Coronavirus | Tartışma Konusu

Yaz Sonuna (Eylüle) Kadar Biter mi?

• Kullanılan toplam oy
    6

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
1593289771229.png

Coronavirus Tartışma Konusu

Eveet, hala bitmedi ve uzun süreceğini düşünüyorum. Virüs hakkında bu konu altında tartışabiliriz. Sizce yaz sonuna kadar ne olacak veya neden ortaya çıkmış olabilir? Görüşlerinizi bekliyorum.

Virüs hem ekonomiyi, doğal olarak turizmi ve sektörleri etkiledi. Çoğu kişi işsiz kaldı veya işinden atıldı.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Lord'un açtığı konuda bu tür pandemiye karşı DSÖ'nün bir uyarısı olduğunu öğrendikten sonra "pandemiyi yönetme" olarak tüm bakış açım değişti. Tüm karışıklıkların önemsizlikten ve bilinçsizlikten olduğunu düşünüyorum.

Ülkelerin insanları pandemilere karşı bilinçlendirmeleri gerekiyordu, bu konuda hiçbir şey yapılmadı. İş işten geçtikten sonra yapılan uyarının hiçbir mantığı yoktur. Virüsün de bu yaz sonunda patlaması yapmasını bekliyorum. Nedeni de çok açık aslında. İyice gevşedik ve herkes sokaklarda. Birçok şehirde bazı caydırıcı kurallar konulduysa da ülkemin insanını biraz olsun tanıyorsam, kurala aldırış etmeden çıkar. O yüzden 2022'de anca biter diyorum.

Herkesin sağlığı için lütfen evde kalın :)

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Lord'un açtığı konuda bu tür pandemiye karşı DSÖ'nün bir uyarısı olduğunu öğrendikten sonra "pandemiyi yönetme" olarak tüm bakış açım değişti. Tüm karışıklıkların önemsizlikten ve bilinçsizlikten olduğunu düşünüyorum.

Ülkelerin insanları pandemilere karşı bilinçlendirmeleri gerekiyordu, bu konuda hiçbir şey yapılmadı. İş işten geçtikten sonra yapılan uyarının hiçbir mantığı yoktur. Virüsün de bu yaz sonunda patlaması yapmasını bekliyorum. Nedeni de çok açık aslında. İyice gevşedik ve herkes sokaklarda. Birçok şehirde bazı caydırıcı kurallar konulduysa da ülkemin insanını biraz olsun tanıyorsam, kurala aldırış etmeden çıkar. O yüzden 2022'de anca biter diyorum.

Herkesin sağlığı için lütfen evde kalın :)
Evet aslında kendi kendimizi öldürüyoruz. Dediğin doğru.
Evde kal hayatta kal, diğerlerini dışarı çıkarma. Ekleme yapmak iyidir.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Diğer ülkelere göre konuşursak Radioaktif sistemi olanlarda bir işlem var. Bu işlem ise Radyasyondan etkilenen hastalıklar mutasyon/Ölüm geçirebiliyorlar. Yani bu pisliğin daha çok yaşayacığı doğru olabilir.

Türkiyeye göre düşünürsek bizi o kadar da ilgilendirmiyor. Sağlıklı besleniyoruz. Mallarımız ucuz olabilir ama ginede diğer ülkelere göre kaliteli. Yani tam ortamlarında yetişiyorlar. Böylece vitamin vb en yüksek miktarlarda oluyor. Yani bizim daha çok dayanabileceğimizi söyleyebilirim.
Ama o japonya gibi pis ülkelerde özellikle Hindistan gibi ülkeler ve yakınları ağır hasar görebilir. BİZ de dahil.

İşin kesin yanı yok.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnşallah biter, aslında nasıl oldu da teknoloji çok gelişmiş olmasına rağmen bir şey bulunamadı ben sadece onu merak ediyorum. Allah hastalarımıza şifa versin ne diyelim, şu zamanda şu kadar sağlıksız ve biyolojik savaşın olmasına rağmen yaşıyorsak gurur duyalım, önlemlerimizi alalım. Diliyorum bu günler de geçecek, gelecekte başkalarımızın hayatını karartmamak adına bunu yapalım lütfen. Umarım ciddi bir tehlikeyle karşılaşmadan atlatırız şu olayları...

