Bunu yapmak mümkün mü?

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar hani maplarde şu blokları toplayın map biter mevzusu varya (solar survival mesela) ben mapim için şöyle bir devre oluşturmak istiyorum gereken blokları yerleştirince kapılar açılsın oyuncular o kapıdan mapa devam etsinler

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
/testforblock x y z blok_adı bu komut ile belli bir yerdeki blogu kontrol edebilirsin

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
anlamadım daha açık olabilir misin . bir kaç woolu duvara koyunca çalışmasını istiyorum

ProJocuk77

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Diversty var bildiğim tarif ettiğin şekilde ama komutu bilmiyorum

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
diversity gibi bir şey düşünüyosan redstone ve komut bloğu konusunda çok iyi olman gerek

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
hayır ya öyle değil . belirtilen blokları duvara yerleştirince demir kapım açılsın istiyorum

System32

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
/testforblock komutunu kullan. Biraz araştırma yap ve öğren. Woolların hepsini koyduğunda açılması olayını da scoreboard ile yapabilirsin. Her woolu koyduğunda örneğin kapı scoreboardı 1 artar ve 4 olduğunda kapı açılır.

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
testforblocku kullandım çalıştı ama bir wool ile birçok woolla olmuyor ama . sscoreboard olayını deniyeceğim

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
testforblocku kullandım çalıştı ama bir wool ile birçok woolla olmuyor ama . sscoreboard olayını deniyeceğim
her wool için ayrı bir komut bloğu kullanabilirsin ya da "testforblocks x1 y1 z1 x2 y2 z2 x y z" komutunu kullanabilirsin bu komut farklı alanı karşılaştırır bir yere duvarın olması gerektiği şekli yap ve duvarla karşılaştır mak için bu komutu yaz (mcbaha nın sitesinde var orada öğrenebilirsin)

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
her wool için ayrı bir komut bloğu kullanabilirsin ya da "testforblocks x1 y1 z1 x2 y2 z2 x y z" komutunu kullanabilirsin bu komut farklı alanı karşılaştırır bir yere duvarın olması gerektiği şekli yap ve duvarla karşılaştır mak için bu komutu yaz (mcbaha nın sitesinde var orada öğrenebilirsin)
her blok için ayrı komut bloğu kullansam ayrı redstone enerjileri gelir . yanı kişi bir tane bloğu bile koysa bölümü bitirebilir ?[DOUBLEPOST=1402148887,1402148827][/DOUBLEPOST]cevap gelmezse her bölüm için bir wool kullanırım

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
her blok için ayrı komut bloğu kullansam ayrı redstone enerjileri gelir . yanı kişi bir tane bloğu bile koysa bölümü bitirebilir ?[DOUBLEPOST=1402148887,1402148827][/DOUBLEPOST]cevap gelmezse her bölüm için bir wool kullanırım
her komut bloğunu farklı i bir redstone meşalesine yönlendir böylece tüm hepsi birden elektrik verince tüm meşaleler söber onlarında hepsini başka bir meşaleye bağla tüm meşaleler sönünce yanmaya başlar o da böylece tüm hepsi birden elektrik verirse çalışır sistem tek bitanesinin elektrik vermesi yetmez

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
deniyicem. ama şu an diğer mapı bıraktım yeni map üzerinde çalışıyorum . o bitince denerim