skMath: Yerli Skript Addon'u!

ResultLuna

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Giriş

Merhaba, beni daha önce açtığım ProjectEuler ve Skript ile alakalı olan konumdan hatırlıyor olabilirsiniz. Orada çoğu kişinin şahit olduğu gibi birkaç isim konuyu sabote etmeye çalıştı ve ne yazık ki bir süreliğine başarılı oldular. Sırf bu Addon'u yazabilmek için bir Java kitabı aldım ve konuma sabote edenlere mesaj niteliğinde bu projeyi yaptım hatta bu yüzden çoğu kişiye yardım edemedim. Oradaki aynı kendini beğenmiş hallerini burada da görmek istiyorum.

skMath Nedir?

skMath, içinde matematiksel işlemler ve ifadeler yapmanızı sağlayacak bir Skript Addon'u. Yapılış amacı "skQuery"nin yaptığı bazı işlemlerin hatalı olmasıydı ki en göze çarpanı "Modulo" veya "Modulus" dediğimiz kalan bulma operatörü idi. Bu eklentiyi gün geçtikçe isteklere göre geliştireceğim, siz de bana yardımda bulunabilirsiniz.

Peki skMath'i Nasıl Kullanacağız?

Çok kolay, aşağıdaki linkten indirdiğiniz eklentiyi sunucunun içindeki eklentiler klasörüne sürüklüyorsunuz ve başarıyla yüklemiş oluyorsunuz. Şu anda tek ifade olduğu için örnek olarak aşağıda nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.
Kod:
[skmath] 4 mod 3 # 4'ü 3'e böldüğünüzdeki kalanı verir (1)

Fark ettiyseniz eğer skQuery kullanıyorsanız ondaki kodla bu çakışacaktır fakat bunu engellemek için opsiyon olarak başa "skmath" yazabilir ve özellikle bu Addon'un komutunu kullanabilirsiniz.

GitHub - Kaynak Kodu
GitHub - İndirme Linkleri

@karahan117 @CoffeeBeat

Son düzenleme:

dankKEk

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
karekök falan eklesen tadından yenmez (benim kadar lezzetli olmaz tabi eheh) süper olmuş cevabını vermişsin bazılarınında

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oh be. Forumda artık bir plugin konusu bulamaz olduk neredeyse. Tabi yine skript ile alakalı bir plugin ama neyse :D

Eğer işe yarayabilecek şeyler eklersen bence güzel bir fikir. Ama o tür matematik işlemleri kullanacak bir kişi yüksek ihtimalle Java kullanacaktır. Skript ile öyle bir işe kalkışacak birileri olduğunu düşünmüyorum. (Varsa da artık ne gözüyle bakmam gerektiğini ben de bilmiyorum.)

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yalnız SkQuery kodu bende çalışmakta. Ayrıca Skript 2.2 sürümünde eklenen mod(sayı, sayı) fonksiyonu var.

https://forums.skunity.com/resources/unofficial-skquery-fork-1-11-2.68/
http://bensku.github.io/Skript/functions.html#mod

Anlaşılan yeni sürümler hakkında bilginiz yok. Var olmayan şeyleri yapabilirseniz iyi olabilir, başarılar.
Ki matematik işlemleriyle alakalı addonun pek gelişebileceğini düşünmüyorum, o kadar çok şey var ki.. Daha çok hazır algoritma yapan addonlar kullanılır, bunun gibi.

Son düzenleme:

ResultLuna

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yalnız SkQuery kodu bende çalışmakta. Ayrıca Skript 2.2 sürümünde eklenen mod(sayı, sayı) fonksiyonu var.

https://forums.skunity.com/resources/unofficial-skquery-fork-1-11-2.68/
http://bensku.github.io/Skript/functions.html#mod

Anlaşılan yeni sürümler hakkında bilginiz yok. Var olmayan şeyleri yapabilirseniz iyi olabilir, başarılar.
Küçük sayılarda gayet güzel çalışıyor fakat şu yorumu şahsen ben de test ettim ve büyük sayılarda niyeyse problem yaşıyor. Tam anlamıyla çalışan bir şekilde yapmak istedim bunu çünkü büyük algoritmalar yaparken ister istemez büyük sayıların kalanlarını almamız gerekiyor fakat skQuery bunu 0 olarak döndürüyor.

https://forum.gamer.com.tr/konu/projecteuler-skript-ile-islem-yapilamaz-mi.365415/#post-2084928

soDank

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Küçük sayılarda gayet güzel çalışıyor fakat şu yorumu şahsen ben de test ettim ve büyük sayılarda niyeyse problem yaşıyor. Tam anlamıyla çalışan bir şekilde yapmak istedim bunu çünkü büyük algoritmalar yaparken ister istemez büyük sayıların kalanlarını almamız gerekiyor fakat skQuery bunu 0 olarak döndürüyor.

https://forum.gamer.com.tr/konu/projecteuler-skript-ile-islem-yapilamaz-mi.365415/#post-2084928
2 nin üstündeki sayıları skriptin neresinde kullanıyorsunuz şaşırdım doğrusu

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyük veya küçük hepsi çalışıyor fakat SkQuery ve Skript fonksiyonu arasında fark var, hangisi doğru kendiniz karar verebilirsiniz. Skript'in kendisinde olan bir şey için kimse addon kullanmaz... Yorumumu düzenledim bu arada yukarıdaki.

Evet, şimdi baktım SkQuery'nin ki buglu. Skript'in ki doğru.

ResultLuna

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Büyük veya küçük hepsi çalışıyor fakat SkQuery ve Skript fonksiyonu arasında fark var, hangisi doğru kendiniz karar verebilirsiniz. Skript'in kendisinde olan bir şey için kimse addon kullanmaz... Yorumumu düzenledim bu arada yukarıdaki.

