasaktır. Yapılan genel yorumlar dışında kişileri aşağılayacak şekilde yorum yapmak yasaktır. Sunucunun, hosting şirketinin ve konunun eksiklerini düzgün bir üslupla dile getirmek, yapıcı eleştiri yapmak şartıyla serbesttir. Bu maddelere ek olarak forum üzerinden, kişiler veya kurumlar hakkında kanıtsız ithamlarda bulunmanız yasaktır; kanıtlı ithamlarınızda üslubunuza dikkat etmeniz gerekir. İthamlarınız, ilgili konuya veya yoruma eklediğiniz kanıtlarla bağdaşmalıdır, ithamlarınızla alakası olmayan kanıtlar koyarak olaylar çarpıtmaya çalışmanız baltalamak eylemi olarak tanımlanacaktır ve uyarı almanıza sebep olacaktır. Kanıtlanabilir haksızlıklara uğrayıp, ilgili konuya yorum yapan üyelerin mesajları, konu sahibi ithamın aksini kanıtlamadığı sürece kaldırılmaz, mesajlarına uyarı verilmez.

  Ayrıca, sunucu içi haksızlıklarda ve sunucular arası problemlerde veya sunucularla alakalı çalıntı yazılım ve tasarım iddiaları durumlarında karşınızdaki tarafın cezalandırılmasını forum yönetiminden talep etmek yerine Sunucu Şikayetleri bölümünü kullanarak durumu topluluk üyeleri ile paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte üyelerle olan problemlerinizde ve çalıntı tasarım, yazılım durumlarında sorununuzu aynı kurallar çerçevesinde Üye İlişkileri bölümünde paylaşabilirsiniz. Üye geri bildirimleri (REP) verirken sebep belirtmeye özen gösterin, sebepsiz verilen negatif oylar uyarı sebebi olabilir.


  13- Yanlış Yere Konu Açmak
  Yanlış yere açılan konular içeriğe göre doğru bölüme taşınacaktır. Eğer konu bilinçli olarak yanlış bölümde açılıyorsa uyarı verilecektir. Açacağınız konu bir alt kategoriye hitap ediyor ise ana kategoriye bu konuyu açmak yasaktır.


  14- Korsancılık

  Üyenin kendisi tarafından oluşturulmayan hiçbir ürünün (müzik, film, oyun, yazılım vs.) paylaşılmasına izin verilmez. Bu tür içerikleri bulunduran linklerin veya bu tür içerikleri paylaşmayı vadeden kanalların paylaşılması da yasaktır; bu ihlalin işlenmesi durumunda kullanıcı forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılabilir, forum yönetimi bu ihlalle karışı karşıya geldiğinde şüpheye dayalı başka yasaklamalar da yapabilir. Bilişim sistemlerinin işleyişini engellemeye yönelik yöntemlerin paylaşılması yasaktır; bilişim sistemlerinin işleyişini engellemeye teşvik etmek yasaktır. "Plugin Paketi" vb. isimler altında paylaşılan içeriklerde ücretli olarak satılan hiçbir içerik bulunmamalıdır. Buna ek olarak, başka sitelerden alınan metinleri veya içerikleri paylaşmanız durumunda forumumuzda açtığınız bu konular için, konu sonunda ilgili kaynağı
  [spoiler=Kaynak] içeriği aldığınız sitenin linki [/spoiler]
  şeklinde yazarak belirtmeniz gerekir. Belirtmediğiniz takdirde uyarı alabilir, uyarıya uymamanız halinde forumdan uzaklaştırılabilirsiniz. Forumda hile paylaşımı da yasaktır. Hile paylaşımı yapan üyeler önce uyarılacak, uyarıya rağmen paylaşıma devam ederlerse forumdan uzaklaştırılacaklardır.


  15- Ayrımcılık

  Barışçıl bir forum olarak, topluluğumuzun içerisinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik, hastalık ve sakatlık bunlara dahildir.


