Online Ders yapılmaz oldu

lolitsalexibald

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ulan şu desrlesi yapamıyoruz hergün farklı milleten insanlar geliyor 40 dk lık dersin 30 dk sı onlarla gidiyor buna bir cözüm varmı beyler ?

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Farklı milletten derken? Nasıl bir sisteminiz var sizin?

lolitsalexibald

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Farklı milletten derken? Nasıl bir sisteminiz var sizin?
Google Meet kulanıyoruz ama hergün sınıfta olmayan milleten şahıslar geliyor salmıyolar atılıyor yenisi geliyor atılıyor yenisi geliyor ilk önce biri davet linkini paylaşıyor diye düşündük ama artık eminiz paylaşan yok ama devam ediyor.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Zoom'a bile gerek yok bence. Halihazırda Eba'nın düzenlediği Zoom versiyonu var, hem daha güvenli hem daha iyi.
tabi knk hocalar giremiyor, program açılmıyor, tam 00 geçe ders hocanın sözü yarıda kesilerek kapanıyor, kamera açma yok, öğrenciler ekranı çizebiliyor, zoom api kullandıkları için çok çok çok yavaş ve interneti mahvediyor. daha sayayım mı

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
sen gel o kadar çalış didin istediğin üniversiteyi kazan kampüsünde ağacın altında kitap okumayı hayal et sonra üniversite gelsin online eğitim yapacağız desin püüü ben böyle salgının kalıbına

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
tabi knk hocalar giremiyor, program açılmıyor, tam 00 geçe ders hocanın sözü yarıda kesilerek kapanıyor, kamera açma yok, öğrenciler ekranı çizebiliyor, zoom api kullandıkları için çok çok çok yavaş ve interneti mahvediyor. daha sayayım mı
Kamera açıp ne yapacaksın, dinle dersi işte. Şu hocaların da kamera açmayı bu kadar diretmesini anlamıyorum. Anlat işte konunu, bizim yüzümüzü görmeye gelmediler yani. Bir de ekranı çiziyorsa öğrencinin düşüncesizliği yani bunu Zoom'a kitlemenin mantığı yok. Bir de hiçbir internet yavaşlığı görmedim. Şahsen gayet akıcıydı.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Kamera açıp ne yapacaksın, dinle dersi işte. Şu hocaların da kamera açmayı bu kadar diretmesini anlamıyorum. Anlat işte konunu, bizim yüzümüzü görmeye gelmediler yani. Bir de ekranı çiziyorsa öğrencinin düşüncesizliği yani bunu Zoom'a kitlemenin mantığı yok. Bir de hiçbir internet yavaşlığı görmedim. Şahsen gayet akıcıydı.
kamera açmak istemiyoruz işte sorun o. hoca açtırmaya çalışıyor açan olmuyor. ekran çizme ebanın suçu normal zoomda bu özellik yok. hocalar çizileni silemiyorlar. internet yavaşlığı göremezsin çünkü bütün internetini ebaya bağlıyor ve googleye/dcye/oyuna girince pingin çok yüksek ve hızın düşük oluyor hatta bazen ekranda "your internet is unstable" gibi bir şey beliriyor ve kayboluyor. ben özel okulda zoom da kullandım meet de sonra devlette meb zoom da kullandım yani deneyimlerim var ki söylüyorum. teşekkürler..

