Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Öncelikle herkese merhaba sayın Forum Gamer halkı;
Başlamadan önce değinmek isterim ki herkesin görüşü, düşüncesi, psikolojik durumu ve film izleme adabı hakkında bilgisi birbirinden farklıdır.Hepsine kısa kısa değinmek isterdim fakat yine de hem çok zaman alır, hem de yer kaplar.Çok vakit almadan, hızlı ve seri biçimde rehbere geçmek istiyorum.

Bu konuyu, zamanında tonca (vasat,kötü,iyi,rakipsiz) film izlemiş biri olarak açıyorum.
Genel olarak 1 film değil de Film serisi şeklinde vermeye çalışacağım.(Serinin en güzel filmini de söyleyeceğim)

Unutmayın ki, tabii ki gelmiş geçmiş tüm filmleri izlemem imkansıza yakın.1950 öncesi filmler var.İzlediklerim arasından vasat ve kötü olanları değil, mükemmel olanları paylaşacağım.Evet Başlıyoruz;

İlk olarak Alien ve Predator film serisinden başlamak istiyorum.
CF719328-F8B3-4B2C-B74C-15DC51607243.jpeg

Önce Alien (Yaratık) Film Serisi ile başlayalım.Filmler Türkçe'ye çevrilirken isimi %100 doğru çevirme konusundaki genel tavrı biliyorsunuzdur.O yüzden hiç girmeyeceğim.Evet devam edelim.

ALİEN SERİSİ

• Yaratık 1 (1979): İnanılmaz oyunculuğu ile rağbet gören Sigourney Weaver ve yönetmen koltuğunda da Ridlet Scott olunca zaten geriye izlemek kalıyor yanlız ! Çekildiği seneye rağmen senaryodan tut gerçekçiliğe kadar o kadar kusursuz bir başyapıt olmuş ki günümüzde (2017) bile bu şekilde izleyiciyi filme bağlayan eserler çıkamayabiliyor.Bir zamanlar bu film dünyayı sarsmıştı 1 numaraydı tabii biz o zamanlar dünyada yoktuk.Yazacak o kadar çok şey var ki, tüm seri boyunca en başarılı film budur.
  • Yaratık 2 (1986): Sende konuya direk yaratıklardan başladın diyebilirsiniz.Bir yerden başlamak zorundayım elbette fakat izleyince hak vereceksiniz.Kesinlikle, bilim kurgu dahi olsa boş film değildir hayatınıza bir şeyler katabilir.Burda yaratıklardan zor kurtulan Ellen Ripley (Sigourney Weaver) bir nedenden ötürü tekrar yaratıkların içine dalacak.İlk filmdeki başarıyı yakalayamamışsa da nefesleri tutarak izlediğimiz kesin.
  • Yaratık 3 (1992): Bu seriyi, bu film ile tanıdım.Muhtemelen Ellen Ripley karakterine o kadar bağlanmışken buradan sonra olmayacağını görmek üzecektir.Fakat üzülmeyin :) film camiası bu her şey olur.
  • Yaratık 4: Diriliş (1997): Evet.Film serimize, Hellboy, Sons of Anarchy, Conan gibi serilerde oyunculuk yapan Ron Perlman dahil oluyor.Film camiamızda (Türkiye) çok tanınmasa da yetenekli bir oyuncu ve güzel filmleri de var.Bu filmde yaratıkları henüz yeni gören adamımız, süpriz bir kişi ile (Söylemem) bunları yok etmeye çalışacaktır.Filmdeki tarzı kaba, her şeye LANET OLSUN ! diyen sinirli tiplerden.Şahsen bu filmdeki rolünü sevdim.Filmleri 1-2-3-4 diye sıraladık fakat aslında 3-4-5-6. 1 ve 2 yi şimdi yazıyorum.Siz yine de normal izleyin.
  • Prometheus (2012): Serinin bu filminde daha yaratıklar oluşmadan, yani Yaratık 1 filminden öncesini, gelişmiş ırkların hikayesini ve (filme göre) bizi kimler yarattı? Sorusunun cevabını buluyoruz.Film, ap ayrı konusunu yürütürken en sonda Alien'e bağlaması da ilginç olmuş.Bunu izleyince taşlar yerine oturuyor.
  • Yaratık Covenant (2017): Bu film ise Prometheus'un devamıdır.Film konularına çok değinmiyorum o kısmı size bırakıyorum cümlelerimle anlatmaktansa izleyip kendiniz anlayın çok daha iyi olur.şu an neden aslında Yaratık 1, filme göre 3.Film olduğunu anlamışsınızdır.Fakat siz bu yazdığım sırayla izleyin.
Evet; Alien Serimiz bitiyor ve Predator Serisine geçiyoruz.
Benim verdiğim bu sıra ile en baştan izlerseniz neden bu seriyi bu kadar övdüğümü anlayacaksınız.Sıra ile önce yukarda yazdığım Alien Serisini sonra Predator serisini sonra da 2 sinin birleştiği film serisini izleyin.Hepsini anlatacağım.Devam edelim.

