Xiaomi Mi8 Tanıtım

NexFiobrum

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkese selam dostlar ben uzun zamandır donanım ve yazılım üzerine araştırma yapan bir dostunuz. Xiaomi Mi8'i sizlere tanıtmak istiyorum.

6.21 inç(Amoled) ekran boyutu ve çentikli tasarımı ile bize geniş ve göze batmayan bir tasarıma sahip telefon 6 GB ram,2.8 GHz CPU ve 8 G Çekirdek CPU ile bize gayet iyi bir başlangıç yapıyor. Batarya oalrak 3400 mAh ile fena olmayan bir batarya süresi sağlıyor. Arka kamerası 12+12 MP çift kamerası, optik yakınlaştırma, çift piksel otomatik odaklanma ve yapay zekası ile gayet iyi bir performans sunuyor. Ön kamera 20MP ile çok kaliteli. Kısaca hala alınabilecek bir telefon bana sorarsanız. 64,128 GB modelleri ile birlikte aynı zamanda çokta yeterli depolamaya sahip kendisi. Bana sorarsanız tam bir fiyat performans canavarı.
Fiyatları:
64 GB=> 4000-5200 Türk Lirası arası
128 GB=> 3600-4000 Türk Lirası arası

m_xiaomi-mi-8-6.png
132332
132333

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Yavaş yavaş ülkemizde yayılmaya başlayan bir marka, kaliteleri iyi diye düşünüyorum ancak yinede şu zamanda Türkiye'de Xiaomi alınmaz diye düşünüyorum.

Honor, A7 ve Asus modellerini tercih ediyorum ben. Şu anda telefonum Asus Zenfone Max Plus çok memnunum.

NexFiobrum

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yavaş yavaş ülkemizde yayılmaya başlayan bir marka, kaliteleri iyi diye düşünüyorum ancak yinede şu zamanda Türkiye'de Xiaomi alınmaz diye düşünüyorum.

Honor, A7 ve Asus modellerini tercih ediyorum ben. Şu anda telefonum Asus Zenfone Max Plus çok memnunum.
Dediğin çok doğru ancak yavaş yavaş yayılması yüzünden gelecekte alınabilecek bir telefon olarak görüyorum.

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Popülariteye göre telefonun alınabilirliğine karar veriyorsanız vay halinize ^_^
Ürün çin malı ama samsungdan daha kaliteli. Tek sıkıntılı yanı kamera lensleri gerçekten kötü. Instagram vb. sık kullanıyorsanız almayın. Performans yönünden sıkıntısını görmedim. GPS çok anlık çalışıyor, samsung telefonumda 10 saniye sonra geliyordu GPS.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
konu fazla kötü olmuş. işlemci modelini ve grafik işlem birimini belirtmemişsin, benchmarkları göstermemişsin bize. herhangi bir karşılaştırma göstermemişsin.

NexFiobrum

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
konu fazla kötü olmuş. işlemci modelini ve grafik işlem birimini belirtmemişsin, benchmarkları göstermemişsin bize. herhangi bir karşılaştırma göstermemişsin.
Sonuna kadar haklısın dostum eksiklerimi giderip muhtemelen İphone XR veya 7+ ile karşılaştırmasını yapacağım

NexFiobrum

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Popülariteye göre telefonun alınabilirliğine karar veriyorsanız vay halinize ^_^
Ürün çin malı ama samsungdan daha kaliteli. Tek sıkıntılı yanı kamera lensleri gerçekten kötü. Instagram vb. sık kullanıyorsanız almayın. Performans yönünden sıkıntısını görmedim. GPS çok anlık çalışıyor, samsung telefonumda 10 saniye sonra geliyordu GPS.
Popülarite değilde daha çok herhangi bir hata ya da arza durumunda xiaomi şu an 3 adet onaylı mağazaya sahip.Ancak dediğim gibi yavaş yavaş yayılıyor yakında ülkemizde çok daha fazla mağaza ve teknik bakım merkezi oluşacaktır.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26

Popülerlik ile alakalı bir şey söylemedim dostum. Yazdığımı yanış anlamışsın, ben bu zamanda alınmaz dedim sadece.
Öyle dememin sebebi ise Türkiye'de daha fazla yayılması lazım, çünkü her yerde ürünleri ve teknik desteği bulunmuyor.

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Popülerlik ile alakalı bir şey söylemedim dostum. Yazdığımı yanış anlamışsın, ben bu zamanda alınmaz dedim sadece.
Öyle dememin sebebi ise Türkiye'de daha fazla yayılması lazım, çünkü her yerde ürünleri ve teknik desteği bulunmuyor.
Türkiyede resmi teknik servisleri var.

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Benim yazdıklarıma da bakarsan resmi şube 3 adet var dostum.
Türkiye'de teknik servislerinin olduğunu zaten biliyorum. Herkes şöyle bir dursun ve forumda kendisini haklı çıkarmaya çalışmaktan vazgeçsin. Ben alıntı yaptığım kişiye yanıt veriyorum başkasına değil. İlk yorumum da genel kanım olduğu için hiç alıntı yapmadan gönderdim.

Türkiye'de resmi teknik servisleri olduğu için, arıza çıkarsa gönderirsiniz, düzeltirler veya yenisiyle değiştirirler. Bekleyince teknik servis hizmeti daha iyi veya daha kötü olmuyor. İfade etmek istediğim buydu. Ayrıca aşırı samimi hitap biçimlerini kullanmamaya özen gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

132380

Huawei'ın Türkiyedeki tüm teknik servisleri.
Ben Xiaomi ile çok fark göremedim.

Düzenleme: HUAWEI kaynak.

132381

Bunlar da Xiaomi yetkili servisleri.
Kaynak: Mi Turkey

Son düzenleme:

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Xiaomi Mi8 alacağınıza Huawei ya da oppa ax7 önerebilirim.