Alt sınıf nesnesi, ana sınıf yöntemine veya Veri Üyesine Java'daki anahtar kelimeyi genişleterek nasıl erişir?

Timothycarl

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Java'da kalıtım oluşturmak için bir terim Extends olduğundan, üst sınıf özniteliklerine alt sınıf nesnesi aracılığıyla erişebiliriz. Ancak benim sorum şu ki, herhangi bir statik olmayan Veri Üyesi sınıfına veya yöntemlerine yalnızca o sınıf nesne referansı aracılığıyla erişebiliriz, bu nedenle kalıtım durumunda alt sınıf nesnesi yaparız ve ebeveyn özelliğine erişiriz, bu nedenle java kuralı olarak yalnızca herhangi bir DM'ye erişebiliriz ( Veri Üyesi) bu sınıf nesnesi aracılığıyla, yani bu durumda iki seçenek vardır.
Kalıtım gerçekleştiğinde, tüm Veri Üyeleri veya Üye İşlevleri alt kapsama kopyalanır ve artık Child'ın mülkleri olduklarından ve bu nedenle kolayca erişilebilir olduklarından kullanılır, ancak bu durumda, hem alt hem de üst bellekte aynı DM ve yöntemler bulunur. . Bu akıllıca bir strateji değil çünkü ana hafızamda 100 öznitelik varsa, hepsi alt hafızaya aktarılır ve sonra kullanılır.
Örtük olarak alt nesneler oluşturduğumuzda, derleyici bir üst sınıf nesnesi oluşturur ve tüm üst sınıf yöntemleri, bu üst sınıf nesnesi aracılığıyla dolaylı olarak çağrılır, ancak bu bence yapılmaz. Kalıtım durumunda, java'da ebeveynin nesne oluşturması yoktur.
Bunu hem alt hem de ebeveyn sınıflarında ref yazdırarak da onaylayabilirsiniz; her ikisi de aynı referansı içerir, bu nedenle ana nesne oluşturulmaz.
Öyleyse benim endişem, üst nesnelerin özelliklerine alt nesneler aracılığıyla nasıl erişilir, bu da içsel olarak nasıl elde ettikleri anlamına gelir veya java'da aynı şeyi başarmak için üçüncü bir teknik var mı?