[ÇÖZÜLDÜ!] Lapis Lazuli ID Sorunu

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar! Adventure map yapacağım. Bunun için Lapis Lazuli gerekiyor. Lapis Lazuli'nin ID'si "351:4" yada "#0351/4" olarak görünüyor ve bu yüzden Lapis Lazuli oluşturamıyorum. Nasıl oluşturabilirim?! Yardım eder misiniz?

Lolipoppy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Tam olarak lapis lazuli'yi nasıl oluşturacaksın? Command block ile mi?

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet! Yani köylüyle ticaret yapılacak! Kod istersen şöyle buyur:
Kod:
summon Villager - -2 - {Profession:0,Offers:{Recipes:[{maxUses:9000,uses:0,buy:{id:367,Count:64},sell:{id:351:4,Count:8}}]}}
Yanlışım nerede?

Lolipoppy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
351:4 yerine kodu şöyle yazın ;
"id:351,Damage:4"
sorununuz çözülecektir.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
NBTEditor pluginini kur.
/bos getempty komutunu gir.
Envanterine gelen kitap ile Villager'a sağ tıkla.
Sana gelen yeni kitabı eline alıp;
/bos offers komutunu gir.
Örnek resim olarak;

Bu resimde 15 zümrüte elmas kılıç, 32 zümrüt + 1 elmasa nether yıldızı, 5 elmas + blaze çubuğuna enchant blaze çubuğu veriyor.
Sen de teklifler kısmını bu şekilde ayarladıktan sonra elindeki kitapla sağ tıkladığın yere hazır köylüyü çıkartabileceksin.

NBT Editor ayrıntılı kullanımı: https://forum.gamer.com.tr/konu/nbteditor-book-of-souls-bos-anlatımı-devamı-gelecek.199218/

NOT: Bu plugin ile ismi değiştirilmiş itemi de köylüde satabilirsin, resimde görüldüğü üzere...

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Lolipoppy sorun çözülmedi! Hala aynı! @IRFN Plugin falan indiremem zaten map tek kişilik!

Lolipoppy

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Şimdi temiz bir harita açıp denedim gayet güzel çalışıyor isterseniz kodu kopyalayıp deneyebilirsiniz!
Kod:
/summon Villager - -2 - {Profession:0,Offers:{Recipes:[{maxUses:9000,uses:0,buy:{id:367,Count:64},sell:{id:351,Damage:4,Count:8}}]}}

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çalıştı! Vallaha ne diyeyim! İşinin ustasısın. Bro! :D Çok teşekkür ederim! Beğendim! :D

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
O halde şunu dene,
PHP:
{Item:{id:minecraft:dye,Damage:4s}}
Damage'nin sonundaki "s" harfini unutmamalısın.

Hydran

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İkinize de teşekkürler! Sorunumu çözdünüz! Yani @Lolipoppy çözdü ama @IRFN sanada teşekkürler! Farklı bir çözüm yolu yazmışsın. Eğer ileride yapacağım maplarda @Lolipoppy 'nin dediği şey işe yaramazsa seninkini de denerim!