Builder Nasıl Olunur Ve Olunmalıdır ? PART 2

BedriKR

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar Builder Nasıl Olunur Ve Olunmalıdır Konum Sevildiği İçin Part 2 Sini Yapmaya Karar Verdim Umarım Bilgilendire Bilirim.
PART 1 : https://forum.gamer.com.tr/konu/builder-nasıl-olunur-ve-olunmalıdır.169340/

Bugün İç Mimariden Bağsediceğim Hemen Başlıyalım.
Bence İç Mimarida En Önemli Özellik Halı ; Halılar 1.6.4 Sürümüne Kadar Yünlerdeki Çeşitli Renklerden Gereği Yün Olarak Kullanılıyordu Fakat İlk Önce Yer Bloğunu Kırıp Sonra Yün Yerleştirmek Zorunda Kalıyorduk 1.6.4 Sürümünde Oyuna Eklenen Halılar Sayesinde Çok Rahat Şekilde Halı Yapabiliyoruz Bu Nedenle Mojanga Teşşekür Ediyoruz <3.

Halılar Buildimizin İçini Gösterir Bana Göre.

Bu Nedenle Renginizi Çok İyi Seçmelisiniz Ben Size Tavsiye Verebilirim :
Mediaval Buildlerde: Sadece Beyaz Halı Veya Beyaz,Siyah Seçebilirsiniz
Nedeni: Mediaval Buildlerde Sadelik Ön Plandadır Ve Kesinlikle Abartilmamalıdır Renkli Olmamalıdır.

Modern Buildlerde:Renkli Yapmanız Daha Yararlı Olur Fakat Tavsiyem En Fazla 2 Farkli Renk Kullanın Türk Oyunculura Tüm Renkleri Karıştırıyor Bence Çok Kötü Oluyor Tavsiyem En Fazla 2 Renk Kullanırsanız Yararınıza Olur.Renkli Halılar Kullanmanızda Tavsiyelerimdendir(Turuncu,Mor,Açık Mavi,Turkuaz Vs.)
Nedeni: Modern Buildlerde Renk Baş Plandadır Ne Kadar Renkli Olursa O Kadar Modern Ve Şık Görünür.

Sadece Halıdan İbaret Değildir İç Mimaride Çok Faktör Var Hadi Birine Daha Geçelim Koltuklar Ve Masalar;Koltuklar Ve Masalar Buildinizin İçini Daha Gerçekci Yapmak İçin Önemlidir Bu Nedenle Seçiminizi İyi Yapmalısınız.

Genelde Merdivenlerden Yapılan Koltuk Çok Şık Bir Eklentidir Sık Sık Görebilr Veyada Kullanabilirsiniz.
Masada Çok Sevilen Ve Sık Sık Kullanılan Bir Eklentidir Çok Daha Gerçekci Durur.

Sıra Geldi Türk Oyuncuların Abartmayı Çok Sevdiği Işık Sistemlerine;Işık Sistemleri Genellikle Işık Taşı İle Olur Fakat Bazı Red Stone Uzmanları Red Stone Lambası Kullanıyor Aslında Ben Işık Taşı Kullanırım Fakat Size Kalmış.

Işık Taşı Nedir ? : Netherda Bulabileceğiniz Bir Işık Sistemidir Koyduğunuz An Etrafınıza Işık Verir Ben Fazla Abartmayı Sevmiyorum Nedeni Çok Fazla Işık Yayması Aşırı Göz Ağrıması Yapabiliyor Sık Kullanıldığında. Yeterli Kullanmanız Uygundur.

Red Stone Lambası Nedir ? : Red Stone(Kızıl Taş)Lambası Daha Az Işık Sağlayarak Göze Uygun Bir Işık Saçar Fakat Biraz Fazla Gerekmekdedir Çünkü Yaydığı Işık Geniş Odaları Aydınlatmak İçin Yetersiz Kalır.

Evet Işık Sistemlerini Biraz Kısa Yazma Gereği Buldum Fazla Uzatılcak Bir Konu Değil Yeni Konumuza Geçelim Süsleme (Tam İç Mimari)
Size Tavsiye Veriyim:
-Televizyon:Televizyon Siyah Yün Kullanılarak Yapılır 3 Block Yükseklik Üç Block Da Genişlik Şeklinde Koyup Sağ Alt Köşesine Bir Düğme Koyarsanız Şık Durur.

-Yatak:Yatak Oyun İçinde Olan Bir Eklentidir Fakat Ben Uç Kısma Beyaz Yün Koyup Geri Kalan Kısıma Kırmızı Yün Koyuyorum Etrafına Çerçeve Gibi Bir Süsleme Yapınca Çok Şık Duruyor Tavsiye Ederim.

-Kütüphane:Kütüphane Bildiğiniz Gibi Enchant İçin Kullanılıyor Fakat Neden Normal Bir Kütüphane Havası Verilmesinki ? tabii ki Verilir Kütüphane Gibi Bir Alan Yapıp Önüne Bir Oturak Yaparsanız Şık Durur.

Çiçek Süslemelerine Gelelim Bildiğiniz Gibi Son Çıkan Sürümler 1.7.3 Ve 1.7.4 De Yeni Çiçekler Geldi Bu İyi Bir Şey Bence Güzel Oldu Evinizi Süslemek İçin İyi Veyada Bahçe Yapmak İçin Bahçe Yapımınu PART 3 E Saklıyorum PART 3 De Görürsünüz.

Camlar İle Süsleme:Camlar İle Süsleme Cidden Çok Şık Bir Özellik Bir Mediaval Builde Cam Eklediğinizde Görüntü Kalitesi Çok İyi Oluyor Cidden Yani Çok Hoş Oluyor Hele Ki İnce Cam Olunca.Yine Bildiğiniz Gibi 1.7.2 Sürümünde Renkli Camlar Çıkdı Bunun Hakkında Bilgi Veremeyeceğim Daha Kullanmadım Kullanınca Bilgi Veririm.

Evet Şimdilik Bu Kadar Özelden Mesaj Atabilirsiniz Builder Hakkında Yardım İstemek İçin Kolay Gelsin Okuduğunuz İçin Teşekkürler.Bu Arada Sahtekar Değilim Sadece Google Chrome De Sorun Var Resim Ekleyemiyorum En Yakın Zamanda Resimli Olarak Göstereceğim.