(Hayalim) Sizce böyle bir sunucu işlermi? (Herşeyin ücretsiz olduğu bir sunucu)

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhaba gamer ailesi ve ziyaretçiler.
Bugün size uzun zamandır aklımda olan, fakat bir türlü gerçekleştiremediğim bir hayalimden bahsedeceğim. Bu hayalin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğine, yada bu hayal doğrultusunda açacağım sunucunun işleyip işleyemeyeceğine siz karar verin !

Uzun zamandır aklımda olan şu; Bir sunucu açsam hiçbirşeyin para ile satılmadığı bir sunucu. Yani tamamen gönüllülük, adalet, eşitlik ve eğlence üzerine kurulmuş bir sunucu. Kısacası PayToWin Olayının %0 olduğu bir sunucu. Peki sunucu kirası vb nasıl karşılanacak? Bu konuda fikrim şu; Sunucu giderlerinin tamamı yetkililer tarafından karşılanacak veya hem yetkililer hemde sunucu giderlerine gönüllü yardım etmek isteyen kişiler tarafından. Peki bu gönüllü kişilerin VIP satmaktan ne farkı kaldı diyorsunuzdur. Bunuda şu şekilde düşündüm Bu gönüllü kişilerin normal oyuncudan fakı olmayacak ve VIP aksine belli bir stok ile verilecek. Peki bu gönüllülerin kazancı ne olacak bu gönüllüler Meclis Üyesi olarak geçecek ve sunucuda verilecek önemli kararlarda söz sahibi olacaklar. Sadece bukadarda değil tabi sunucuda chat dan görevli kişiler olacaklar rehberlerin aksine sadece onlar chat güvenliğinden sorumlu olacaklar yani bir nevi onlarda sunucu personeli sayılacak başka herhangi bir özellikleri olmayacak. Peki stok miktarı ne olur? Bunada şöyle karar vermeyi düşünüyorum sunucu giderlerini ödeyemeyecek olduğumuzda ihtiyaç duyulduğu kadar almayı.​

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Harika bir fikir ancak böyle kişiler bulup bulamayacağın konusunda kararsız kaldım açıkçası.
Bir sermayen olacak veya başka bir sunucudan, başka bir oyundan vs. kazancın olacak.

Benim aklımdada bu fikir var ancak biraz geliştikten sonra yapacağım bunu.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Harika bir fikir ancak böyle kişiler bulup bulamayacağın konusunda kararsız kaldım açıkçası.
Bir sermayen olacak veya başka bir sunucudan, başka bir oyundan vs. kazancın olacak.

Benim aklımdada bu fikir var ancak biraz geliştikten sonra yapacağım bunu.
Aslında şu an çalışmıyorum kazancı bana ve sunucuyu ödemeye yetecek iyi bir iş bulursam daha doğrusu bulabilirsem bunu yapan ilk kişi olmak hedefim :) sanırım yarışacağız :D .

Emirhanaydınlı

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba gamer ailesi ve ziyaretçiler.
Bugün size uzun zamandır aklımda olan, fakat bir türlü gerçekleştiremediğim bir hayalimden bahsedeceğim. Bu hayalin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğine, yada bu hayal doğrultusunda açacağım sunucunun işleyip işleyemeyeceğine siz karar verin !

