Windows 8de minecraft kasması.

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Oyunu ekran kartı oynatır ama islemcin düşükse darboğazlık yapar.oynayamazsın. ben windows 8.1 de 200+ FPS aldım bu arada.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Minecraft işlemciden güç alır. Hd 6290 ve i7 4770 ile 500 fps alirsin. Ayrica her olayi darbogaza baglamayin. Islemci dusukse darbogaz yapmaz islemci ile ekran karti hizlari arasinda uçurum olursa darbogaz gerceklesir.

GM FOX cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Minecraft işlemciden güç alır. Hd 6290 ve i7 4770 ile 500 fps alirsin. Ayrica her olayi darbogaza baglamayin. Islemci dusukse darbogaz yapmaz islemci ile ekran karti hizlari arasinda uçurum olursa darbogaz gerceklesir.

Benim islemcim ayni sayilir sadece i7 4770k AMA ekran kartim iyi ve 2000+ fps gordum. Merak edenlere ozelden ekran kartmi soylerim

Dipcik not 2000+ fps ayarlari kismadan ve tamamen havaya veya yere bakilmayarak normal oynama seklinde alinmistir. Optifine texture pack vs vs kullanmadim

Sent from my iPod using Tapatalk

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Emou adlı arkadaş sonuna kadar haklı,ekran kartı alınırken ram miktarına değil gpu gücüne bakılır.Bunuda ekran kartınınsoldan 2.rakamına bakarak anlayabiliriz.Sırayla 9'dan 0'a kadar düşer.Buna göre hd 6350 kötü bir ekran kartıdır.[DOUBLEPOST=1410341353,1410341254][/DOUBLEPOST]Bu arada xp öneren arkadaşa sesleniyorum,windows xp'ye destek tamamen kesildi.Güncelleme gelmeyen sisteme her türlü açık bulunur,güncelleme gelmediği için bu açıklar kapatılamaz.Ayrıca xp'ye geçse ne farkedicek sorabilirmiyim sana ?
sen hiç xp kullandınmı[DOUBLEPOST=1410441036][/DOUBLEPOST]

ya herkes yanlış benim önceden söylediklerimde.[DOUBLEPOST=1410441179][/DOUBLEPOST]
Aynı Sorun Bendede Vardı Ama Windows 8'den Windows Xp'ye Düşürdüm. :D Şimdi 200+ Fps. Senin Sorunun Ram'inin Düşük Olmasından Kaynaklanıyor Olabilir.
işte örnek arkadaş xp yapmış uçuyo. ama ben tamamen xp demyorum. xpyi önermem 8in yavaşlığı ama linux işlemciler çok hafifdir bide türk yapımı pardus.http://www.pardus.org.tr/
[DOUBLEPOST=1410441253][/DOUBLEPOST]
Yav Kardeşim Ekran Kartı BeşPara Etmezse Ram Ne Yapsın Allah İçin 256 mb 32bit ekran kartına 16 gb ram ekle hele.
herkes bunu savunuyor yanlış.[DOUBLEPOST=1410441326][/DOUBLEPOST]
ram her zaman birincidir diyelim 4gb 3D kaliteli bir ekran kartın olsun. Ama ram az ise bu win8 o rami yer sonra kalırsın.
bu da yanlış. ekran kartıda önemli.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bilgisayardaki bütün parçalar uyumlu olmalı.
örneğin:
win8
core i5
4gb ram
2 gb AMD ekran kartı

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Neden kimseye anlatamıyorum ? Chunk load World load particles ve diğer her şey işlemciye yükleniyor cahil inadı mı var sizde anlamış değilim ? Minecraft intel g41 le bile kasmaz i7 gibi sağlam işlemci yanında olduğu sürece.

