Forum ile ilgili bazı öneriler

Bu Konuyu Yararlı Buluyormusunuz ? (Gibi)

• Yararlı

Kullanılan: 5 71.4%
  • Gereksiz

Kullanılan: 2 28.6%

• Kullanılan toplam oy
    7

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Selamlar...
Forumda çoğu kişinin gereksiz konular ve gereğinden fazla olabilen skript konuları yüzünden yakınmaları var. Benim aklımda Oylama sistemi var.Biraz garip gelebilir ama yararlı olabileceği yönünde düşünceye sahibim.
Skript Bölümü :
Skript bölümünün son konulardaki görünürlüğü azaltılabilir belki. Oylama sistemi ise şu : Forumda skript kısmını izleyen (yada skriptle ilgilenen) herkes skript bölümüne illa ki bakmak isteyecektir. Konularda basit bir oylama sistemi getirilir. Örneğin Anket yaptığımız kısım da (örnek ile açıklayacağım) otomatik sol tarafa yaslanmış Yararlılık Durumu adlı 2 şıklı anket oluşturulur. Ordan 5 oydan fazla eğer Yararlı varsa konu görünürlüğe kavuşur , 5 oydan fazla Gereksiz varsa konu görünürlüğe kavuşmaz yada silinir.
Aynı şey belki diğer kısımlarda da olabilir. Sadece bi öneri her türlü gelişime açık yani.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript kısmındaki gereksiz konular benim de canımı sıkıyor. Özellikle insanlar sadece son konular bölümüne baktığı için bütün konuların skript üzerine olduğu düşüncesine kapılıyor. Oylama sistemi pek mantıklı olmaz bence. Bu forumda kimsenin gelip de "Yararlı" diye oy vereceğini düşünmüyorum. Hem insanlar sevmedikleri kişiler için "Gereksiz" spam yapabilirler. Bu sırf CS:GO için var olduğundan bütün "gambling" siteleri kapatılıyor. Bana göre konuların "tag kategorisi" olmalı. Yardım konularının başında belirgin bir şekilde [YARDIM], rehber konularının başında [REHBER] tarzı yazılar yazması güzel olur.

Ayrıca forumun farklı "forum sayfaları" olması da değişik bir şey. Dediğim gibi bu tagları koymak yerine belki sadece 5-6 "Forum Sayfası" kullanabiliriz. Sunucu, Sohbet, Konu dışı, Java, Minecraft, Youtube, Konsollar gibi "Konunuzu yanlış yere açmışsınız" demeye yarayan yerler yerine bu sayfalar daha iyi olur belki. Akla gelebilecek tonla fikir var. Ama bu fikirler yıllardır yazılıyor ve hiç kimse dikkat bile etmiyor. Yazık :/

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başlıkta açılabilen taglar vardı ama sonradan kaldırıldı.
_
Açmasınlar demiyorum tabii ki yasak değil açma hakları var, fakat foruma üye olmayan araştırma yapmadan gelip üye olup konu açıp "ACİL YARDIM" yazanlar beni rahatsız ediyor.
Skript kategorisi niye var ?
Yardım almak için, bir skript paylaşmak için veya bir öneride bulunmak için var.Bunu yaparken işte başlığında belirtirsin [SKRİPT] Yüzme skripti yazarsın ya da yardım mı almak istiyorsun, yazarsın [Yardım] Savaş skripti yapamadım vs vs. Yani şu konunun başlığını "ACİL YARDIM" diye dolduranlar olmazsa zaten hiçbir sıkıntı olmayacak.
O başlık Konunun içeriğinin başlığıdır. Senin konunun içeriği sadece Acil yardım olamaz ki. Ne dersin işte Oyun konsolu kategorisine açıcaksın "ACİL YARDIM HELP" yazıyorsun adam ne hakkında yardım istediğini bilmiyor, konuya giriyor ve bakıyor ilgilenmediği konu boşuna zaman harcamış oluyor. Sen bu başlığa gelip yazarsan işte " GTA V Kurulmuyor YARDIM" diye adam der "Aa bak bu benim ilgilendiğim konu gireyim" ya da başkası der " benim ilgimi çekmez başka konulara bakayım"
__

