Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2

csgo_patch_changes_deranks-1-1024x819.jpg

CS GO Rekabetçi Kodları
Merhabalar! Konu altında Competetive(Rekabetçi) maçlarda işe yarayan kodları bildiğim kadarıyla anlatacağım.

Ne tür kodlar?
Yasaklı olan kodlardan değil değil, diğerlerinden. Önce kesinlikle işinize yarayacak kodlardan başlayacağım sonrasında ise opsiyonel olan kodlarla devam edeceğim. Bu kodlar sizin FPS'inizi artırıp ping değerinizi azaltacak; kısayollarla silah almanızı sağlayacaktır. Aslında bu ayarlar bahsedildiği kadar da zor değil. Rekabetçi maçların yanısıra bu kodları tüm CS GO topluluğu sunucularında aktif hale getirebilirsiniz (ping değeri seçme dışında). Hadi başlayalım!

• mm_dedicated_search_maxping 50 > Eşleştirme sunucularında sizin istediğiniz en yüksek pign değerini belirler. Bunun minimum değeri ise 50'dir. Şahsen eşleştirmeye bu kod desteğiyle giriyorum ve pingim 65-80 civarında seyrediyor (Antalya sunucusuna bağlı bir internet ile). Başta belirttiğim gibi bu ping komutu sadece eşleştirme sunucularına özel bir ping limitleyicisidir.
  • fps_max 0 > Bu komutla, almak istediğiniz en yüksek kare hızını ayarlıyorsunuz. Bu değeri 0 olarak değiştirirseniz de limit ortadan kalkıyor ve alabildiğiniz en yüksek kare hızını alıyorsunuz.
  • cl_hud_playercount_showcount 1 > Yukarda veya aşağıda yaşayanlarda gördüğünüz profil çerçeveleri yerine sade bir şekilde sadece yaşayan sayısıyla değiştirmenizi sağlıyor.
Screenshot_1.png
  • cl_radar_scale 4 > Radarda her yeri görebilmenizi sağlıyor, pozisyonları görmek için daha kullanışlı.
  • cl_radar_always_centered 0 > Radarın merkezi hep sizin üstünüzde olmaktan çıkıyor ve haritayı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bir süre tuhaf gelebilir fakat emin olun bu daha çok işinize yarayacaktır!

Key Bind
Tuşlara kısayol atamanızı sağlar. Sürekli kullandığınız şeyleri bind içerisine alabilirsiniz. Örneğin sürekli kullandığım silah/kevlar ve bomba bindlerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Kod:
bind "kp_end" "buy hegrenade;"
bind "kp_downarrow" "buy flashbang;"
bind "kp_pgdn" "buy smokegrenade;"
bind "f1" "buy ak47; buy m4a1;"
bind "f2" "buy p250;"
bind "f3" "buy awp;"
bind "f4" "buy galilar; buy famas;"
bind "f5" "buy vest;"
bind "f6" "buy vesthelm;"

Alabildikleriniz:
  • F1 tuşu ile T iseniz AK-47 CT'de iseniz M4A4 veya M4A1-S (Ben M4A4 kullanıyorum)
  • F2 tuşu ile P250 (Eco roundlar için)
  • F3 tuşu ile AWP
  • F4 tuşu ile T iseniz Galil-AR CT'de iseniz Famas
  • F5 tuşu ile Çelik yelek (Kevlar)
  • F6 tuşu ile Çelik yelek+Kask (Kevlar+Helmet)
  • Numpad 1 tuşu ile Grenade
  • Numpad 2 tuşu ile Flashbang
  • Numpad 3 tuşu ile Smoke
alabilmektesiniz. Kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz, şahsen bana en kullanışlı gelen keybindler bunlar.
İyi forumlar!

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
fps_max 0 fps düşürüyor diye biliyorum özellikle Leptop bilgisayarlarda bu sıkıntıyı çok gördüm

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
fps_max 0 fps düşürüyor diye biliyorum özellikle Leptop bilgisayarlarda bu sıkıntıyı çok gördüm
Halihazırda 200 fps üzeri alıyorsanız fps_max 300 daha uygun olur. Onun dışında FPS düşürmesiyle ilgili ben herhangi bir kaynakta böyle bir bilgiye denk gelmedim; çevremde de duymadım.

KeremTokgz

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu konudaki tüm komutları oyun içi ayarlarından yapabilirsiniz.
fps_max 0 fps arttırmaz, sadece ekran kartınıza ne kadar fps verebiliyorsan ver komutudur bu bilgisayarınız yorulur.

Aşağıdaki gibi yaparsanız sizin için en iyisi olur.
60 hz monitörler ----> fps_max 63
75 hz monitörler ----> fps_max 78
120 hz monitörler -----> fps_max 122
144 hz monitörler -----> fps_max 147

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...