[1.8]Zehirli Oklar - Tek Komut Bloğu

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle merhabalar. TEOG sınavı geçti ve ben icat paylaşmaya başlıyorum. Bugün ilk icadımla karşınızdayım. Kesinlikle kendi icadımdır. Başka bir yerde açıldıysa özür dilerim, görmedim.
İcada geçelim;
Ok attığınız zaman okun 2x2 lik yakınındaki kişiler 10 saniyelik zehir efekti alırlar. Kod:
/summon FallingSand - -2 - {Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{Riding:{TileEntityData:{Command:"/fill -2 --1 -2 --2 -3 -14 minecraft:stained_glass 3 hollow",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/fill -2 --2 -2 --2 --2 -14 minecraft:bedrock 0",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/fill -1 --2 -3 --1 -2 -13 air",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/fill -1 --3 -12 --1 --1 -12 redstone_block",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"summon FallingSand --1 -3 -11 {Riding:{Riding:{TileEntityData:{Command:\"/gamerule commandBlockOutput false\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},TileEntityData:{Command:\"/gamerule logAdminCommands false\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},id:\"FallingSand\",Block:\"iron_block\",Time:1}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"summon FallingSand --1 -2 -13 {Riding:{Riding:{TileEntityData:{Command:\"/execute @e[type=Arrow] - - - /effect @a[r=2] 19 10 1\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},TileEntityData:{Command:\"/kill @e[type=Arrow]\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},id:\"FallingSand\",Block:\"iron_block\",Time:1}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"summon FallingSand -0 -1 -11 {Riding:{Riding:{TileEntityData:{Command:\"fill --2 -3 -3 -2 -3 --9 minecraft:bedrock 0\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},TileEntityData:{Command:\"summon FallingSand -0 -1 --8 {id:\\\"FallingSand\\\",Block:\\\"redstone_block\\\",Time:1}\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},id:\"FallingSand\",Block:\"iron_block\",Time:1}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/summon FallingSand --1 -2 -3 {Riding:{TileEntityData:{Command:\"/fill -1 - - -1 -2 -7 stone\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},TileEntityData:{Command:\"/setblock -1 - - redstone_block\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/summon FallingSand -1 -1 -3 {Riding:{TileEntityData:{Command:\"/fill --1 - - --1 -2 -7 redstone_block\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1},TileEntityData:{Command:\"/testfor @e[type=Arrow]\",id:\"Control\"},id:\"FallingSand\",Block:\"command_block\",Time:1}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/setblock - --6 -1 wall_sign 2 0 {Text1:\"===============\",Text2:\"{text:\\\"Click\\\",color:\\\"dark_red\\\",clickEvent:{action:run_command,value:\\\"/fill -2 -1 - --2 --3 -13 air\\\"},extra:[{text:\\\" to remove\\\",color:\\\"black\\\"}]}\",Text3:\"this structure\",Text4:\"===============\"}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/setblock - --8 -1 wall_sign 2 0 {Text2:\"\\\"MixBrain\\\"\",Text3:\"\\\"\\\"\",Text1:\"\\\"Yapan:\\\"\",Text4:\"\\\"\\\"\",y:4,x:409,z:693,id:\"Sign\"}",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/fill - --11 - --1 -2 - air",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},TileEntityData:{Command:"/fill --1 --12 - --1 --1 - redstone_block",id:"Control"},id:"FallingSand",Block:"command_block",Time:1},id:"FallingSand",Block:"redstone_block",Time:1}
Kusura bakmayın cihazım kötü olduğundan video çekemedim. Buyrun resimler:

Yan tarafta ManyakHerif yazıyor, (pre olmadığımdan) o eski nickim, yenisi MixBrain :)
(Ç)alıntı Yapmayınız.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
:) Ellerine sağlık ama o kod tek bir komutbloğunamı ?
Evet. Bir komut bloğunun içine yapıştır, enerji ver sistem otomatik oluyor.
MCEdit'e yüklenen bir filtre var CPToOneCommand diye CrushedPixel tarafından yazılmış. İcadımı yapıyorum, onunla tek komut haline getiriyorum.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sendemi command filter'a geçtin :( Geçmeyen bi ben varım :( Bu arada çok güzel olmuş bende az sonra redstone'la yaptığım çok komik bir şey paylaşcam :D
Ya devre küçük 3 tane clock 3 tane için sistem için toplam 6 tane command block olması lazım tam hatırlamıyorum 7-8 de olabilir :) Ben milet devre kurmayla uğraşmasın diye böyle yaptım çok zo bi sistem değil.
Bu arada asıl bu kişi istemişti fikir onun onu etiketlemeyi unutmuşum :D
@MrTurhan[DOUBLEPOST=1430480818,1430407184][/DOUBLEPOST]Arkadaşlar icat yapacağım fakat aklıma fikir gelmiyor, cozutmamak şartıyla fikirlerinizi belirtebilirsiniz, ben de yapmayı deneyebilirim.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mesela 2 kişi oynuyorlar , 1 kişi kayboldu. Yerini belirtmesi lazım ama nasıl? Yere Yer Belirtme Itemi diye bir item atacak ,5 saniye sonra itemin oraya ard arda 5 tane yıldırım çakıcak. Sonra item silinecek. Hadi bakalım yap benden önce yapabilirsen :)
Açıkçası yapamadım :) İsim kısmına gelince sorun çıkıyor. Herhangi bir item için çalışabiliyor ama isim kriteri koyunca olmuyor. Aklıma bşka bir şey geldi onu yapmayı deneyeceğim. Diğer arkadaşlar, sizin de fikirlerinizi beklerim.

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Bende denedim. Aynen yapamadım, fakat arkadaşımızı trollemenin bir yolunu daha buldum yaparken :D Belki paylaşırım onuda.
Açıkçası yapamadım :) İsim kısmına gelince sorun çıkıyor. Herhangi bir item için çalışabiliyor ama isim kriteri koyunca olmuyor. Aklıma bşka bir şey geldi onu yapmayı deneyeceğim. Diğer arkadaşlar, sizin de fikirlerinizi beklerim.
Çözüm basit isim kriteri çalışmaz onun için /scoreboard players set @e[type=Item] yer_belirt 1 {Item:{id:minecraft:stone}} sonrasını söylememe gerek yok execute @e[score_yer_belirt_min=1] - - - /say burdayım daha çok ekmek yemeniz gerekiyo çok :D