Forumda Bahar Temizliği

Relongs

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sanırsam forum 1 sene önce gibi bir zamanda açılmıştı. O zamana kadar her şey güzeldi. Eski bir hesapla üye olmuştum fakat premium olunca hesabımı değiştirdim. Tabii, bu değiştirme süreci içinde sınavlar vb. gibi nedenlerden dolayı bırakın forumu bilgisayara bile giremedim. İlk başta her şey normaldi ama girdiğimde her yeri küfürbaz çocuklar, Türkçemizi düzgün kullanamayanları gördüm ki hala varlar. Benim isteklerim forumda hakaretin , küfrün ve
Türkçe nin katledilmemesi. Uygulanmasını önemle arz ettiğim kurallar şunlardır:

-Forumda hakaret görülürse hakaret eden kişi 3 veya sınırsız süre boyunca forumdan uzaklaştırma almalıdır.
-Sunucu kavgaları skype veya msn gibi ortamlarda yapılmalı, eğer forumda görülürse kavga eden kişiler sınırsız veya 2 hafta arasında uzaklaştırma almalıdır.
-Türkçeyi dikkat çekecek bir biçimde katledenler (Yazım yanlışlarından bahsetmiyorum. Bildiğin o saçma emo dilinde veya acayip acayip yazanlardan) 3 veya sınırsız süre arasında forumdan uzaklaştırma almalıdır.
-Post kasanların mesajları sıfırlanmalı ve uyarı almalıdır.

Kafamda hala birsürü kural var ama düşünüyorum. Bu kurallar uygulanıyor olabilir ama şahsen ben çok ama çok az rastladım. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Faredevriii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu kurallar biraz abartı olmuş.
Daha küçük cezalar olmalı uzaklaştırma değilde misal küfür yazdı bir kullanıcı belli bir süre suskunlaştırılmalı yani konulara yorum yazamamalı
Minimum 3 saat olsa yazdığın yazıyı baştan sona bir gözden geçir düzenlemeler yap abartı olmasın böyle yaparsın belki işlem uygulanabilir
Hatta bir anlet aç kafana göre olmasını bekleme konuyu kilitlerler önce kullanıcıların arzusunu,isteğini öğren belki bu kuralları istemeyecekler
İyi Forumlar...

craft_man

Shia LaBeouf
En iyi cevaplar
0
Bu gibi durumlarda uyarı vermeksizin kullanıcıyı Süresiz yasaklıyoruz. Sadece Türkçeyi düzgün kullanma konusunda pek fazla bir yaptırımımız olmuyor. Zaten forumda binlerce konu varken tek tek her mesajdaki dil kullanımını kontrol edemeyiz fakat siz gördüğünüz mesajlarda kullanıcıya uyarı olarak bir mesaj gönderirseniz kullanıcılar daha dikkatli olacaklardır diye umuyorum.

Teşekkürler. İyi forumlar.