Eşsiz Türk Kahvesi Sanatı

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Eşsiz Türk Kahvesi Sanatı

Merhabalar, Eşsiz kahve sanatı serimin üçüncü bölümü ile sizlerleyim. Fakat bu konu, ilk açtığım iki konunun aksine; espresso bazlı kahveleri anlatmayacağım. Bugün ki konumuz Türk Kahvesi! Özel istek üzerine açtığım bu konuda sizlere Türk kahvesini A'dan Z'ye anlatmayı planlıyorum. Öyleyse konuya geçelim.

Türk Kahvesinin Tarihçesi

Arabica çekirdeklerinin öğütülerek toz haline getirildiği Türk kahvesini, diğer kahvelerden ayıran bin bir türlü özellik vardır. Köpüğü, fincancı ve servis edildiği boyutu... Arap Yarımadası'ndan Anadolu topraklarına 1543'te gelen kahve, daha bir yıl geçmeden, tüm anadolu topraklarında meşhur oldu. Türk kahvesi, 1543'ten sonra Güney Amerika başta olmak üzere, Afrika, Orta Asya gibi çeşitli ülkelerde sıklıkla içildi. Halen daha içilmeye devam ediyor.

Türk Kahvesinin Yapısı
Türk kahvesi, diğer kahvelere göre çok daha az miktarda kafein içerir. Hatta ve hatta Türk kahvesi; çaya nazaran da daha az kafein içerir. Bu sebeple, doktorlar ve uzmanlar tarafından kahve seven kişilere 1 numaralı öneri yüz yıllardır Türk kahvesidir. Umuyoruz ki; böyle gitmeye devam etsin.

Türk Kahvesi ve Fincanı
Hiçbir kahvenin fincanına benzemeyen, tamı tamına benzersiz olan Türk kahvesi fincanları, antika pazarlarında satılmaya son hızıyla devam ediyor. Fincanın üzerindeki desenler ve fincanın inceliği, ve fincanın yaşı, bu satışların fiyatlarında belirleyici bir rol oynamaktadır.

Türk Kahvesi - Şahsi Yorumlarım
En eski kahve pişirme tekniği olan Türk kahvesi, belki de en çok dert dinleyen dostumuz. İçildikten önce geçmişi, içildikten sonra geleceği gösteriyor. Bu kesinlikle benim favorim!

Son

Konumu okuduğunuz için teşekkürler. Yorum bırakmayı unutmayın.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Türk kültüründe yer alan misafirperverliğin en büyük temsilcisi.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Türk kahvesi candır.
Arkadaşlarla bir kafeye oturduğumuzda illa Pasta ve yanında Türk Kahvesi söylerdik.
Balkonda akşam Türk Kahvesi eşliğinde sohbetler ederdik.

Türk Kahvesi bana hep maziyi hatırlatır. :o

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Türk kahvesi candır.
Arkadaşlarla bir kafeye oturduğumuzda illa Pasta ve yanında Türk Kahvesi söylerdik.
Balkonda akşam Türk Kahvesi eşliğinde sohbetler ederdik.

Türk Kahvesi bana hep maziyi hatırlatır. :o

Şiir olsa kitabı basılmıştı. Değeri görüşüne katılıyorum. :tamam: