Niye Kasıyor Kardeşler ?

acayip9000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Selamun Aleyküm. Beyler benim bilgisayar da 2.5 GB ram var. 256 MB Ekran kartı mevcut. Ama oyun kasıyor. Optifine var ama kasma devam ediyor. Yeryüzünde çok kasıyor. Yer altında 70 fps civarı ama yukarıda 3-5 fps kadar düşüyor. Oynanmaz duruma geliyor . Ne yapmalıyım gençler ?

acayip9000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ne yaptınız hocam . O kadar mı ? Ram , Ekran Kartı yükseltsem işe yarar mı ?

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk olarak Java'ya öncelik atamakla başlayabilirsin, oyunu açtığın zaman Görev yöneticisi (ctrl+alt+del) açarak işlemler penceresinde Java'yı bulup sağ tıkla, öncelik ata seçeneğine tıklayıp onu yüksek yap.
İkinci olarak Minecraft'a ram verebilirsin(bildiğim kadarıyla sadece orijinal launcherinde geçerli).
Üçüncü olarak Görüş açısı'nı biraz düşürebilirsin.
Ayrıca oynadığın çevrede fazla devre, mob, item vb. şeyler varsa bunlar da biraz yavaşlatır.
Ben şahsen optifine'nin o kadar bir fark yarattığını düşünmüyorum, 32 Görüş açısı(veya mesafedi) sağladığı için kullanıyorum.
Kısaca sistemi çöpe atabilirsin de :)
Unutmadan ne kadar mod vs. şeyler yüklüyse o kadar yavaşlar, kullanmadığın texture pack, modları falan silmen daha iyi olur.

Ne yaptınız hocam . O kadar mı ? Ram , Ekran Kartı yükseltsem işe yarar mı ?
Sen en iyisi çalıştır (win+r) aç oraya dxdiag yaz sistem ve ekran penceresini paylaş.
Unutmadan bilgisayar açılırken ne kadar program vs. açılırsa o kadar yavaş olur. çalıştır (win+r) açıp msconfig tıklayıp başlatma seçeneğinden bütün programları devre dışı bırakıp yeniden başlatabilirsin, veya format atabilirsin.

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hızı en az 3.0 GHz olan bir Intel Core Quad işlemci al sana yeter.

acayip9000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Önceden oynadığımdan kasmazdı. 1.5 yıl önce falan. O zaman bilgisayarın ram'i de 1gb idi. Şimdi kasıyor. Çok fazla şey eklenmiş anlaşılan. Ram ve Ekran Kartı yükseltmek iş görmez mi ? Ram'i 8GB ve Ekran'ı da 1GB yapsam nasıl olur ki ?

Tamam 1 dakika atiyim

Fiyatları ne durumda ki ?

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ama almışken AMD al bence hem ucuz hem performanslı istersen önerebilirim amd işlemci bütçeyi belirt.

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence biraz saçmalıyorsun, ona bakarsan benim işlemci e7200 dual core 2.53 ghz, overclock (hız aşırttırma) ile ben bunu 2.78 ghz'ye kadar çıkartabiliyorum, bir fark da yok.
Para harcamadan dediğim teknikleri deneyebilirsin. İşe yaramazsa bu sistemi yükseltmeyi düşünebilirsin.

acayip9000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Bence biraz saçmalıyorsun, ona bakarsan benim işlemci e7200 dual core 2.53 ghz, overclock (hız aşırttırma) ile ben bunu 2.78 ghz'ye kadar çıkartabiliyorum, bir fark da yok.
Para harcamadan dediğim teknikleri deneyebilirsin. İşe yaramazsa bu sistemi yükseltmeyi düşünebilirsin.
Sistem yükselticek gibiyim.

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ama almışken AMD al bence hem ucuz hem performanslı istersen önerebilirim amd işlemci bütçeyi belirt.
Ayrıca anakartı amd'yi destekliyor mu? Desteklemiyorsa komple sistemi yenilemesi gerekir ve amd sistemi çok da yükseltmeye imkan vermiyor, parçaları bakımından sınırlı. Şahsi görüşüm: Amd pişmanlıktır.

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim 3.0 al dememin nedeni 3.0 düşük işlemcilerin eşya tabloları çok olan bir yerde kasma yapması ve bu çok sinir bozucu eski laptopumda bu sorunu yaşadım ve arkadaş yaşamaması için 3.0 almasını önerdim. Bilip bilmeden konuşmayalım.
Edit: AMD pişmanlık değildir, anlaşılan sen düzgün bir PC toplayamamışsın.
Benim masaüstü bilgisayarım var. AMD Athlon x2 3.4 GHz işlemci canavar gibi herşeyi kaldırıyor.

acayip9000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Üniversiteyi dışarıdan kazanırsam zaten artık mecbur olucak. Fiyatları şimdiden araştırmaya başlayacak gibiyim

Edit: Bilgisayar laptop