TEOG Mağdurları :(

ss333

。◕‿◕。
En iyi cevaplar
0
Öncelikle herkese merhabalar. Aramızda TEOG mağduru olan ya da geçen sene TEOG'a girip biraz bilgi vermek isteyenler varsa buraya yazabilirsiniz. Teşekkür ederim ^_^

Pozekoi

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben ilk Girenlerdenim :p Boşver takma, Stres yapma. Arkadaşım denemede 490 alırken, Bayıldı 410 puan aldı..

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Geçen sene TEOG'a girdim ve bunun kadar saçma bir sistem görmedim.
Bu yüzden TEOG'un sizin hiçbir şeyinizi ölçmiyeceğini açıklayabilirim.
Taktik olarkta TEOG'a girer gibi çalışmayın, lisedeymiş gibi çalışın o zaman güzel sonuçlar elde edersiniz.

Epistomoloji

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
tek diyeceğim şey teog'un gerçek bir sınav olmadığı. aslında sorun şurada, 8. sınıfta matematik gibi zor bi dersin konuları aşırı basit, sen de yüksek notlar alıyorsun, 9. sınıfa geçince birden çökezleyip 50 lere düşmeye başlıyorsun. eğitim sistemi tamamen yanlış. ve teog'da sadece göstermelik bir sınav.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben de geçen sene girdim. Fazla stres yapma. İlk sınavda stres yapmıştım ve düşük almıştım. İkincisinde artık hiçbişeyi umursamadım, düşük alsam bile umurumda olmayacaktı ve daha yüksek aldım. Üstelik çoğu tanıdığım ikincisinde daha da düşük almışken. Yani stresi yenersen başarırsın. Sorun şu, beyin liseye geçiş için olan bir sınavın bu kadar basit olacağını düşünemeyip, kendini çok zormuş gibi hazırlıyor. Sonra kolay soruları görünce tökezliyor. Bu sınavda deneme sınavlarında aldığın puanlarla alakasız, çok daha yüksek bir puan alacaksın, ciddi söylüyorum. Yani en azından bende öyle oldu. Ha noldu, TEOG'dan 458 aldım, fena da olmayan bi lisedeyim.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Matematik hariç hiçbir derse lise için çalışma.
Tüm diğer ders bilgileri 8. sınıfta kalıyor.

ProSkript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Teoga ben çalışmadan 470 aldım yani.Eğer yüksek almak isterseniz pek çalışmayın.Matematik ve fende zor soru hiç olmaz sadece şaşırtıcı soru olur.Geçen yılın teog sorularını yapabiliyorsanız bu yıl kesin yaparsınız.Sadece soruy dikkatli okuyun

ss333

。◕‿◕。
En iyi cevaplar
0
Tavsiyeleriniz için teşekkürler ^_^

Cuma günü MEB sınavı olacak denmesine rağmen başka yayıncılığın kazık gibi sorularını önümüze koyarak "Deneme Sınavı" yapmaya çalıştılar. Hakikaten yazık...

ss333

。◕‿◕。
En iyi cevaplar
0
Açıkçası deneme sınavlarından 4 ten fazla yanlış çıkarmıyorum. TEOG çıkmış soruları da fulledim. Artık zaman ne gösterecek göreceğiz... Herkese teşekkürler ^_^

wasdefg

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
her iki teoga da 1 hafta çalıştım şu an güzel bi anadolu lisesine gidiyorum
daha kötüsüne gitsem de aynı dersleri aynı şekilde görecektim.
Öğretmen her yerde aynı öğretmen yok eğitim bilmemney çok farklı olaylarına kanmayın hayatınızın en mikik dönemine girmeden önceki 1 senenizin tadını çıkarın
sabah 6 akşam 5 belediye işçisi gibi oluyosunuz lisede

not: yaz tatilinde son 1 2 hafta günlük 15 20 dk tekrar yapın aklınızdaki bütün bilgiler uçuyor sonra zorlanıyorsunuz lisenin başında

Zurinqun

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
11 yılda 13 kez eğitim sistemi değişti fazla bir şey beklemeyin diyerek;

stres yapmayın. iyi bir lise ya da üniversite mezunu olmanız sizin hayatınızı ileriye götürecek diye bir şey olamaz. %100'lük oranla aylık 5000-6000 lira maaşa bir iş bulamayacaksınız. kendi şirketinizi kuramayacaksınız. belki memur maaşıyla çalışacaksınız, üniversite mezunu olarak. sadece ailenizin size "brravo oğluma!!!" demesini sağlayacaksınız. takmayın yani. üni mezunu gençlerin halini görüyorsunuz. psikolojisi bozuk, iş arıyor. siz de mi onlar gibi olacaksınız yoksa lise mezunu olup ilgi alanınıza yönelmeyi mi. size kalmış yani. sıradan bir ağaçtan üretilen sıradan bir kağıt parçasını almak için 4+4 8 sene eziyet de çekebilirsiniz. sadece yüksek puan almak için çalışın. daha sonra aklınızdan silinsin gitsin her şey. tekrar öğretiyorlar nasıl olsa. (6 senedir aynı ingilizcenin öğretilmesi gibi)
sözel derslerden en çok puanı ingilicce, sayısaldan matematik verir. matematik ve ingilicceye biraz daha ağırlıklı çalışın. gerçi, a1 seviyesi ingilizce öğreniyorsunuz. ne kadar çalışmanız gerek, bilmiyorum. ingilizceye hakimseniz, türkçeye çalışın. matematiğe ne kadar gereksiz desem de iyi bir liseye geçiş yapmak istiyorsanız 8. sınıf seviyesinde matematik dehası olmalısınız. 8. sınıf matematik konuları ne kadar zordu hiç hatırlamıyorum(çünkü derste hep uyurdum) ama pek de zor olmamalı.
bunların yanında diğer derslere de hak verin. onları da beyninize kazıyın. her sorunun puanı farklı.
deneme sınavındaki bi anımı anlatayım size;
sınıf ikincisiyim. sınıf üçüncüsünden daha az doğru yapmışım yani ondan daha fazla yanlışım vardı. fakat puanım ondan yüksekti çünkü yüksek puanlı soruları doğru yapmışım.

yani çalışın olm.

ben mi? 240 puanla bile girebileceğiniz bir lisede okuyorum. nedeni basit. umursamamam. sadece ilgi alanlarımdaki derslere yatkınlaşıyorum. onlar hakkında ekstra eğtiyorum kendimi. önümde internet, bilgisayar, teknoloji var. okulda öğretilen şeylerden çok daha fazla öğreniyorum. eğitim seviyorum ama okuldan pek hoşlanmıyorum. günlük 10 ders görerek nsanları gerçek hayattan sürükleyip onların istediği gibi bir hayata yöneltmeye çalışan bir sistemden beklentim yok.