Arkadaşlar Serverİmİn Bİlgİlerİnİ(map Ismi, Online Sayısı) Nasil Sİteme Çekebİlİrİm?

laylaykom

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ARKADAŞLAR SERVERİMİN BİLGİLERİNİ(map ismi, online kişi sayısı vb.) NASIL SİTEME ÇEKEBİLİRİM? Bunu plugin ile mi yapabilirim? Anlatırmısınız?? Bir de dynmap'kuruumunu anlatırmısınız??

HasanAkdenz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft'ın Mysql'una bağlanman lazım ki çekesin.

Misal;

Adı: Craft ( Burayı el ile yazabiliriz. )
Fakat: User sayısı: 50 / 100 ( Burayı Mysql ihtayıcı duyar yada Javascript kodları ile yapabilirsin. )

Ben bu işleri paralı ile yaptığım için sana anca bu kadar yardımım dokunabilir, kusura bakma. Büyük ihtimal internette araştırır isen bulursun yalnız ne kadar verimlilik gösterirler bilemem.

laylaykom

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saol Hasan, mysql çekmem için plugin varmıdır?

HasanAkdenz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Saol Hasan, mysql çekmem için plugin varmıdır?

Malesef, aldığın linux tabanlı sitenin sonuna misal alanadi.com:2082 ile admin paneline bağlanıp oradan mysql oluşturman ve bu mysqlu sitene bağlayıp, Minecraft serverin ile ilişkilendirmen lazım.

Java ile ise direk olarak, notepad++ ile göstermek istediğin sayfaya java kodlarını yazarak daha basit bir şekilde gösterebilirsin. Araya biraz Php ve Html de giriyor hali ile. Şekillendirmek için ise photoshop ve css bilmen lazım.

efeaks

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kardeşim sanırım bazı minecraft plugini gibi site pluginide işe yarıyor

HasanAkdenz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kardeşim sanırım bazı minecraft plugini gibi site pluginide işe yarıyor

tabii ki hazır scriptleri var php tabanlıda. Wordpress, joomla la da olabilir, sağlam bir araştırma yaparsan bulacağına inanıyorum. Her şeyde hazıra konarsanız bu işin eğlencesi kalmaz. Bundan başka yardımcı olamayacağım. İyi günler :)

HasanAkdenz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
http://signaturecraft.us/ Create a server sutatus yap, bilgileri gir. Sonra çıkan şeyi sitene koy. kolay gelsin

1- reklam var ki bu da şahsen hiç iyi değil
2- madem her şeyi uğraşmadan yapacak neden site yaptı?
3- bence sen bu arkadaşa balığı verme tutmasını öğret. :)

Saeko_tr önerin için tşkler arkadaşın fikri ister koyar ister koymaz ama koymadan önce üstte maddeler halinde yazdıklarımı okusun ondan sonra karar versin. :) Teşekkürler.[DOUBLEPOST=1369860912,1369860398][/DOUBLEPOST]
Kardeş Sana bir şey Sorucam Klan Kurmayı Ve Claimlemeyi Nasıl Paralı Yapabilirim?

Merhaba KronosCrystal,

Öncelikle Bukkitin sitesine girerek, arama butonuna Factions yaz. Karşına çıkan sayfada sol tarafta download bölümü var ona tıkla ve bir daha download bölümüne tıklayarak dosyayı indir.

Sonra indirdiğin dosyayı server dosyasının içindeki plugins klasörünü aç ve onun içine at. Sonra serveri başlat. Ama dikkat etmen gereken permleri ayarlamak.

NOT: Buradan sonra haberim yok, seni bir arkadaşa yönlendirmek istiyorum adı [PG]´Fortress sana yardımcı olacaktır, başarılar..

Saeko_tr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1- reklam var ki bu da şahsen hiç iyi değil
2- madem her şeyi uğraşmadan yapacak neden site yaptı?
3- bence sen bu arkadaşa balığı verme tutmasını öğret. :)

Saeko_tr önerin için tşkler arkadaşın fikri ister koyar ister koymaz ama koymadan önce üstte maddeler halinde yazdıklarımı okusun ondan sonra karar versin. :) Teşekkürler.

arkadaş nasıl yapıcam diye sormuş ben de söyledim. sitesine ekleyebilir isterse. gerisine karışmam