En İyi Köy Kurma Rehberi 1.Kısım Yapılar Ve Roller

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şahsen en çok zevk aldığım konu, yapı yapmayı çok seviyorum arkadaş. Bu yazıda size köy kurarken köyde olabilecek yapıları tanıtıcam. Aslında yapıları tek tek kendim inşa ederdimde vaktim yok o kadar ilerde güncellerim.

Yel Değirmeni eski zamanlarda kullanılan buğday öğütmeye yarayan arkadaş kendisi bu yüzden buğday tarlalarının ortalarına bu yapılar yapılıyor. Ben gözlemlerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki insanlar pek hoşlanmıyor buğday toplama işi yapmaktan ama çiftlik kurucaksanız buğdaysız olmuyor, ayrıca çok iyi çatı olur buğdaydan eski zamanlardada buğdaydan çatılar vardı ve minecrafttada cidden çok hoş görünüyor.
Windmill-500_2664830.jpg

Demirci Köyün kalbi desem hiçde yanılmış olsam. Maden eritmek yemek pişirmek inşaat için taş pişirmek cidden köyde en çok kullanılacak yerlerden birisi. Bu yüzden burda redstone kullanmak zorundasınız!. Her defasında teker teker fırınlara sağ tıklayıp malzeme koymak üstüne pişince almak tam bir işgence.
2018-04-16_20.21.30.png

2018-04-16_20.21.37.png

Çalışma mantığı gülünecek derecede basit. Huniler ocaklara bağlı ve üstdeki sandıklı vagonlar malzemeleri döküyor. Arkasından yakıt üstünden pişirilecek malzemeyi alıyor. Aşağıdan ise pişenleri veriyor, oldukça basit. Youtubeda birsürü video bulabilirsiniz. Belki size gereksiz gelebilir ta ki köy kurana kadar.
Depo Çiftlik ve tarlalardan çıkan malzemeyi, savaşlardan edinilen ganimetleri, madenden çıkan cevherleri saklicağınız yapı. Hırsızların gözdesi.
OoyA9.jpg

Kütüphane Eşyaları büyüleyeceğiniz 1lv büyü kitaplarını stoklicağınız yer. 1lv büyü kitabı bilmeyenler için söyliyim en kolay P4 ve KESV büyü kitabı kasmanın yoludur tabi o kadar fazla oluyoki bunları stoklamaya kalksanız chestler kaosa sürüklenir özel bi yapı şart.
maxresdefault (6).jpg

(Towny sunucu açmayı düşünen varsa şu kitaplıkta kitap depolamamızı sağlicak bi eklenti yaz cidden lazım bu)
Fışkiye medeniyetin simgesi
large_small-medieval-fountain-1973.png

Kuyu Sonsuz su kaynağı ihtiyacınız olucak, buğday tarlasının yakınına yapın iyi bi dekorasyon ayrıca.
large_magic-nordic-draw-well-7475.png

Hayvan Çiftliği Onsuz bi köy düşünülemez bile birçok konuda yardımınıza koşucak şeylerden birisidir. Gerek savaşta gerek açlıkta kesinlikle olması gereken yapılardan birisi.
minecraft_barn_interior_by_maddimrw420-d659uw0.png

At Çiftliği At yetiştireceğiniz yer kaşiflerin en sevdiği yapı kendisi. Kaşiflik cidden önemli bi rol haritayı tanımaya, nerde hangi biomun olduğunu bilmeye, düşmanın nerede konuşlandığına, varsa vergi aldığınız bi köy vergi toplamaya kısacası çok önemli at çiftliği bir an önce yapmanız gereken şeylerden birisi.
7469ecd5ce43c3ab5eaa69312d560a04.png

Köylü Evi köylülerin kalıcağı evler, köyün ilk günleriyse basit evler yapmaya çalışın.
2018-04-14_02.45.21.png

Oduncu Evi Özel yapıyı hakeden rollerden birisi, gerçekten odunculuk önemli ve yorucu bir iş...
2013-06-05_172219_5628217.jpg

Surlar Köyünüzü her türlü beladan koricak olan en önemli yapılardan biri. Yinede köyün temellerini atarken basit tutmaya çalışın yapımı en uzun süren şeylerden birisi.
11MinecraftWall.png

Madenci evi yapmadım çünkü zaten madencilik yapmayı seven bolca kişi olucaktır(şeytani muhtar gülüşü) demirciyle yan yana uyuyabilirler.

Ekli dosyalar

• images (3).jpg
    images (3).jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 237
  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    8.7 KB · Görüntüleme: 222
Son düzenleme:

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Cami ve kilise iki dinin iç içe olduğu huzurlu bir köy için

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Cami ve kilise iki dinin iç içe olduğu huzurlu bir köy için
o kadar din içinde bu ikisi mi yani .s japon tapınağı yapıcan cami kilise piramit hind tapınağı catedral manastır daha tonlarca dini yapı var .s
#Konuyu güncelledim bi güncelleme daha atıcam zaman buldukça uzun sürüyo .s

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
o kadar din içinde bu ikisi mi yani .s japon tapınağı yapıcan cami kilise piramit hind tapınağı catedral manastır daha tonlarca dini yapı var .s
ona bakarsan dünyada milyorlarca din var :D ben en çok mensubu olan 2 dini yazdım hocam zaten manastır yapacaksan da dağa oyarak yapsan filan daha hoş olur

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ona bakarsan dünyada milyorlarca din var :D ben en çok mensubu olan 2 dini yazdım hocam zaten manastır yapacaksan da dağa oyarak yapsan filan daha hoş olur
Bilgisayar oyunlarına dini katıp onunla rol yapmak kadar boş bir iş yok. Yapmayın şunları. Oraya bi han yapsan daha makbule geçer.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bilgisayar oyunlarına dini katıp onunla rol yapmak kadar boş bir iş yok. Yapmayın şunları. Oraya bi han yapsan daha makbule geçer.
abi rp yapıyoruz sonuçta yani köylerde de ibadethaneler olur ondan dedim :/
Bu arada sana yamuk yapan köylüleri (mob olan) cezalandırmak için dar ağacı ve hapishane de yapabilirsin bir tane ufak mezarlık yapabilirsin köy kıraathanesi yapabilirsin

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
abi rp yapıyoruz sonuçta yani köylerde de ibadethaneler olur ondan dedim :/
Bu arada sana yamuk yapan köylüleri (mob olan) cezalandırmak için dar ağacı ve hapishane de yapabilirsin bir tane ufak mezarlık yapabilirsin köy kıraathanesi yapabilirsin
aslında towny rp DEĞİLLLLL, sadece oynarken rol ortamı oluşuyor. Onu güzel yapanda bu zaten