Haber Efsane Bir Minecraft Haritası: Yüzünü Doğaya Dön

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
minecraft-harita-map.jpg

Efsane Bir Minecraft Haritası: Yüzünü Doğaya Dön

Herkese merhabalar!

Issız bir uçurumun dibinde kurulmuş, gizemli olduğu kadar birbiriyle bütünleşmiş bir şehir görüyorsanız, işte o gördüğünüz yer tam da burası! "Burası" dedik de aklıma geldi, biraz anlatmak istiyorum; ben Karadeniz'in tepelerinde büyüdüm, evimizin bahçesi yoktu ama ormanı vardı, hatta bazen öyle bir toprak kokusu etrafımızı sarardı ki oraya "Uçmağ" denilse yeriydi. Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse oralar tam bir "harika"ydı! Her ne kadar oralara özlem duysam da, orada yalnız olduktan sonra o özlemin sönüp gidecek olan bir hevesten ibaret olduğunun farkına varıyorum...

map1.jpeg

Daniel Wöhlk'ın bu yapısı, doğal bir ortamın tam ortasında, buna rağmen bu harita kendi bünyesinde -bir o kadar da- şehirleşmiş bir yapı topluluğunu barındırıyor aslında. Her tarafı ele geçirmiş gibi görünen çeşitli bitki ve ağaçlar, yemyeşil bir ormanın kalbini oluşturuyor; karma karışık sarmaşıklarla ve sarkan yapraklarla dolu dev bir yapı, belki de dini bir yapı, hatta belki de bir saray... Ne görüyorsunuz? Biz bu yapının ne olduğunu bilemiyoruz, bildiğimiz tek şey bu yapının tamamen doğaya teslim olmuş olduğu. Yüzlerce yıl içerisinde kimsecikler gezinmemiş gibi büyüyerek gölge kaynağı yaratan dev ağaçlardan ve minik çalılardan görünmesi zorlaşan antik Roma tarzında sütunlar ve turuncu kırmızı renkteki eşsiz çatılardan oluşan şehrin her yanı büyüleyici; siz de etkinlenmediniz mi?

map2.jpeg

Belirtilene göre, yapının tamamlanması 50 saatten fazla sürdü, hatta 50 ile 60 saat arası sürdüğünü söylemek daha doğru olur; sizin de tahmin edeceğiniz üzere, bu yapı bir oturuşta yapılmadı dolayısıyla projenin tamamlanması birkaç ayı buldu. Yapıyı yapan -o harika- topluluk mimarı, aynı zamanda üniversite sınavı için ağır tempo ile ders çalışmak durumundaydı. Buna rağmen MCBCon için, bu süper projeyi olabildiğince hızlı şekilde bitirdi.

Detaylar ve daha fazlası için Minecraft'ı ziyaret etmeyi unutmayın: Back to Nature

Minecraft Türkiye'nin tüm üyelerine iyi forumlar dileriz!

Efso_Player

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Adamın Ellerine Sağlık Başkaları hep pvp vb adam direk doğa ile minecraftı birleştirmiş şahane olmuş.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
İnsan yapmış bunu ha? Biz Minecraft'ı sadece oyun olarak oynuyoruz. Bak, adam ne yapmış. Helal olsun.

JaveDesigns

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sade ve hoş,gerçekten güzel bir görünüm.Paletler Uyumlu,Konuya Hakim.:asık:

"BU OYUNU SEVİYORUM ADAMIM"
:asık:

cigax09

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Böyle şeyler görünce insanın Minecraft oynuyası geliyor. Sonra bu hisle Minecraft'ta giriyorum ve ne olsun hileyle sadece 'pvp' yapmayı bilen insanlar. Neyse umarım Türkiye'de de böyle haritalar yapan insanlar olur ve sayıları artar.