PREDATOR SERİSİ

• Av 1 (1987): Predator serisinin ilk filmi.Herkezin bildiği Terminator filmindeki başrol oyuncusu Arnold Schwarzenegger i burda görmek izleme şevkimizi artırıyor.Bunu izleyince 2010'da yayınlanan Predators filmini anlamak daha kolay olur.İlk filmler her zaman güzel olur
  • Av 2 (1990): Açığa açık doğruya doğru.Bu kadar güzel bir seriyi mahfeden tek film.Sadece konu bölünmesin, seriyi tam anlayayım kafamda soru işaretleri kalmasın diye izlediğim filmdir.Biliyorum bu rehberdeki tek kötü film ama seriye saygısızlık olmasın diye bunu da izlemenizi tavsiye ederim.
  • Predators (2010): Piyanist ve King Kong filmlerindeki yetenekli oyuncu Adrien Brody burada da hünerlerini gösteriyor.Film yüzünden baktığımızda aslında bu serinin en son filmi.Yani Alien serisini izleyip, Av1, Av2 yi de izledikten sonra bunu atlayıp Alien,Predator ortak filmleri de izledikten sonra en so:n bu izlenebilir.O da kafanızdaki filmdeki tarih olayını karıştırmamanız için.
  • Predators (2018): Heyecanla bekliyoruz
  • 6468A1BB-A6B9-4909-9EC7-E4EB696EE96A.png
  • Şimdi ise geldik serinin (bence) en güzel filmine.Evet.Hazır mısınız? :) Sayın Forum Gamer Okurları buraya kadar rahat 2 saatim gittiyse bu kısma gelebilmek için can atıyordum.Şöyle söyleyeyim buraya kadar anlattığım hiçbir filmi izlemeyip bu dev 3 lü seriden sadece bunu, şimdi söyleyeceğim filmi izleseniz yine beğenirsiniz çünkü; tüm seri hakkında en çok bilgi veren film bu.Ayrıca artık söylüyorum, Alien gibi kusursuz, her koşulda hayatta kalabilen bir yaratık ile Predator gibi evrendeki en zeki ve ileri teknolojiyi kullanan 2 ırkın kapışmasını izleyeceksiniz.Böyle bir film daha çıkmadı o yüzden en güzel sinema ortamını kurup en güzel yiyecek, içeceklerle film karşısına oturmanızı tavsiye ediyorum.

GELDİK SERİNİN EN SAĞLAM FİLMİNE (Yaratık 1'i unutmuyoruz)
  • 82A5E5D2-4552-42AA-8481-8B6D96805B4D.jpeg
  • Alien VS Predator.Vay bee 'VS' terimini de koyunca ne yakıştı ama :D Zaten bu filmin bu kadar kusursuz olması, çok bilgi vermesi değil sadece.Grafikten tut oyunculuğa, ordan tut senaryoya, senaryodan tut filmin geçtiği mekana kadar her şey mükemmel.Bundan sonra 2 seri birleşiyor.Devam edelim;

Alien Predator'e Karşı (2004): Bu terimleri çok duydunuz biliyorum.İşte Freddy Jason'a karşı, Batman Supermana karşı fakat bu onların içerisinden yükselen, en yükseğe ulaşan, geçilmesi zor bir başyapıt.

Alien VS Predator Requiem (2007): AVP nin devamı niteliğinde, kimi filme grafik açısından kötü demişse de, predatorun kullandığı maskenin görüntü sisteminin öyle olduğunu ne zaman öğrenecekler kim bilir.her şey bitmiş, Predatorlar Alien leri temizlemişken o da ne? (Söylemeyeceğim) İyi seyirler ...
    Tüm serinin nasıl birleştiğini editlediğim resmimle göstererek sonlandırmak istiyorum.
  • 55031358-DE8F-4890-A116-5D7155C4717E.png

İnşallah işinize yaramıştır sayın halk!

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
eline sağlık ctrl c ve ctrl v tuşlarına basmak zahmetli olmuş olmalı :1:

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Konu yine sana ait değil. Mesaj kasmayı bırakana kadar seninle uğraşacağım :)
1611519374716.png

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Konu yine sana ait değil. Mesaj kasmayı bırakana kadar seninle uğraşacağım :)
Arkadaşlar alo ben kendim yazdım diyormuyum size? internetten filmler hakkında farklı farklı düşünceleri toplayıp birleştirip görüntüler ekliyorum sadece ? Uğraş Uğraş kendini düşürmeye devam et

Ha bu arada bilmiyosan sadece konu açarak mesaj gelmiyor :D

Son düzenleme:

Arejact

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Sessizlik ve birdbox derim kaçarım. İkiside oskar ödüllü netflix filmleri