[CNF] - Gelişmeler

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba. Belki biliyorsunuzdur. Geçen günlerde ne tip bir oyun yapmam gerektiğiyle ilgili bir konu açmıştım ve konuda da dünya savaşı tipinde bir oyun yapmak çıkmıştı. Benim de zaten başından beri aklımdaki buydu ama sizin de görüşünüzü almak istemiştim.

O konuda da söylediğim gibi proje 11 Kasım 2017 itibariyle başladı ve yavaş yavaş geliştiriyorum. Gelişmeleri yine SNB'de yaptığım gibi tek bir konuda toplamak istiyorum. O yüzden böyle bir konu açtım.

Aslında bunun sebebi sizi haberdar etmekten çok fikir alabilmek. Neyin güzel neyin kötü gözüktüğünü ve ne yaparsam daha güzel olabileceğini sizler söyleyin ki hepimizin seveceği bir oyun olsun.

Kısaca her gelişmeyi alıntı içinde yazıcam. Gelişmelerin başlıkları genelde günler olarak verilecek. Ama eğer 2 gelişme aynı günde olursa saat de verebilirim. Gelişmeleri yazıcam ve en altında da indirme ve virustotal linklerini vericem. İndirme linklerini şimdilik mediafire ile yapmayı düşünüyorum. Ama eğer sizde açılmıyorsa vs. söyleyin, alternatif olarak farklı siteler koyabilirim. Eğer gerekirse indirme linklerinin de altında dipnot gibi bir şey koyabilirim. Ayrıca Son Mesajlar'da gözüksün ve takip edenlere bildirim gitsin diye her gelişmeyi konuya eklediğim gibi mesaj olarak da yazıcam.

Bu gelişmeler yukarıdan aşağıya en yeniden en eskiye doğru sıralanacak.

Evet. Galiba planlamayı bitirdim :D Her şey hakkında fikir ve yardım kabul ederim. İsterseniz oyunun resimleri, kodları vs. gibi şeylere de yardım edebilirsiniz.

14 Kasım 2017:
- Proje başlatıldı.
- SNB v3 ve diğer 2 projemden bu projeye yardımcı olabilecek sınıflar aldım. Bu sınıfları daha işe yarayacak şekilde modifiye ettim.
- Oyunun ilk açılışında resimlerin yüklenmesi için yüklenme ekranı yaptım.
- Splash ekranı ekledim. (Splash ekranı: Oyunu kimin yaptığını, neyle yapıldığını gösteren giriş animasyonu.)
- Yüklenme ekranından Splash ekranına yumuşak bir geçiş ekledim. Tabii bu sistem genelde panellerde yanıp sönme yapıp göz zevkini bozduğu için başka yerde kullanmayı düşünmüyorum. En azından yanıp sönme sorununu düzeltene kadar.
- Splash ekranı ESC'ye basılarak geçilebiliyor. İleride her tuşla geçilebilecek ve oyunu ilk defa açışınızda geçemeyeceksiniz.
- Splash ekranının bittiğini deneyebilmek için bir deneme menüsü ekledim. Bu menüde SNB'de herkesi sinir etmiş bir referans var. (Skype'ta bana bunu hatırlatan arkadaşa teşekkür ederim :D)

Dipnot:
O deneme menüsü tasarımla ilgisiz bir menü. Tasarım fikirlerini sizin vermenizi umut ediyorum. Ama nedense hiçbir fikir vermeyeceğinizi de iyi biliyorum :/

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
görsellik kat biraz, yani civilizın gibi bişi o tarz bi haritası olabilir, online olması güzel olur gerçekten.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben de uzun zamandır böyle bir şey arıyordum, eskiden Gruplar varken oynamıştık :D Gelişmeleri takip edeceğim, başarılar :)

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Güzel bir oyun olur inşallah gelişmeleri takip edeceğim, başarılar dilerim :)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sizce deneme menüsünün şimdiki görüntüsü ne kadar uygun? Yani o menüde neler değişebilir sizce? Ve sizce butonları normal gördüğünüz gibi değil de şekilli şukullu bir şey mi yapayım?

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sizce deneme menüsünün şimdiki görüntüsü ne kadar uygun? Yani o menüde neler değişebilir sizce? Ve sizce butonları normal gördüğünüz gibi değil de şekilli şukullu bir şey mi yapayım?
bende,
upload_2017-11-16_9-35-25.png

bu şeilde görünüyor normal mi? menü falan yokta

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
O tam ekran olayını yapamadım. Aslında yapabilirdim de ileride butonları falan koyarken beni çok fazla uğraştırırdı. Ben de onun yerine pencereyi 800x600 yerine 1280x720 şeklinde büyüttüm. Tabi bu büyütme yüzünden şimdiki logolar bozuldu. Ben de logoları yenilemek zorunda kaldım. Menü sistemini biraz daha oturtunca geliştirme olarak koymayı düşünüyorum.