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Neden kimseye anlatamıyorum ? Chunk load World load particles ve diğer her şey işlemciye yükleniyor cahil inadı mı var sizde anlamış değilim ? Minecraft intel g41 le bile kasmaz i7 gibi sağlam işlemci yanında olduğu sürece.
işlemci önemli.
ben sadece minecraft için demiyorum. bilgisayarın en önemli parçası işlemci

TheMasterT

Bir Stack
En iyi cevaplar
0
bilgisayardaki bütün parçalar uyumlu olmalı.
örneğin:
win8
core i5
4gb ram
2 gb AMD ekran kartı
Hala GB'dan bahsediyor deliricem !
Kardeşim kafada mı zor var ? Ekran kartında ne işe yarayacak GB? Doğru düzgün bir ekran kartı al (Nvidia GTX GeForce 7XX serisi tercihim.) Bak bakalım o dediğine göre hangisi daha pahalı ? 2GB Hazfızalı Nvidia GTX GeForce 430 mu ? Yoksa 2GB Hazfızalı Nvidia GTX GeForce 740 mı ? Sonra ülke neden gelişmiyor. Bari cahilliğinizi belli etmeyin be kardeşim! Core i5 nedir ya ? Her markanın Core i5 i mi var ?İntel Pentium Dual Core ve Win 8.1 kullanıyorum hiçbir sorunum yok !
4GB ram'mış. Hikaye ! 2 GB ram kullanıyorum. Hiç kasma/Donma yok ! Şimdi otur yerine. İnsan en çok cahilliğinin belli olmasından korkar. Doğruların söylenmesi , insanlara acıdan başka bir şey vermez !

abadlsp

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hala GB'dan bahsediyor deliricem !
Kardeşim kafada mı zor var ? Ekran kartında ne işe yarayacak GB? Doğru düzgün bir ekran kartı al (Nvidia GTX GeForce 7XX serisi tercihim.) Bak bakalım o dediğine göre hangisi daha pahalı ? 2GB Hazfızalı Nvidia GTX GeForce 430 mu ? Yoksa 2GB Hazfızalı Nvidia GTX GeForce 740 mı ? Sonra ülke neden gelişmiyor. Bari cahilliğinizi belli etmeyin be kardeşim! Core i5 nedir ya ? Her markanın Core i5 i mi var ?İntel Pentium Dual Core ve Win 8.1 kullanıyorum hiçbir sorunum yok !
4GB ram'mış. Hikaye ! 2 GB ram kullanıyorum. Hiç kasma/Donma yok ! Şimdi otur yerine. İnsan en çok cahilliğinin belli olmasından korkar. Doğruların söylenmesi , insanlara acıdan başka bir şey vermez !
ben insanlar için yazdım. sen intelini anlamadın her halde

Forumİmamı

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bilgisizce bir cümle olcacak ama galiba Windows 8 de böyle bir olay var . bende hiç sorun yok Windows 7 deyim

kurumuz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ben insanlar için yazdım. sen intelini anlamadın her halde
Hiçbirşey bilmiyorsun fakat idda etmeye ısrarla devam ediyorsunuz.Birazdan bilgisayardaki ekran kartını söküp sadece anakartın onboard grafik yongasıyla test ediceğim bakalım ne oluyormuş.bir şey bilmiyorsan konuşmuyacaksın yoksa bilen biri gelip seni mahçup eder.Şimdi ekran kartının rami önemli diyorsun fakat değildir,önemli olan ekran kartının içinde bulunan gpu'sunun güçlü olmasıdır.Niyemi ? çünkü ekran kartında çizimler ram üzerinde işlenip çok kısada silinir yani ekran kartında çok yüksek bir ram'e ihtiyaç duyulmaz.Sadece depo gibi kullanmaktadır ekran kartı ram'ini.Veri gelince ram'e yükler orada işlemlerini yapar çok kısa bir süre içinde ramden çıkarır bilgileri.Bu yüzden önemli olan gpu gücüdür.Mesela HD 4850'ile her oyunda fps yüksek şekilde oynayabilirsin.Hemde rami sadece 512mb.Buna göre ram ekran kartında önemli değildir.Hatta Bilgisayarlardaki bizim bildiğimiz ramler bile çok gerekli değildir.8 GB Oyun oynayan biri için idealdir ondan sonrası ise para israfıdır.Ha render yapıcam dersen orası ayrı tabi.Ayrıca tek başına işlemcinin iş görceğini sanıyorsan yanılıyorsun.Öyle olsaydı kimse ekran kartı almazdı Onboard GPU'larla yetinirlerdi.Ayrıca Mantel ve DX12 Geliyor(Mantle çoktan geldi)Buda oyunların işlemciyle bağını %50'ye kadar koparıp tüm yükü ekran kartına bindiriyor bundan dolayı işlemcin kötü olsa bile ekran kartına darboğaz yapmıyor.