Evet, şimdi baktım SkQuery'nin ki buglu. Skript'in ki doğru.
Yeni sürümlerle ilgili çok problem yaşadım şahsen bilmiyordum kendisinde olduğunu. Size önceden attığım özel mesajlardan fark etmişsinizdir belki. Yine de eski ve orijinal Skript'i kullananlar için faydalı olabileceğini düşünüyorum ama o konuda haklısınız, yorumunuz için teşekkürler.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben eskiyi hiçbir zaman desteklemem, ki 2.2 çok da eski değil. 1.8+ çalışır..

Boş konuşanlar hiçbir şey bilmeden, kulaktan dolma bilgilerle konuşanlardır. Bunlarla kafanı yorma. 3+ büyük Discord yabancı Skript gruplarına katıl, gerçeği öğren. Tabii ki addon yapmana da bir şey demiyorum çok faydalı addon da yapabilirsin. Discord gruplarına katılmanın faydasını görürsün, yardım isteyebilirsin diğer yabancı gerçek, bilgili Java geliştiricilerden.

karahan117

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bak şunu bil, Skript kullananlar ile Java kullananlar aslında Türkiye hariç her yerde dost. Yani Skript grubu sadece Skript grubu olmaz. Biraz Java ve ağırlıklı Skript olur. SkUnity yi geç, Skript Chat isimli Discord sunucusu 100+ çevrimiçi ve 295+ üyeye sahip ve SkUnity den daha ciddi, Skript ağırlıklı. Türk Java kullananlarla bir sorunum yoktu taa ki boş yapana kadar. Yabancı Javacılar Skript'i desteklemekte çünkü bunu geliştiren kendileri ve kendi düşünceleriyle hareket ediyorlar, başkalarının düşünceleriyle değil. Türk Javacılar ise bunu kendileri yap(a)madıkları için kıskanıyorlar. Belki sen değilsin, diğeri. Fark etmez. Türk Javacılar bu kafayla gelişemez. Kendinize çeki düzen verseniz çok iyi şeyler yapabilirdiniz.. Biraz mantık.

Daha fazla cevap yazmayacağım. Sonra kaçtı, cevap yazamadı kafalarına girmeyin.
Az önce uyarı aldım çok tatlı dille anlatıyorum onun da etkisiyle arkadaşım bak gerçekten üstünkörü bildiğin şeyler var, elbet ne benim haddime ne başkasının haddine senin eksiklerini sıralamak lakin olay zaten bir şey hakkında yeterli veya yetersiz bilgiye sahip olmak değil; bir konuda yetersiz bilgiye sahip olduğun zaman o konudan konuşmayacaksın. Bu kadar basit ya. Zorlamanın alemi var mı bu kadar? İnsanları ikiye belki üçe veyahut dörde ayırmak gerçekten realist bir düşünce değil. Hayatın siyah ve beyazlardan oluşmadığını görmeniz için kaç sene daha beklememiz gerek? Biz size diyoruz ki Skript yazın, yazın yazmasına da olayın Skript olmadığını da bilin yahu! "Javacı", "Javatar" gibi kelimelerden kaçınalım zira bizim yaptığımız işe "Javacılık" veya "Plugincilik" gibi bir şey denmiyor. Kod yazıyoruz arkadaşım biz ha Minecraft'a, ha Minetest'e, ha Garry's Mod'a, ha Windows'a, ha Linux'e. Eğer illa ayırmak istiyorsan yazılımcı de, programcı de en kötü kod yazıyor de. Yabancı dediğin kesim kavramış olayın Skript olmadığını fakat bunu hala savunmanın bir olayı yok ya, Skript bizim gözümüzde Essentials veya başka bir şeyden çok farklı değil keza ikisi de kod yazamayanlara bizlerin sunduğu bir ürün. Siz aslında orada bir şeyler yaptığınızı düşünseniz de yok kardeşim, yaptığınız şeyin iki tane konfigürasyon dosyası düzenlemekten gerçekten hiç farkı yok.

Türkiye'de Java veya yazılım değil de; Bukkit, Spigot veya Sponge gibi modüllere yapılan eklenti sektörü gelişmiyor çünkü siz hala Skript yazıyorsunuz. Maalesef asıl sorun bu, senin tabirinle "Türk Javacılar" değil. Ha umurumda mı, hayır.

Son düzenleme:

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kime ne anlatıyorum ki, ne kadar uğraşsam boşa. Anlayamayan anlamıyor. Siz bu kafayla olduğunuz yerde dönmeye devam edin,
3-4 kişi grup olup kendi mesajlarınızı beğenin ve bir şey yapdığınızı sanın. Sonra aynısını tekrar yapın, çünkü dönmeye devam ediyorsunuz. hiçbir şey bilmeden konuştuğunuzu bilseniz bari :)

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gönül isterki Skript yerine herkes Java kullansın fakat benim gibi kişiler yeterli zamanı olmadığı için işlerini Skript ile kısa yoldan hallediyorlar :)

ResultLuna

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tekrar merhabalar, ben aslında Karahan. Bu hesabı sırf Skript yazan insanların neden yazdığını gözlemlemek için açtım ve çok komik sebepler gördüm. Maalesef Skript yazmanın gerçekten bir olayı yok, eğer gerçekten üretmeye niyetliyseniz Skript bunun yolu değil tekrar belirtmek istedim. İyi forumlar, iyi akşamlar.

Yok yani arkadaşlar öyle gizli bir ödül falan vermiyorlarmış Skript yazınca, hala şaşkınım şu birkaç haftalık deneyimden sonra şahsen.