%100 Vanilla Survival Sunucu

Böyle bir sunucuda oynarmısınız?

• Evet

Kullanılan: 2 66.7%
  • Hayır

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Merhaba bir sunucu açmayı planlıyorum sunucu hermitcraft tarzı olacak. /warp, /spawn, /kit gibi komutlar olmayacak. Sunucuda admin, kurucu vs.. olmayacak ben bile oyuncu olacağım. İnsanlar şikayetlerini forumdan bildirecek ve oyuncu gerçekten suçluysa ban yiyecek. Sunucu spawn, pluginler vs.. her şey oyuncularla beraber yapılacak. Tabikide whitelist olacak ve sunucu adına youtube kanalı açacağım (Bu konuda tecrübeleyim benim growtopia adında oyun için açtığım kanalı kontrol edebilirisiniz)
Belirttiğim Kanal: Saa GT

Açacağımız kanal sunucunun adı olacak. Sunucu belirli zamanlarda sıfırlanacak (yılda 1 felan) Her sıfırlamada emeğin karşılığı olarak ticket tarzı bir şey verilecek. Sunucuda ulaşım için nether portallarını kullanacaksınız. Günlük olarak her ihtimale karşı yedekleme yapılacak. Ve biri spawnı kırar, başkasının evini kırar, hırsızlık yaparsa vs... hemen sunucudaki oyunculara bildirim gelecek ban yetkisi oyunculara ait olacak.

Sunucuda Olmasını Planladığım Bazı Şeyler;
> Nether portallar ile ulaşım sistemi
> Vote sistemi ile Donator tagı almak (Bu tagı alanlarda Chatcolor , night vision, /tps yetkisi olacak sadece)
> Event alanı ( Sunucuda belli aralıklarda spleef, stick fight tarzı eventler olacak. Ödül olarak hatıralık bir şey verilecek)

Arkadaşlar bu konuyu hızlıca kurdum. Eğer katılım fazla olursa bu fikri iyice bir genişletip ciddi bir konu açmayı planlıyorum. Build yapacak, skript yazacak arkadaşların başvurlarınıda o zamanda alacağım (Tabi bu arkadaşlar sunucu açılınca oyuncu olacak ama emeği geçtikleri için Emektar tarzı bir tag verebilirim.)

Evet eğer katılım fazla olursa bu projeyi gerçekleşitreceğim.

>>>>>>>>>> Şimdi Size Soruyorum. Böyle bir sunucuya Katılırmısınız? Katılmazmısınız?

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tabii ki katılırım, ama başkaları katılır mı? Onu bilemem.

KeremWho

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tps yetkisini bir oyuncu ne yapabilir ki?

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
tps yetkisini bir oyuncu ne yapabilir ki?
Pingi kontrol eder. Sunucunun spawnı ender portalının üzerinde olacak. Oyuncular kendini /kill ile öldürebilecek kendini o şekilde öldürenler spawnda doğacak ve exp puanları gitmeyecek. Eğer spawndaki oyuncular tarafından kurulan marketleri kullanmak istiyorlarsa ender chest kullanacaklar.

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ya da craftbukkit yükleyip sadece skriptler ile bir şeyler yapabilirsin.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
ya da craftbukkit yükleyip sadece skriptler ile bir şeyler yapabilirsin.
Yabancı sunucularda nether portal sistemi var netherden giriyorsun buzlardan başka yerlere gidiyorsun felan o sistemin nasıl yapıldığını öğrenirsem onu yaparım.

Sxrtry

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yabancı sunucularda nether portal sistemi var netherden giriyorsun buzlardan başka yerlere gidiyorsun felan o sistemin nasıl yapıldığını öğrenirsem onu yaparım.

O sistem skript ile yapılabilir ama nether portal yerine su falan kullansan daha hoş olur.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Su kullanılırsa gözdeki o vanilla temasını yok ediyor.
Yok su felan kullanılmayacak. Normal vanillada şöyle bir sistem yapılabiliyor. Şimdi mesela dünyaya portal koydun portalın koordinatlarını 8 e böleceksiniz sonra ben netherde buzdan yol yapacağım Doğu-Batı-Kuzey-Güney diye siz kendi koordinatlarınıza ordan buzun ustune teknenizi koyup hızlıca gideceksiniz. Ulaşım için nether portallarını kullanacağız. Bu plugin gerektiren bir sistem değil.

NationEx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Benimde şöyle Bi fikrim var. Eski minecraft survival sunucusunun emek olduğunu hatırlatmak için server kuruyorum. Ve insanlar o kadar alışmış ki op survival'e normal hayatta kalma oynayamıyor. Ve minecraft'ın eski tadı sona verilmiş galiba eskiden 20 yasındaki adamla oynu oynardım. simdi işe 10 yasındaki cocukla oyun oynayabiliyoruz.

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Benimde şöyle Bi fikrim var. Eski minecraft survival sunucusunun emek olduğunu hatırlatmak için server kuruyorum. Ve insanlar o kadar alışmış ki op survival'e normal hayatta kalma oynayamıyor. Ve minecraft'ın eski tadı sona verilmiş galiba eskiden 20 yasındaki adamla oynu oynardım. simdi işe 10 yasındaki cocukla oyun oynayabiliyoruz.
5-10 oyuncum var ama hepsine sorarsan aradıkları sunucuyu bulduklarını söylüyor hatta az oyuncu olmasının iyi bile olduğunu söylüyorlar :) Yani böyle bir sunucu kurarsan illa gelen bir kitle olacak :)

aj12aj12

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
öyle serverları araştırmaktan yoruldum sonunda hermitcraft benzeri topluluğa açık bir server geliyor