Discord Grubumu Nasıl Büyütebilirim?

Craxy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Arkadaşlar benim bir discord grubum var odalar sohbet odaları falan çok emek verdim.
Ama bu discord grubunda 100 üye falan var ben daha aktif daha çok üyeli bir discord grubu kurmak istiyorum.
Facebook'da düzenli gruplarda discord grubumun reklamını yapıyorum ama çok gelen olmuyor.
Sıkıcı bir grup değil sizce nasıl büyütebilirim? Bir adam gördüm kendisi bot yazmış 25.000 kişiye falan dm'den davet atıyor.
Adam botu vermiyor kendisi yazmış bu tür bildiğiniz botlar varmıdır? Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.​

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Aslında bu soru, benimde cevabını bulmak istediğim bir soru. Cevabını bulursak ne ala...

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Benim sunucuda 100 kişi olsa, havalara uçarım herhalde. Şu an sadece iki kişi.

azeirel91

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
o 1000 2000 kişilik discord'lar genellikle tanınmış kişiler veya birkaç sunucunun discord'u oluyor, Reklam yapmışsın işte yapabileceğin her şeyi yap. Ayrıca 100 kişi az değil insanlar senin discord'una birşeyler yapmak için girmeli, dc ni en iyi çekiliş yaparak tanıtabileceğini düşünüyorum. Sosyal medya ya gir ve o yazdığın facebook sayfasının altına ( örn: 100tl lik steam kodu çekilişi discordum da hepinizi bekliyorummm <3 ) yada minecraft ile uğraşıyor isen ucuza aldığın premiumları çekilişle verebilirsin.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İlk başta, DM'den reklam atma. Teknik olarak Discord TOS'una aykırı ve bir rapor atan seni banlatabilir. (tek raporda yaparlar mı bilemem)

100 kişi bile şu anda iyi diyebilirim. Bu forumda falan birçok Discord sunucusuna katıldım, 1-2 tanesinde yetkiliydim hatta (eski eski Minecraft Türkiye sunucusu bea :( (yenisinde de "yetkili"yim karıştı bu 1 sn) ) ve 100 kişi olsa bile "temel" 7-8 kişi dışında aktif olan fazla bulamayabilirsin

Üstteki arkadaşın dediği gibi o 1000-2000 kişilik sunucular önceden bir topluluğu olan kişilerin sunucuları oluyor (yayıncılar, sunucular vb.)

Bu konuda iyi biri değilim, ama önceden bir şekilde o "topluluğu" bulabilirsen büyütmen daha kolay olabilir.

Eminim internette birçok "topluluk yönetimi" hakkında bilgi vardır. Bi arat, bak neler iyi neler kötü.

Son olarak, DM'den reklam atma.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok basit aslında, discord gruplarında geyik muhabbet çok olur fakat insanların bu şekilde geyik yapması için tanışmaları gerek. Peki bu nasıl olur ki?. Cevap basit, kanalın bir amacı olması lazım. Gelicek kişilerin hepsinin ortak noktası kanalın amacı olmalı, rasgele insan davet ederek olmaz bu iş yapsanda kanal inaktif olur. Gereksiz yere insanları banlama günlük argo sözleri söyledi diye birisini atarsan kanal ölü bir kitleden oluşur farklılığa karşı çıkma her kafada insan olsun bu chatin akışını hızlandırıcaktır.

Craxy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok basit aslında, discord gruplarında geyik muhabbet çok olur fakat insanların bu şekilde geyik yapması için tanışmaları gerek. Peki bu nasıl olur ki?. Cevap basit, kanalın bir amacı olması lazım. Gelicek kişilerin hepsinin ortak noktası kanalın amacı olmalı, rasgele insan davet ederek olmaz bu iş yapsanda kanal inaktif olur. Gereksiz yere insanları banlama günlük argo sözleri söyledi diye birisini atarsan kanal ölü bir kitleden oluşur farklılığa karşı çıkma her kafada insan olsun bu chatin akışını hızlandırıcaktır.

Hileyle yapıp dm'den üye çekenler var onları bilen yokmu? Birde EGGYS bot diye popüler bot o botun geliştiricisiyim.
Discordunda 600-700 üye falan var.

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sana şöyle söyleyeyim, Discord sunucunu açtığında ilk 1-2 ay kadar reklamlar üzerinde yoğunluk vereceksin ondan sonra kendisi otomatik artmaya başlıyor zaten.
Peki nerden biliyorum? Benim bir Minecraft Türkiye discord sunucum var, Şubat 2018 tarihinde açtım ve Haziran ayına kadar sadece 187 üye çekebildim ama şu an 530+ kadar üyesi bulunmakta, sanırım yaz tatili geldiği için bu hızlı ve büyük artış gerçekleşti. Şimdi ise okullar tekrar açılınca bu artış sayısı yine düşebilir. :/

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Facebook grupları işe yarıyor denemeni öneririm. Ben öyle reklam yapmıştım, günlük 50+ kişi geldi. Tabii grubun aktifliği ve Discord sunucunun grup ile alakası da önemli.