• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

Bilgilendirme Gamer Türkiye: Ana Sayfa İçin Kullanım Rehberi.

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Site Yöneticisi
Mesajlar
2,816
Beğeniler
4,343
Puanları
7,120
PSN
Mysterion
Xbox
Mysterion
Steam
AdexTR
Ruh Hali
Minecraft
Mysterion
#1Gamer Türkiye - Ana Sayfa İçin Ufak Bir Kullanım Rehberi

Herkese merhabalar! Oyun dünyasının en genç sitesi Gamer Türkiye için ana sayfa kullanım rehberini sizlere sunmak istedik. Bildiğiniz üzere son 5 yılda, ortak bilgiye dayalı konuların açıldığı forumlara alternatif olarak içerik platformları yaygınlaşmaya başladı, bu bağlamda biz de internet dünyasında yaşanan bu kargaşaya kendimizi kaptırarak, ana sayfamızı başta forum üyelerimizin hizmetine ve video oyunlarına ilgi gösteren ülkemizdeki oyuncu kitlesinin hizmetine açma kararını aldık ve özgün metin prensibini baz alarak Gamer Türkiye adresini ilginç içeriklerle donatmanın gururunu yaşamaya başladık. Peki ana sayfamızda neler paylaşılıyor, sistem nasıl işliyor? Ana sayfamızda popüler oyunlar hakkında güncellemeleri, yenilikleri ve sosyal olayları; oyun fiyatlarındaki indirimleri ve fırsatları; henüz yayınlanmamış oyunlar ve filmler hakkında sızdırılan haberleri ve spoilerları; yazılım, donanım, teknoloji ve uzay hakkında ilginç içerikleri; birazcık tarih, birazcık magazin ve birbirinden hoş ödülleri barındıran çekilişleri görebilirsiniz.

Nasıl kayıt olunur?
Hızlı şekilde kayıt olunabilmesi için kayıt sırasında istenilen bilgileri en aza indirdik. Hatta, ana sayfamıza direk olarak Facebook ya da Twitter hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.
Kayıt ekranı:
Screenshot_2.png


Nasıl içerik eklenir?
Haber oluşturmak için sağ üst kısımdaki "İçerik Ekle" tuşunu kullanabilirsiniz.
gamer türkiye tuş.png


Sitenin haber oluşturma seçeneği gerçekten hızlı ve pratik. Üst menüden ilgili ana kategorileri seçebildiğiniz gibi, "Kategoriler" menüsünden oluşturacağınız içeriğin hangi alt bölümleri alakadar ettiğini de seçebiliyorsunuz. "Kısa açıklama" olarak adlandırılan metin kutucuğuna içeriğiniz hakkında okurun ilgisini çekecek, kısa bir paragraf girebiliyorsunuz. Oluşturacağınız habere sağ kısımdaki sidebardan fotoğraf yükleyebilirsiniz; fotoğrafı direk olarak masa üstünden yükleyebileceğiniz gibi, hali hazırda internetteki bir adresten de çekebilirsiniz. Metin hazırlarken elektrik kesintilerine karşı "Taslak Olarak Kaydet" seçeneğini kullanarak metninizi kaydedebilirsiniz. Girdi butonları sayesinde fotoğraf, video, anket, sosyal medya gönderisi, işitsel öge ekleyebilirsiniz veya direk olarak bağlantı yansıtması yapabilirsiniz. Kısa bir denetim sırasından geçen içeriğiniz, uygun görünüyorsa moderatör onayından geçerek gün içerisinde genel görünüme açılır.
Girdi butonları:
Screenshot_11.png


Ana sayfada okuduğunuz içeriklere tepkiler verebilirsiniz, her konu için en fazla 3 tepki verebiliyorsunuz. En kısa zamanda sizin önerilerinizle yeni tepkiler eklemeyi planlıyoruz. Şimdilik aşağıdaki fotoğrafta bulunan tepkiler kullanılabilir durumda. Öneriniz olan tepkiler varsa konu üzerinden yorum olarak belirtebilirsiniz.
Tepkiler:
gamer türkiye.png


Ana sayfada bulunan kategorilerin tamamını, RSS desteği ile günlük olarak takip edebilirsiniz.
Screenshot_6.png


Ana sayfamızda halen bazı eksikler mevcut olabilir, denk geldiğiniz sıkıntıları Forum Destek Bölümü'nden bizlere aktarırsanız çok seviniriz, hata bildiren üyelerimize Yardım Dalı
unvanı verildiğini de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Sayfayı geliştirmek anlamında eklenmesi veya çıkarılması gerektiğini düşündüğünüz özellikleri bu konu üzerinden bildirmenizi önemle rica ederiz. İyi forumlar!
https://www.gamer.com.tr