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bende bu sorunla Zoom üzerinde karşılaştım özellikle fen dersinde, dün farkettim 20 -30 dakikamız interneti beklemekten dolayı gitmiş. Gerçekten. Bende Discord üzerinden 1-12. sınıfa kadar özel yerler yaptım ve sunucuya boost basarak okula sundum. Bence güzel bir platform. Eğer sizde gelip görmek isterseniz buyurun gelin linkini atabilirim. Bu düşüncenin özellikle adı sanı duyulmamış yerlerde(Burası (Taşkent) Gibi) Çoğalması.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
kamera açmak istemiyoruz işte sorun o. Hoca açtırmaya çalışıyor açan olmuyor. ekran çizme ebanın suçu normal zoomda bu özellik yok. hocalar çizileni silemiyorlar. internet yavaşlığı göremezsin çünkü bütün internetini ebaya bağlıyor ve googleye/dcye/oyuna girince pingin çok yüksek ve hızın düşük oluyor hatta bazen ekranda "your internet is unstable" gibi bir şey beliriyor ve kayboluyor. ben özel okulda zoom da kullandım meet de sonra devlette meb zoom da kullandım yani deneyimlerim var ki söylüyorum. teşekkürler..
Çizim yapmak öğretmenin isteğine bağlı kapatılabiliyor ve yapılan çizimler de öğretmen tarafından silinebiliyor. Öyle gereksiz çizim yapan, ismini sakıncalı şeyler yapan arkadaşlar çok oldu, kimin yaptığı öğretmenler tarafından görünüyor, hepsi de ceza aldılar. Ders esnasında Discord'a veya oyuna da girmeyesin bir zahmet... Kamera açmak istemiyorsan öğretmenine söylersin açmak istemiyorum, bizi bu konuda zorlamıyorlar ama sizi bilmiyorum. Bu arada EBA Zoom ile normal Zoom'un arasında uçurum fark yok onu da belirteyim, çizim yapmayı kapama, kamera açma gibi şeyler EBA Zoom'da da var. Ben de deneyimlerim var ki söylüyorum EBA Zoom hepsinden daha iyidir, ders esnasında zıttırıvent bir ülkenin adamı gelip dersine giremiyor, evet kötü bir tarafı vardı dersin bitiş saatinden 5 dakika önce kapanıyordu. Ama artık o problem çözüldü, ders bitiş saati ne zaman gelirse o zaman kapanıyor.
Şu hocaların da kamera açmayı bu kadar diretmesini anlamıyorum.
Bizde açmamızda ısrar eden yok ama isteyen açabilir deyip geçiyorlar. Kamera açtırmakta ısrar eden öğretmenin amacı ne ki? Bizi görüp ne yapacak, aksine daha kötü bence kamera açılması.

Son düzenleme:

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bende bu sorunla Zoom üzerinde karşılaştım özellikle fen dersinde, dün farkettim 20 -30 dakikamız interneti beklemekten dolayı gitmiş. Gerçekten. Bende Discord üzerinden 1-12. sınıfa kadar özel yerler yaptım ve sunucuya boost basarak okula sundum. Bence güzel bir platform. Eğer sizde gelip görmek isterseniz buyurun gelin linkini atabilirim. Bu düşüncenin özellikle adı sanı duyulmamış yerlerde(Burası (Taşkent) Gibi) Çoğalması.
Bu da farklı ve güzel bir fikir.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Çizim yapmak öğretmenin isteğine bağlı kapatılabiliyor ve yapılan çizimler de öğretmen tarafından silinebiliyor. Öyle gereksiz çizim yapan, ismini sakıncalı şeyler yapan arkadaşlar çok oldu, kimin yaptığı öğretmenler tarafından görünüyor, hepsi de ceza aldılar. Ders esnasında Discord'a veya oyuna da girmeyesin bir zahmet... Kamera açmak istemiyorsan öğretmenine söylersin açmak istemiyorum, bizi bu konuda zorlamıyorlar ama sizi bilmiyorum. Bu arada EBA Zoom ile normal Zoom'un arasında uçurum fark yok onu da belirteyim, çizim yapmayı kapama, kamera açma gibi şeyler EBA Zoom'da da var. Ben de deneyimlerim var ki söylüyorum EBA Zoom hepsinden daha iyidir, ders esnasında zıttırıvent bir ülkenin adamı gelip dersine giremiyor, evet kötü bir tarafı vardı dersin bitiş saatinden 5 dakika önce kapanıyordu. Ama artık o problem çözüldü, ders bitiş saati ne zaman gelirse o zaman kapanıyor.

Bizde açmamızda ısrar eden yok ama isteyen açabilir deyip geçiyorlar. Kamera açtırmakta ısrar eden öğretmenin amacı ne ki? Bizi görüp ne yapacak, aksine daha kötü bence kamera açılması.
yine de bu dediklerin benim dediğim sorunları çözmüyor. discorda geçilene kadar bu platform hiç iyi değil.

HzJesusS

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kamera açma var diye biliyorum istiyen açabiliyordu.