Yardım Adam Kendi Kendine OP vermiş?

vForGeralt

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Serverime Adamın teki geldi ve uzak masaüstü ipv4 ünü istedi bende vermedim anladım bişeyler yapacağını sonra ban atmaya çalışınca yetkiliye ban atamazsınız hatası verdi yani adam kendine op vermiş hemen alıp banladım bu nasıl mümkün olabiliyor hemen uzak masaüstü şifresini değiştirdim nasıl mümkün olabilir bu? Ayrıca serverden bu olay sırasında hiç çıkmamış olmama rağmen loglara baktığınızda benim adımda bir kişi daha bağlanıyor ve kendine op verip saçma salak kodlar yazıyor sonra da çıkıyor bu nasıl olabilir bilgisi olan var mı?

[AuthMe] vForGeralt logged in!
[15:48:53] [Server thread/INFO]: vForGeralt issued server command: /op olloco005
[15:48:53] [Server thread/INFO]: [vForGeralt: Opped olloco005]
[15:48:59] [Server thread/INFO]: vForGeralt issued server command: /warp market
[15:49:01] [Server thread/INFO]: vForGeralt issued server command: /market
[15:49:09] [Server thread/INFO]: vForGeralt issued server command: /bal
[15:49:14] [Server thread/INFO]: vForGeralt lost connection: Disconnected
[15:49:14] [Server thread/INFO]: [0;32;1mYou have broadcasted the actionbar title "[m[0;31;1m[21m✖ [0;30;1m➺ [0;37;22mAramızdan [0;31;1m[0;30;1m[[0;33;1m[21mX[0;30;1m] [0;31;22m[21mKurucu [0;30;1m[[0;33;1m[21mX[0;30;1m] [0;31;1mvForGeralt[m [0;37;22mayrıldı.[0;32;1m".[m
[15:49:14] [Server thread/INFO]: OldFashion Faction > vForGeralt aramızdan ayrıldı!

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Bungeecord kullanıyormusunuz?
Büyük ihtimal port açığından yararlanıp kendi hesabına op verdi, ipwhitelist kullanmalısınızı bungeecordsa.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Pakette bir açık var büyük ihtimal o yüzden, bu arada batıhostun yetkilisi de olabilir o kişi yetkilileri çok meraklı olduğundan sunuculara girebiliyor bazen

4kr3p

JavaScript, Html5, Css,Skript
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Selamlar.
GroupManager>World>world>users.yml | adlı bir dosya bulunmakta alıntı paket kullanıyorsan bu klasörü sil eğerki bu paketi hazırlayan kişi kendine bu dosya üzerinden "*" yetkisini verdi ise kendine op,gm vb gibi yetkiler verebilir.
İnternet üzerinden araştırma yaparsan hangi dosyaları sıfırlaman gerektiği yazmaktadır.
Başarılar. :1:

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Merhaba @vForGeralt .
Sunucunda oluşan bir açık sebebiyle üyelerinizden birisi * permi veya op almış. Bu açıklar batıhostun ve forumlarda dolanan tüm paketlerde mevcuttur. Bu konuyla alakalı gerekli araştırmayı dilersen beraber yapıp, sunucundaki sorunu ücretsiz bir şekilde giderebiliriz.
Discord adresimize gelerek Yöneticilerden birini etiketlemen yeterli olacaktır.

Moderatör tarafından düzenlendi:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi pakette yetkisi olan birisinin hesabına girip op vermiş olabilir fakat konuda benim hesabıma giriş yapıp op vermiş diyorsun, bu durumda şifreni bulmuş olabilir, unregister çekip senin hesabınla tekrar kayıt olmuş olabilir onun dışında aklıma bir şey gelmedi. Tüm logları incele, şifrelerini değiş, yukarıda anlatıldığı üzere users.yml ve groups.yml dosyalarını da kontrol et.

vForGeralt

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi pakette yetkisi olan birisinin hesabına girip op vermiş olabilir fakat konuda benim hesabıma giriş yapıp op vermiş diyorsun, bu durumda şifreni bulmuş olabilir, unregister çekip senin hesabınla tekrar kayıt olmuş olabilir onun dışında aklıma bir şey gelmedi. Tüm logları incele, şifrelerini değiş, yukarıda anlatıldığı üzere users.yml ve groups.yml dosyalarını da kontrol et.
Reis şimdi şöyle, ben oyunda iken adam ben oyunda iken benim "İSMİMLE" oyuna girip kendine yetki vermiş hani ben oyundayken benim ismimle giremez çünkü bu kullanıcı zaten oyunda der değil mi?

4kr3p

JavaScript, Html5, Css,Skript
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Selamlar.
1- "vForGeralt " ismili kullanıcı sizin hesabınız mı?
2- -/ver <Pluginİsmi> yazarsanız plugin'lerin sürümlerine bakabilirsiniz.
3- Yukarıda belirtmiş olduğum dosyaları kontrol ettiniz mi? herhangi bir farklılık varmı?
4- "vForGeralt" isimli kullanıcı oyundayken oyuna "vForGeralt" isimli bir kullanıcı giriş yapamaz ( yapar diyen varsa lütfen kanıtlasın )
5- Siz oyunda olduğunuzu idda ediyorsunuz ancak siz oyundayken sizin isminizle kimse giremez ya konuyu uzatıyorsunuz yada siz oyunda değilken oyuncu girip kendine op veriyor ve çıkıyor.

vForGeralt

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar.
1- "vForGeralt " ismili kullanıcı sizin hesabınız mı?
2- -/ver <Pluginİsmi> yazarsanız plugin'lerin sürümlerine bakabilirsiniz.
3- Yukarıda belirtmiş olduğum dosyaları kontrol ettiniz mi? herhangi bir farklılık varmı?
4- "vForGeralt" isimli kullanıcı oyundayken oyuna "vForGeralt" isimli bir kullanıcı giriş yapamaz ( yapar diyen varsa lütfen kanıtlasın )
5- Siz oyunda olduğunuzu idda ediyorsunuz ancak siz oyundayken sizin isminizle kimse giremez ya konuyu uzatıyorsunuz yada siz oyunda değilken oyuncu girip kendine op veriyor ve çıkıyor.
Evet benim hesabım 1, Kontrol ettim herhangi bir sıkıtnı yok 2, Biliyorum işte ben de o yüzden bu olayın nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum ya, Adam 'SANAL' olarak benim hesabıma giriyor Logda da görüldüğü gibi Authme Logged In! diyor ardından /op yazıyor /warp market yazıyor /market yazıyor /bal yazıyor ve disconnect çekiyor işte hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum resmen sanal bir biçimde benim ismimle oyuna giriyor

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
galiba isim-bug-fixed eksik olduğundan kaynaklı plugini kurarsanız sorun çözülcektir.​