Ekonomi - Kullanımı Kolay Ekonomi Çekirdeği (Vault Destekli)

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают
En iyi cevaplar
3

Merhaba arkadaşlar farklı bir plugin yapımımla yeniden karşınızdayım.
Pluginin vault desteği komutları vs. kodlaması genellemeden biraz daha uzun sürdüğünden dolayı
Şimdilik ekonomi plugini hakkında bir plugin yapım videomuz yok.
Zaten videosunu çeksem bile bu plugin diğerleri kadar basit değil dolayısıyla sadece tekrar etmeyle diğerlerine karşın çok daha
zor anlaşılacak bir plugin. Bu plugin yapım videosu için sesli anlatım desteği vermem şart.

Plugin Hakkında
Arkadaşlar bu pluginin çalışma mantığı çok basittir bir çoğunuzun alışmış olduğu ekonomi pluginleri gibidir.
Doğrusunu isterseniz bu plugini yazma amacım bu bölgeye farklı bir pluginle farklı bir konu açmaktı
Dolayısıyla çok fazla üstünde durmadım fakat ileriki zamanlarda tabi ki güncellemer olabilir.
Ekonomi plugini tüm ekonomik bağlantısı olan eklentilerle uyumludur.
UYARI: Ekonomi Vault Plugini Olmadan Çalışmaz. Ekonomi Ve Vault İndirme Linkleri Aşşağıdadır.

Vault Desteği Ne Sağlar
Bu plugin "Vault" uyumluluğu sayesinde, diğer "Vault" pluginine uyumlu ekonomik bağlantılı tüm pluginlerle birleşebilir.
Örneğin; Bu pluginin vault desteği olmasaydı kafasına göre takılan bir ekonomi plugini olurdu örneğin bir market plugini sayesinde marketten bir eşya satın aldığınızda pluginde bir değişiklik olmazdı bakiye güncellenemezdi. -ki vault desteği olmayanlara pekte ekonomi plugini denemez.
Vault uyumluluğu örneğin: Vault desteği olan bir kit plugininden para karşılığı kit aldığınızda, vault desteği olan ekonomi plugini bakiyeyi günceller. Yeniden plugine dönelim.

Komutlar & Permissionlar
Pluginimizin tek temel komutu vardır. Tek temel komut iki yan komuta ayrılmaktadır.
/ekonomi [ekle, azalt] <oyuncu> <miktar>

/ekonomi ekle <oyuncu> <miktar> - Belirlenen Oyuncunun Bakiyesine Para Ekler.
/ekonomi azalt <oyuncu> <miktar> - Belirlenen Oyuncunun Bakiyesinden Para Azaltir.

- ekonomi.* - Tum Ekonomi Komutlarına Erişim İzini.
- ekonomi.ekle - /ekonomi ekle Komutuna Erişim İzini
- ekonomi.azalt - /ekonomi azalt Komutuna Erişim İzini

Tek başına girilen /ekonomi plugininin permissionu yoktur neden; /ekonomi komutu konsoldan girildiğinde
Pluginin içerdiği komutları yayınlar. Fakat oyun içerisinde girildiğinde oyun içerisindeki bakiyenizi yayınlar.
/ekonomi komutunun iki tane farklı aliasları vardır. Bunlar; /para ve /bakiye
Bu iki komut pluginimizin ana komutunun yerini alabilmektedir. Neden bu tür aliaslar ekledin diye sorarsanız.
Ana komutumuz oyun içerisinde var olan bakiyemizi göstermekte olduğundan dolayı ve alışılmış türkçe komutlardan yola çıkarak aliasları oluşturdum.

Ekonomi
Vault

Son düzenleme:

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Pluginde para birimi desteği var mı? Yoksa muhakkak eklenmesi gerekli bir husus. Verileri hangi yöntemle saklıyor? Yalnızca Flat mı? Flat ise MySql veya SQLite desteği gelecek mi? Bunlar bence bir ekonomi plugini için önemli şeyler. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki plugin için seçtiğin isim çok orijinal olmuş, gerçekten çok beğendim.

DonduranAtes

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Pluginde para birimi desteği var mı? Yoksa muhakkak eklenmesi gerekli bir husus. Verileri hangi yöntemle saklıyor? Yalnızca Flat mı? Flat ise MySql veya SQLite desteği gelecek mi? Bunlar bence bir ekonomi plugini için önemli şeyler. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki plugin için seçtiğin isim çok orijinal olmuş, gerçekten çok beğendim.

adam basit plugin demiş sen neler anlatmışsın :lol: adam elinden geldiğince sade bi şekilde yazmak istemiş para ekle para kaldır bitti :D
isimden ziyade pluginin içini açıp bak, ben böyle temiz çalışanı bu forumda ilk defa gördüm arkadaşta yetenek var :alay:

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
adam basit plugin demiş sen neler anlatmışsın :lol: adam elinden geldiğince sade bi şekilde yazmak istemiş para ekle para kaldır bitti :D
isimden ziyade pluginin içini açıp bak, ben böyle temiz çalışanı bu forumda ilk defa gördüm arkadaşta yetenek var :alay:
Ömer iş yerindeyim, kodları göremiyorum burada. Ama TheLegend'in önceki plugin kodlarının hepsini incelemiştim. Temizden ziyade eksiksiz bir şekilde çalışan birisi, LogcuAmca falan var, logları tutuyor. Senin temiz anlayışın her işleme bir class oluşturmak :aşık:

DonduranAtes

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ömer iş yerindeyim, kodları göremiyorum burada. Ama TheLegend'in önceki plugin kodlarının hepsini incelemiştim. Temizden ziyade eksiksiz bir şekilde çalışan birisi, LogcuAmca falan var, logları tutuyor. Senin temiz anlayışın her işleme bir class oluşturmak :aşık:
Hayır, aksine ben fazla class a karşıyım bilirsin 3 sabit clasım vardır. Main, Dinleyici, Metotlar pluginine göre Zamanlayıcılar ve Mysql de ekleniyor :D Arkadaşın pluginine bakınca anlarsın neden temiz demek istediğimi :lol:

Mertka

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konuyla alakalı deil ama TheLegend sen iyi bilirsin bir şey soracağım şimdi bir oyuncu oyuna girince Örn: TheLegendArt Oyuna katildi yazisini nasil kaldirabilirim yani serverime oyuncu girerken oyuna katildi yazisinin gelmesini istemiyorum bu yaziyi nasıl kaldırırım

firatkaya

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
iConomy ile çakışırmı ikisini aynı anda kulansak ? Serverimde biri oyun parası olcak birisi de GEMS Tarzı para birim olcak olurmu acaba ?