  16- Kötü Amaçlı İçerik

  Virüsler, zararlı yazılımlar veya benzeri içeriklerin paylaşılması forumumuzdan kalıcı olarak yasaklanmanıza neden olacaktır. Ek olarak, çalıştırılabilen dosyaların (.exe uzantılı dosyalar ve türevlerinin) paylaşımı halinde, gönderilen içeriğin arşivlenmiş dosyası (zip, rar, sıkıştırılmış klasör türevleri) yerine, içerikteki çalıştırılabilir dosyaların, virustotal.com sitesinden tek tek taratılıp ilgili sonuçların gösterilmesi gerekmektedir. Tarama sonuçlarının linkleri ilgili içeriğin alt satırına eklenmelidir. Taramalarda sadece virustotal.com adresinden gelen sonuçlar kabul edilir.


  17- Uygunsuz İçerik Paylaşımı

  Forumumuz her yaş kitlesinden üye barındırdığı için; sansürlü küfür, şiddet, insan doğasını rahatsız edici, cinsel içerik, argo, uygunsuz metin veya görsel barındıran resimler, videolar, konu etiketleri vb. ceza almanıza sebep olacaktır. Lütfen gönderilerinizin aile dostu bir foruma uygun olup olmadığını düşünün. Ayrıca gönderdiğiniz içeriklerin çocuklar içinde uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun.


  18- Alternatif Hesap Kuralı

  Alternatif olarak sadece 1 hesaba izin verilir. Kullanıcıların şu koşullarda alternatif bir hesabı (yan hesap, 2. hesap) kullanmalarına izin verilir:
  Mesajları beğenmek, konuları güncellemek, ana hesabı takip etmek ve benzeri eylemler için kullanılmamalı.
  Susturulmadan kaçmak için kullanılmamalı.
  Sahte gönderiler için kullanılmamalı.
  Üyeleri kandırma amacıyla kullanılmamalı.
  Ana hesaba geri bildirim vermek için kullanılmamalı.

  Alternatif hesapların doğru kullanımı: Klanınız, sunucunuz, modunuz, hostunuz veya projenizin tanıtımı için kullanabilirsiniz. Kendinize ait ayrı bir kimlik oluşturmak için kullanabilirsiniz.


  19- Bölümlere Özel Kurallar

  Genel kurallar dışında, her bölümün kendine özgü kuralları olabilir. Bu kuralların olması, genel kuralların yok sayılacağı anlamına gelmez. Her bölümün kuralları ilgili bölümün üst kısmında yer almaktadır. Ayrıca aşağıdaki bağlantılardan bölüm kurallarına ulaşabilirsiniz.

  Minecraft Türkiye
  Minecraft
  Minecraft Multimedya
  Minecraft Harita ve Mod Yapımı
  Minecraft Sunucuları
  Sunucu Yetkili Alımları
  Minecraft Sunucu Yönetimi
  Skript Bölümü
  Java Bölümü
  Diğer Forumlar


  20- Siyaset Kuralı

  Forumda siyaset konularının konuşulması yasaktır; forumda hiçbir şekilde parti propagandası yapılamaz. Ülke içi siyasetçilerinin görselleri (caps dahi olsa) paylaşılamaz veya profil görseli olarak ayarlanamaz; tarihi kişiliklerin görsellerinin paylaşılması bu kurala aykırı değildir.
Yaptırımlar & Bilgilendirme

Ölü Konuları Cevaplamak
Forumda paylaşılan konular, konuya atılan son mesajın üzerinden 6 ay geçtikten sonra ölü konu olur. Bu bağlamda ölü konulara atılan mesajlar:
 • Eğer konuyla alakasızsa kaldırılır.
 • Bir yardım konusuna yardım istemek için atılmışsa yeni konuya çevrilir.
 • Bir yardım konusuna çözüm bulmak için atılmışsa yaptırım uygulanmaz.
Hesap Paylaşımları
Hesabınızı başkalarıyla paylaşmanız önerilmez. Hesabınızı paylaşmanız durumunda doğabilecek sorunlardan forum yönetimimiz sorumlu değildir.

Moderatör Eylemleri
Aşağıdaki bilgiler kural ihlali yapan bir üye gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğini ve yukarıda yazan kuralları ihlal ettiğinizde ne olacağı hakkında bilgiler içermektedir.

Rapor Etme
Herhangi bir kural ihlali durumunda içerik rapor edilmelidir. Her mesajın altında "Rapor Et" butonu bulunmaktadır. Rapor ettiğinizde moderatörlere rapor ettiğiniz içerik ve raporunuzda yazdığınız açıklama gönderilir.
Rapor edilmesi gerektiğiniz düşündüğünüz şeyleri rapor etmelisiniz. Yanlış rapor etmek ceza almanıza neden olmaz.