hospitality

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Problem ondan daha çok, forum içindeki eski yada gruplaşmış üyelerin forumu bilgi alışverişi amaçlı kullanmaktan daha fazla muhabbet/sohbet için kullanıyor olmalarından kaynaklanıyor. Onlar faydalı işler yapsalar buraya gelen yeni üyeler onlara özenecek ve daha kaliteli konular açılacak. Tabi bunların hepsini tetikleyecek şey yönetim öncelikle yönetimin işin başına geçip birşeyler yapması gerekiyor. Yapması gerekenler sürekli kural koyup ceza vermek değil bilgi alışverişinin tıkanmamasını yada bitmemesini sağlamak ama bu forum çoktan bitirdi bu işi bu konuda ölü bir yer olduğu için burası artık forum çöp. Tabi googleda aratınca bir problemi ilk burası çıkıyor ama karşına gelen çözümler kaliteli değil ve sorunu çoğunlukla çözmüyor en azından kendim için bunu söyleyebilirim.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Problem ondan daha çok, forum içindeki eski yada gruplaşmış üyelerin forumu bilgi alışverişi amaçlı kullanmaktan daha fazla muhabbet/sohbet için kullanıyor olmalarından kaynaklanıyor. Onlar faydalı işler yapsalar buraya gelen yeni üyeler onlara özenecek ve daha kaliteli konular açılacak. Tabi bunların hepsini tetikleyecek şey yönetim öncelikle yönetimin işin başına geçip birşeyler yapması gerekiyor. Yapması gerekenler sürekli kural koyup ceza vermek değil bilgi alışverişinin tıkanmamasını yada bitmemesini sağlamak ama bu forum çoktan bitirdi bu işi bu konuda ölü bir yer olduğu için burası artık forum çöp. Tabi googleda aratınca bir problemi ilk burası çıkıyor ama karşına gelen çözümler kaliteli değil ve sorunu çoğunlukla çözmüyor en azından kendim için bunu söyleyebilirim.
Eskiden gece gündüz eski üyelerce sohbet ederdik ama insanlara yardımda ederdik kimse şikayetçi olmazdı. Forumda denge iyiydi. Bunun bu durumla alakası pek yok ( tabi spam yapan arkadaşlar hariç...). Forumdaki bu ölülüğün sebebi "Skript" denilen şeyin ortaya çıkması. Herkes eklenti yazmaktansa buna konuyor kolay olduğu için ve böylece yardım isteme konuları çoğalıyor.

Ayrıca senin önerilerine gelirsek. Gayet mantıklı ama hiç görünmese konular daha iyi olur. Peki insanlar nasıl yardım alacak? Yeni konular/mesajlar/sunucular gibi yeni "Skript yardım" sekmesi açılabilir.

hospitality

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Eskiden gece gündüz eski üyelerce sohbet ederdik ama insanlara yardımda ederdik kimse şikayetçi olmazdı. Forumda denge iyiydi. Bunun bu durumla alakası pek yok ( tabi spam yapan arkadaşlar hariç...). Forumdaki bu ölülüğün sebebi "Skript" denilen şeyin ortaya çıkması. Herkes eklenti yazmaktansa buna konuyor kolay olduğu için ve böylece yardım isteme konuları çoğalıyor.

Ayrıca senin önerilerine gelirsek. Gayet mantıklı ama hiç görünmese konular daha iyi olur. Peki insanlar nasıl yardım alacak? Yeni konular/mesajlar/sunucular gibi yeni "Skript yardım" sekmesi açılabilir.
evet yaptığım yorumun konuyla alakası yok, çünkü bu sorunun çözümü bahsettiğim problemden kaynaklı. Ayrıca o kadar yapılacak şey varken en çok mesaj yazan üyelerin listesinin yapılması gibi aşırı saçma bir şey insanları resmen boş post atmaya teşvik ediyorlar, çok amaçsız değişiklikler ve güncellemeler yapılıyor ve forumun düzelmesi isteniyor.