FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
137052

#hayvanhakları

Son günlerde hayvanlara edilen işkenceler çok arttı, eskiden vardı da biz mi görmüyorduk yoksa şimdiki nesilin bir aptallığı mı, anlamış değilim. Bir bebek kadar masum bir cana nasıl kıyabilirsin ki? Aksine onları korumalısın, #haklarını korumalısın, kışa giriyoruz bir kap su koy evinin önüne. Belki sana yararı olmayacak fakat onlar için değeri çok büyük.

#kadınhakları

Cenneti ayaklar altına alıp çiğneme hakkına sahip değilsin! Kısa giyme, dekolte giyme, "ADAM" gibi konuş, "ADAM" gibi davran diyemezsin! Aklına sok! Çünkü adamlık bir ölçü değil. Bir kadına aşık olursun fakat diğer kadına şiddet uygularsın, bu sizin dilinizde "ADAM"lık mı? Eğer "adam" olmak istiyorsan onu rahatsız etmemeyi öğrenmelisin, tenine dokunma! Onları koru, haklarına sahip çık!

#sosyalhaklar

"Paranız olmalı ya da birileriyle aranız olmalı, kodamanlarda numaranız olmalı, Aksaray'da bi' adamınız olmalı."

#eğitimhakları

Eğitim bir ekonomi hareketi olmamalı, her yer özel okul. Herkes okumalı, sadece erkekler değil. Öğretmenler atanmak için paraya değil zekaya ihtiyaç duymalı.

Siz de bu harekete destek olmak için insanlara #haklarını hatırlatın!

@Cullen
bu da kaldırılsa çekip giderim
@AdexTR @Swuupie @ErhanERT

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Hanimiş haklar? agucuk da agucuk reisinin gülü al bakalım zam. Bu da sana zam. Al tatlım sana da zam. (Bir oyundan replik başka amacı yok.)

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
2 Gün önce bir kedi buldum sokakta. 1 Haftalık, açlıktan ölmez üzere. Evimde kedi olduğundan alamayacağımı düşündüm lakin diğer kedimi 1-2 saat odada hapis ettim (saldırmasın diye). Yedirdim, içirdim. Gece üzerimde uyumuş küçük canavar :) Sabah kalktığımda çok yavaş hareket ediyordu. Veterinere götürdüğümde benden tam 2 günlük pansiyon ücreti, 5 parti serum ücreti, dış parazit aşısı ücreti aldılar. O canavar için kurban olsun. Paranın hiçbir önemi yok. Limon dayanamamış. Adam o kadar gaddar ve ... bir insan olduğu için bana whatsaapdan Limon öldü yazıp bıraktı. Bu sebepten sokakta gördüğünüz hayvanlara 5 lira verip bir mama alsanız ölmezsiniz. Çok vermek istiyorum, param yok diyenler olursa da bana ulaşsınlar. Tüm masraflarını karşılarız. Hayvanlara karşı gaddar olmayın arkadaşlar, bir kediyi ölmeden 1 gün önce bile mutlu edebilmek bir başarıdır. Adam olmak falan bunlar fasa, fiso.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tivitir mı burası kareli sözcükler. Şarkı dinleyip gaza geliyorsunuz, devrim yapıyoruz sanıyorsunuz. Eskiden sayfalarca yazı ve analizle yapılan tartışmalar ve eleştirileri 3-5 popülist söze çeviriyorsunuz. Eleştirdiğiniz konular hakkında bilginiz yok çok yüzeysel etkilerden bahsediyorsunuz.

Öğretmenler atanmak için paraya değil zekaya ihtiyaç duymalı.
Öğretmenler açılan kontenjana göre KPSS puanına göre atanır. Öğretmen atanmasında para veya gelir hesaba katılmaz.

Herkes okumalı, sadece erkekler değil.
Türkiye Cumhuriyetinde kadın ve erkek için 12 yıllık zorunlu eğitim vardır. 4 yıllık lise eğitimi açık lise olarak alınabilir. İlköğrenim çağında olup da mecburi ilköğretim kurumlarına devam etmeyenler, hiçbir resmi ve özel iş yerinde veya her ne surette olursa olsun çalışmayı gerektiren başka yerlerde ücretli ve ya ücretsiz çalıştırılamazlar.

Eğitim bir ekonomi hareketi olmamalı, her yer özel okul.
Devlet okulları öğrencilere ücretsiz eğitim vermektedir. Özel okul bir seçenektir. Özel okullar öğrenciye çok farklı şekilde ders anlatmaz sadece sosyal ve maddi imkanı daha fazladır. Devlet okulları ise daha kalabalık ve standartları daha düşük olsa da üniversiteye geçiş için yeterli eğitim verilmektedir.

