En İyi En İyi Türk Fimleri

consınov

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
  • PARDON(2005)(8.2)
3 arkadaşın ,aralarının birinin üniforma görünce ordan kaçmasından dolayı, talihsiz bir şekilde hapishaneye düşerler.
Fetah Şensoy'un yazıp oynadığı bu filmin yönetmeni Mert Baykal ve gerçek bir olaydan esinlenilmiş olmasından dolayı cok güzel bir filmdir tavsiye ederim.
  • G.O.R.A(2004)(8.0)
Cem Yılmaz'ın belkide enb bilinen ve en sevilen filmlerinden olan bu yapımı Ömer Faruk Sorak yönetmiştir.
Halıcılık yapan Arif uzaylılar tarafından kaçırılınca olaylar gelişir.

• NEFES(VATAN SAĞOLSUN)(2009)
Hakan Evrensel’in Güneydoğu’dan Öyküler adlı kitabının uyarlaması olan filmin yönetmeni Levent Semercidir.
Karabal tepesinde bulunan 40 asker ve 1 yüzbaşının hikayesini anlatıp çok dramatik bir filmdir.

• VİZONTELE-VİZONTELE TUUBA(2001-2003)(8.0-6.5)
Yazlık Sineması olan bir kasabada geçen olaylar silsilesi televizyonun anadoluda yayılmaya yeni başladığı bu dönemde geçer.
Televizyon gelmesiyle birçok olay yaşanır ve olaylar gelişir.
2 filmdede Yılmaz Erdoğan yönetip oynamıştır 2. film ise 1. filmden 6 sene sonra geçer ve 80'ler politik kargaşından kopup apolitik bir köye sürülen ögretmen beraberinde bazı ideolojilerde getirir ve olaylar gelişir.
  • BABAM VE OĞLUM(2005)
Çagan Irmak'ın yazıp yönettiği bu film 80 darbesinde karısını kaybettikten sonra oğluyla beraber babasının yanına gitmeye karar veren bir adamın hikayesini anlatıyor.Klasikleşmiş bir film olan bu yapım izlmeye değer.

1980 öncesi efsane filmleri(Hababm Sınıfı-Süt Kardeşler-Canım Kardeşim) bilerek eklemedim listeme çünkü o dönemdeki her film kendi çapında özel , müthiş kurguya sahiplerdir ve efsane oyunculuklar sergilenmiştir, o filmleri şimdiki çekilen filmlerle karşılaştırmak bize düşmez diye düşündüm.

Ayrıca sizin bildiginiz ,izlediginiz güzel türk fimleri varsa tavisyelerinizi bekliyorum.
2010'dan sonraki efsane fimler için sizleri buraya alıyım.
https://forum.gamer.com.tr/konu/2010dan-sonra-cikmis-en-iyi-tuerk-yapimi-filmler.372335/

running_nose

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İtirazım Var ilginç bir polisiye filmi.Polisiye dediysem salt action üzerine kurulu değil.Zeka parıltılarını bolca barındıran,kalıplar üzerine insanı sorgulamaya yönlendiren tarzda.İzlenilmesi gerektiğini düşündüğüm Onur Ünlü yapımı.

Bana Masal Anlatma kaliteli komedi adını hak eden bir film.İzlerken gerçek anlamda eğlendiğimi hissettiğim nadir Türk yapımlarından.Senaristinin Burak Aksak olduğunu göz önünde bulundurursak mizah kalitesi hakkında daha spesifik bir yorum yapabiliriz.Olur da izleyeceğiniz tutarsa evin içinde bir süre "Hadi ellere düş.Hadi dillere düş diyerek" dolaşacağanıza eminim.

consınov

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İtirazım Var ilginç bir polisiye filmi.Polisiye dediysem salt action üzerine kurulu değil.Zeka parıltılarını bolca barındıran,kalıplar üzerine insanı sorgulamaya yönlendiren tarzda.İzlenilmesi gerektiğini düşündüğüm Onur Ünlü yapımı.

Bana Masal Anlatma kaliteli komedi adını hak eden bir film.İzlerken gerçek anlamda eğlendiğimi hissettiğim nadir Türk yapımlarından.Senaristinin Burak Aksak olduğunu göz önünde bulundurursak mizah kalitesi hakkında daha spesifik bir yorum yapabiliriz.Olur da izleyeceğiniz tutarsa evin içinde bir süre "Hadi ellere düş.Hadi dillere düş diyerek" dolaşacağanıza eminim.
İtirazım Var'ı zaten biliyordum ve onu 2010'dan sonraki listeme ekledim.