Mini Moderatörlük
Mini-moderatörlük, bir kural ihlali durumunda üyenin gönderisine ihlal ettiği kural hakkında bilgi yazmaktır. Eğer bir üye bir kuralı ihlal ettiyse (konunun yanlış yere açılması veya gerekli içeriğin olmaması gibi) diğer üyelerimizin hangi kuralı ihlal ettiğine ve bunu nasıl düzelteceğine dair üyenin konusuna mesaj yazması serbesttir. Uygun bir "Mini-moderatörlük" şu şekilde olmalıdır:
Hangi kuralın ihlal edildiğini açıklar.
Gerektiğinde kural ihlalini nasıl düzeltebileceğini açıklar.
"Rapor edildi", "Moderatörlere bildirdim" gibi mesajlar göndermez.
Mesajına yetkilileri etiketlemez, "ilgilenin @yetkili" gibi mesajlar göndermez.
Daha sonra içeriği rapor etmelidir. Rapor etmeden "mini-moderatörlük" yapmak yasaktır.
"Mini-moderatörlük" mesajları ilgili bölüm moderatörü tarafından daha sonra kaldırılacaktır.

Uyarılar
Herhangi bir kural ihlali durumunda uyarı yaptırımı uygulanacaktır. 2 tür uyarı vardır, bilgilendirme uyarısı ve normal uyarı.

Bilgilendirme Uyarısı
Bilgilendirme uyarıları herhangi bir uyarı puanı eklemez. Üyenin ilk defa kural ihlali yapması durumunda verilir. Kural ihlalinin devamı durumunda normal (puanlı) uyarı uygulanır.

Normal Uyarı
Kural ihlalinin devamı durumunda kullanıcının puanlı uyarı alması gerektiğini düşünüyoruz. Her uyarı 1 puandır ve 2 ile 10 uyarı puanı arasında yaptırımlar uygulanır.

Puanlar
1 uyarı puanına ulaşılması durumunda hesabınızın bazı hakları kısıtlanır. Tüm uyarı puanları verildiği günden itibaren 7 gün sonra kaldırılır.
 • 1 Puan 1 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 2 Puan 2 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 3 Puan 3 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 4 Puan 4 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 5 Puan 5 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 6 Puan 6 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 7 Puan 7 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 8 Puan 8 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 9 Puan 9 gün boyunca hesap kısıtlaması
 • 10 Puan 10 gün boyunca hesap kısıtlaması
Hesap kısıtlaması hakkında detaylı bilgiyi bu bağlantıdan alabilirsiniz.

Yardım ve Destek
Forum desteği Forum Destek bölümünden sağlanmaktadır.

Özel mesajlar resmî olmayan bir yöntemdir ve özel mesaj yolu ile yetkililere bildirdiğiniz sorunlarınıza geri dönüş yapılacağının garantisi verilmez. Aynı şekilde yetkililerin profillerine yazmanızda bu kurala dahildir.

Moderatör Başvuruları
Gamer Türkiye ve Minecraft Türkiye forumlarında aktif olan kullanıcıların yetkili olma ihtimalleri yüksektir. Eğer forum içerisinde aktifseniz ve yetkili olmak istiyorsanız yetkili alımlarıyla ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Ban İtirazları ve Yaptırımlar
Eğer bir yanlışlık sonucu yasaklandığınızı veya uyarı aldığınızı düşünüyorsanız Forum Destek bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Forum kurallarına aykırı olan gönderiler, gönderinin gönderilmesinden itibaren 1 aylık süre içerisinde uyarı verilerek silinir; 1 aylık sürenin aşımı durumunda, ihlal içeren gönderi için uyarı verilmez. Buna ek olarak, Kullanım Sözleşmesi ihlali durumunda, ihlalin yapıldığı tarihe bakılmaksızın üyenin hesabı yasaklanır. Yasaklanma itirazlarınız için açtığınız konularda hesap bilgilerinizi ve IP adresinizi eklemeyi unutmayınız.
Bu bölümden yanıtını alamadığınız soruları bize Forum Destek Bölümü üzerinden sorabilirsiniz.
 • Son Güncelleme
  27 Şub 2018
 • Sayfa görüntüleme sayısı
  40,066

Üst