Paranız olmalı ya da birileriyle aranız olmalı, kodamanlarda numaranız olmalı, Aksaray'da bi' adamınız olmalı.
İster çalışan ol, ister kendi işinin sahibi ol bağlantı kurmalısın. Bu arkadaşlık, akrabalık ya da tanıdık değildir. Bu bir iş ilişkisidir. İnsanlar tamamen yeni kişilerle iş yapmak yerine daha önceden tanıştıkları, iş yaptıkları ya da iş yaptığı birinin referans verdiği kişilerle görüşür.

FFHD

En iyi cevaplar
21
Öğretmenler açılan kontenjana göre KPSS puanına göre atanır. Öğretmen atanmasında para veya gelir hesaba katılmaz.

Buna gerçekten inanabiliyor musun?

NOT: Bir şeyleri eleştirmek için onlar hakkında bilgi sahibi olmama gerek yok, sadece kendi düşüncelerimi aktardım. Boş sıktığımı da düşünmüyorum.

NOT 2: Ben bunları kastettiğin şarkıdan daha önce de söylüyordum, uzun süre sonra bu zamanda açmış olman bazı "dar" düşünen ve "kandırılan" insanların biraz azaldığını düşünmemdi.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
#kadınhakları #hayvanhakları #haklar #eğitim #bilmembirşey

Harika artık topluma yararlı bir bireymiş gibi hissediyorum çünkü kimsenin umrumda olmayan hashtag'ler yazdım. Farkındalıkta farkındalık, bir farkındalıktır aldı başını gidiyor. Bir şeylerin farkında olmak insana veya hayvana zarar verecek kadar gözü dönmüş herife engel olmaz. İlla şu konular hakkında bir şey değişsin istiyorsanız sorunlara çözüm bulun, bir ton sorun bende çıkartırım buraya ama çözüm olmayınca boş duyar kasmak oluyor işte. Farkındalık yaratmak ile düzelseydi sorunlar en önce Amerika düzelirdi Social Justice Warriorları ile.

FFHD

En iyi cevaplar
21
#kadınhakları #hayvanhakları #haklar #eğitim #bilmembirşey

Harika artık topluma yararlı bir bireymiş gibi hissediyorum çünkü kimsenin umrumda olmayan hashtag'ler yazdım. Farkındalıkta farkındalık, bir farkındalıktır aldı başını gidiyor. Bir şeylerin farkında olmak insana veya hayvana zarar verecek kadar gözü dönmüş herife engel olmaz. İlla şu konular hakkında bir şey değişsin istiyorsanız sorunlara çözüm bulun, bir ton sorun bende çıkartırım buraya ama çözüm olmayınca boş duyar kasmak oluyor işte. Farkındalık yaratmak ile düzelseydi sorunlar en önce Amerika düzelirdi Social Justice Warriorları ile.

Eğer çözüm sunmak bana kadar düştüyse bakanların işe ne? Ayrıca senin dediğini yapalım tamam, böyle bu konuları hiç konuşmayıp put gibi bekleyelim. Zaten bu konular engel olması için değil yeni nesilin bu tür düşünceler üretmemesi için yazılıyor. Bir kişiyi bile topluma kazandırırsak bir katilden kurtuluruz.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Eğer çözüm sunmak bana kadar düştüyse bakanların işe ne? Ayrıca senin dediğini yapalım tamam, böyle bu konuları hiç konuşmayıp put gibi bekleyelim. Zaten bu konular engel olması için değil yeni nesilin bu tür düşünceler üretmemesi için yazılıyor. Bir kişiyi bile topluma kazandırırsak bir katilden kurtuluruz.
Bu suçları işleyen adamlar kafası gidik adamlar senin benin laf etmesi ile normalleşecek insanlar değiller. Gelecek nesil iyi olsun diye şu anı yok saymak ve soruna sadece böyle yaklaşmak ne kadar doğru? Çözüm sunmak bize düşmüyorsa sürekli farkındalık yaratmak niye bize düşüyor? O zaman farkındalık yaratmayı da bakanlar yapacak. Böyle farkındalık yaratıyorum diyerek de çok ekmek yiyen insanlar var, evet sen belki bunu gerçekten saf düşünceler ile yapıyorsun ancak hiçkimse çözüm odaklı davranmayıp, sadece sorunu işaret edince iş artık ilgi toplayıp kendi vicdanını rahatlatmaya dönüyor. Ben inanmıyorum ki her "Kadına şiddete hayır!" diyen bunu gerçekten içtenlikle söylüyor. Bu sözler basit sloganların da ötesine gitsin istiyorum sağda solda birileri ölünce, zarar görünce yazılan içi boş cümleler olmasın.

serkang

trapstar
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
O kadar hak demişsin de hani #erkekhakları erkeklerin başı kel mi?