Batıl İnançlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Arfonia

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Selam! Batıl inançlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Örnek olarak: Kara kedilerin batıda şanssızlık, doğuda ise şans getirildiğine inanılıyor. Aynı şekilde dört yapraklı yoncanın da şans getirdiğine inanılıyor. Peki sizin batıl inançlarınız var mı? Yoksa siz batıl inançlara inanmıyor musunuz? Bildiğiniz batıl inançlar varsa konu altına yorum olarak atabilirsiniz, iyi forumlar!

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hindistanda inek kutsal hayvan ve türkiyede inekleri kesip yediğimiz bayramımız var. Bunuda avrupalılar garipsiyor ve yılbaşında hindi kesip yiyolar. bence güzel şeyler batıl inançlar iyidir bizde nazar boncuğu var bide batıl inançlar kültürlerede katkıda bulunuyor severim kültürleri xD

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Benim batıl inancım yok. Bazı batıl inançlar, içerisinde bulunulan tarihe, sahip olunan imkanlara ve toplumun düşünce yapısına bağlı olarak oluşmuş olabiliyor; örneğin "Gece gece tırnak kesilmez." ifadesinin söylendiği dönemlerde, evlerde mevcut ışığın yetersiz olduğu fikrine varabiliriz zira ışıksız ortamda tırnak kesmek yaralanmalara davetiye çıkarabilir.

Korigato99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bazı batıl inançlar cidden çok saçma mesela " Akşam akşam sakız çiğneme Ölülerin üstünden geçersin " gibisinden bir şey vardı . Mantıklı olanlarıda var , Mantıksız olanlarıda var ..

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu batıl inançların çoğu yaşlıların ve muhtarların köy büyüklerinin suçu aslında şöyle bi bakarsak :D

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Tırnaklarımı gece keserim, merdiven görünce altından geçmekten çekinmem, kapalı alanda şemsiye açmışlığım var (tamam bu saçma), siyah kedi gördüğümde gider severim ve aklıma kötü şans getireceği gelmez. Batıl inançları şuana kadar kanıtlayacak bir şey yaşamadım.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Batil inançlar iyidir .d

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kediler yalnızlığınızı giderir. Dostunuz olur ve çevresine mutluluk yayar.
Adı üstünde Batıl İnançlar (uydurma inançlar)

Arfonia

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çoğu insan gibi bende inanmıyorum batıl inançlara. Tabi ki mantıklı olanlar var, ama mantıksız olan sayısı daha fazla. Adex adminin de belirttiği gibi bu inançlar zamanında o düşünceyi oluşturan kişinin toplumsal sıkıntılarını baz alabilir. Bunun için bana göre batıl inançlar mantıksız ama inananlar var. Elbet onların da kendilerine göre bir açıklamaları vardır, batıl inançlara inanan arkadaşlar varsa bu konu altına bekliyorum.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Toplumun bazı kesitleri özellikleri "Şehir Hayatı" dediğimiz hayatı görmeyen insanlar aile büyüklerinden öğrendikleri inançları sürdürmeye devam etmektedirler. Bu inançlardan bazıları batıl inançlardır ve bu inançlar bir kısır döngü gibi babadan oğula geçip devam etmektedirler. Günümüzde çoğu batıl inanç çürütülmüş olsa da hâla inanan birçok insan mevcut. İnsan hayatını inanışlarına uygun olacak şekilde şekillendirir. Şu saatte bunu yapma burada bunu yapma gibi değil. Hiç birisine inanmıyorum açıkçası.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tırnaklarımı gece keserim, akşam vakti ıslık çalarım, evin her köşesine nazar boncuğu asarım, ekmeği bıçakla keserim ve kimse beni yargılayamaz