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Sağlıklı besleniyoruz. Mallarımız ucuz olabilir ama ginede diğer ülkelere göre kaliteli. Yani tam ortamlarında yetişiyorlar.
Gerçekten böyle olduğuna inanıyor musun? Sağlıklı falan beslendiğimiz yok, bir olay vardı hatırlar mısın, bilmem. 1900lar'da Rize(!)'den çıkan çayların birçoğu radyoaktifti. Bu yüzden de Rusya çayları geri çevirdi ve tahmin et biz n'aptık? Çayları ülkede satmaya başladık. Bu olay medya için de büyük olay olmuştu. Gazetelere çıkıp mizah yapıldı ama sonuç hiç değişmedi.

Geçenlerde olan bir olay daha. Rusya'ya domates satıyorduk fakat Rusya, domatesleri almadı. Kalite testinden geçemedi ve geri çevirdiler. Peki, geri dönen domatesleri ne yaptık? tabii ki de çöpe atmadık. Rusya bizi kıskandığı için ve bize para kazandırmak istemediği için geri çevirdi demeyin, lütfen.

Yerinden gelen yiyecekler için ise söyleyeceğim hiçbir şey yok. Geneli ilaçlı, hormonlu meyve sebze.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekten böyle olduğuna inanıyor musun? Sağlıklı falan beslendiğimiz yok, bir olay vardı hatırlar mısın, bilmem. 1900lar'da Rize(!)'den çıkan çayların birçoğu radyoaktifti. Bu yüzden de Rusya çayları geri çevirdi ve tahmin et biz n'aptık? Çayları ülkede satmaya başladık. Bu olay medya için de büyük olay olmuştu. Gazetelere çıkıp mizah yapıldı ama sonuç hiç değişmedi.

Geçenlerde olan bir olay daha. Rusya'ya domates satıyorduk fakat Rusya, domatesleri almadı. Kalite testinden geçemedi ve geri çevirdiler. Peki, geri dönen domatesleri ne yaptık? tabii ki de çöpe atmadık. Rusya bizi kıskandığı için ve bize para kazandırmak istemediği için geri çevirdi demeyin, lütfen.

Yerinden gelen yiyecekler için ise söyleyeceğim hiçbir şey yok. Geneli ilaçlı, hormonlu meyve sebze.
Evet ama gerçekten anadoluda bu miktar azalıyor. Hayatı köyde geçenler genelde çok sağlıklı oluyor bak 120 yaşındaki kadın mı ne koronayı yenmiş.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali

Bu konuda denicek 2 şey var.
1. Si. REDACTED Çünkü Siyaset
2. Si de siyaset.
Fakat... Katıksız Türklerimiz (Teyzelerimiz Annannelerimiz[TABİ ŞEHİRDE DEYİL... HAYATININ TAMAMINI TEMİZ köyde geçirenler]) geçirebiliyor. Fakat bu şehirdekinler yapamıyor. Sadece Astor'un dediğine bir şey diyebilirim. Fakat FullForce... Diyebileceğim tek şey var... Para ve "Ülke sevgisi". Gerisini biraz düşününce neler oluyor anlıyorsun.
Eğer siyaset gibi hissetiyseniz istediğiniz gibi raporlayabilirsiniz.

COBBLEMC

Marangoz
En iyi cevaplar
2
Covid'e yakalanıp atlatmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki milletimiz gerçekten bu işi ciddiye almıyor. İnsan hasta olduğu için hastaneye gitmiyor. Covid çıkarım diye korkuyor. Pardon Karantinaya alınırım diye korkuyor. Ne yazık ki şu anda ülkemizde durum böyle. Rize'de yaşıyorum Birisi hasta olmuş ve Hastaneye gitmemiş yakınından birkaç kişiye bulaştırdıktan sonra olayın farkına varılıyor veeeee Boom Covid artıyor. 2. Dalga virüs değil. 2. Dalga milletimiz.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Covid'e yakalanıp atlatmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki milletimiz gerçekten bu işi ciddiye almıyor. İnsan hasta olduğu için hastaneye gitmiyor. Covid çıkarım diye korkuyor. Pardon Karantinaya alınırım diye korkuyor. Ne yazık ki şu anda ülkemizde durum böyle. Rize'de yaşıyorum Birisi hasta olmuş ve Hastaneye gitmemiş yakınından birkaç kişiye bulaştırdıktan sonra olayın farkına varılıyor veeeee Boom Covid artıyor. 2. Dalga virüs değil. 2. Dalga milletimiz.
geçmiş olsun. milletimizin umurunda değil. ben 3 gündür bisiklet sürüyorum. izmir güzelyalı sahil. bugün sürdüğümde saat 7 gibi çok kalabalıktı. insanlar laf dinlemiyorlar.