Uzun zamandır aklımda olan şu; Bir sunucu açsam hiçbirşeyin para ile satılmadığı bir sunucu. Yani tamamen gönüllülük, adalet, eşitlik ve eğlence üzerine kurulmuş bir sunucu. Kısacası PayToWin Olayının %0 olduğu bir sunucu. Peki sunucu kirası vb nasıl karşılanacak? Bu konuda fikrim şu; Sunucu giderlerinin tamamı yetkililer tarafından karşılanacak veya hem yetkililer hemde sunucu giderlerine gönüllü yardım etmek isteyen kişiler tarafından. Peki bu gönüllü kişilerin VIP satmaktan ne farkı kaldı diyorsunuzdur. Bunuda şu şekilde düşündüm Bu gönüllü kişilerin normal oyuncudan fakı olmayacak ve VIP aksine belli bir stok ile verilecek. Peki bu gönüllülerin kazancı ne olacak bu gönüllüler Meclis Üyesi olarak geçecek ve sunucuda verilecek önemli kararlarda söz sahibi olacaklar. Sadece bukadarda değil tabi sunucuda chat dan görevli kişiler olacaklar rehberlerin aksine sadece onlar chat güvenliğinden sorumlu olacaklar yani bir nevi onlarda sunucu personeli sayılacak başka herhangi bir özellikleri olmayacak. Peki stok miktarı ne olur? Bunada şöyle karar vermeyi düşünüyorum sunucu giderlerini ödeyemeyecek olduğumuzda ihtiyaç duyulduğu kadar almayı.​
bence güzel hoş ve fikiri güzel

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Başka yorum yapacak yokmu?

HopDersin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
YAS 21 GÜZEL FİKİR AKLA YATAN FİKİRLER ARASINDAN YETKİLİ OLARAK ÇALIŞMAK İSTERİM SİZLERLE

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
sponsor olmak isteyen 2 3 arkadaşım var eğerki istersen iletişim salamana yardım ederim
Yok ya uğraşmam Minecraft Türkiye kendi kendini batırıyor ve bu yanlıştan döndürülmesi imkansız op ta op op ta op başka bir şey yok emek açıyorsun işlemiyor op açıyorsun adam 2 gün oynayıp bırakıyor neden çünkü adam zaten ulaşabileceği max. ulaşmış yapacak bişeyi kalmamış böyle oluncada gene doğru dürüs oyuncu olmuyor bu sefer keyfim kaçıyor.

ErayAlkan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yok ya uğraşmam Minecraft Türkiye kendi kendini batırıyor ve bu yanlıştan döndürülmesi imkansız op ta op op ta op başka bir şey yok emek açıyorsun işlemiyor op açıyorsun adam 2 gün oynayıp bırakıyor neden çünkü adam zaten ulaşabileceği max. ulaşmış yapacak bişeyi kalmamış böyle oluncada gene doğru dürüs oyuncu olmuyor bu sefer keyfim kaçıyor.
ya sende bassana 50 kişi bot :) türkiyenin en çok oynanan survival serveri falan ol sözüm meclisten içeri

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Bu şekilde devamlılık sağlanamaz. Elbet bir gün paranız denkleşemeyecektir. Benim önerim ise çevrenizdeki ücretsiz olduğu halde P2W olmayan ve yüksek miktarda para kazanabilen dijital oyunları incelemeniz..

Örnek olarak kostüm sistemi gösterilebilir. toplam 100 KB boyutunda birkaç kostümlü eşyalar çizip zorunlu resourcepack haline getirebilirsiniz. Minecraft'ın oyuncu sunucuya girdiğinde resource packı otomatik indirmesi gibi bir desteği var. Zaten bir oyuncu sadece kendinde olan ender şeylere bayılır. Bunun yanında skquery midi çaldırabiliyor sırf onun için bir müzik yaparsınız ve komut yazdığında onu çaldırırsınız. Böylece ayaklı disko gibi bir şey olur etrafındakiler şaşkına döndükçe kendiside haz alacaktır.

Tüm bunları toparlarsak;
* Özel particle efektleri
* Kişiye özel müzik
* Özel kostümlü eşyalar [Hasar farkı yok]
* Renkli yazı (sohbet, tabela)
* Göz önünde ancak girilemeyen özel yerlere girebilme hakkı
* Puan toplama ve kendi puanını herkesle paylaşabilme

Çok değerli Ercan hocamın "herkes için oyunlaştırma" adlı bir kitabını internette aratabilirsiniz. Çok değerli düşünceler ve tespitler barındırıyor. Benimle özel mesaj yoluyla iletişime geçenlere oyunlaştırma tekniklerini detaylarıyla paylaşabilirim. Öğrenmenin en iyi yöntemi öğretmektir.