[JAVA] 2B Masa Tenisi Oyunu - Bitti

Oyun Nasıl Olmuş?

• Kullanılan toplam oy
    7

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkese merhaba, ben Cem...

Evvelki gün sıkılıyordum, bir masa tenisi (pinpon) oyunu yapayım dedim. 2 gün içerisinde şu kadar ilerledim:

(VirusTotal)
(Eclipse Projesi, Jar, Kaynak Kod İndirme Bağlantısı (Ayrıca bu klasörde birkaç projem daha var. İstediğinize bakabilirsiniz. Bahsi geçen program "2B Masa Tenisi" olarak geçiyor.))

Fakat karşılaştığım bir sorunu çözemedim. Ayrıca top sınıfını yapmadım. Bir de raketlerden ve duvarlardan sekme olayını yapamadım. Diğer her şey hazır gibi...

Hata ise oyunu durdurup (durdurma menüsüne gelip) "Skorları Düzenle" butonuna basınca ortaya çıkıyor. Bazen sınırsız döngüye giriyor ve sürekli yeni JOptionPane'ler oluşturuyor. Kapatmak için Görev Yöneticisi'ne girmek zorunda kalıyorsunuz.

Bana yardım eder misiniz? şu an gerçekten tıkandım ve ne yapacağımı bilemiyorum. Bir bilene sorayım dedim. Şimdiden teşekkürler! :D

Ek kütüphane kullanmadım, yalnızca bir kaç resim olan bir klasör var. Adı ktp yani kütüphanenin kısaltması. Java sürümü de 8.

Bu arada yalnızca oyuna bir bakayım ben böyle de oynarım diyorsanız, dosyayı yükleyip (Java 8 var ise) "Jar Olarak" adlı klasörün içindeki 2B Masa Tenisi.jar dosyasını çalıştırın.

Dipnot: Ölüm-kalım meselesi değil yalnızca başarmak istiyorum! ^_^

#########################################################################################

Öncelikle yukarısı eski yazdığım bölüm. O zaman oyunun sürümü 0.4 idi. Ancak birkaç günlük çalışmam ile oyunun 1.8 sürümünde bittiğini açıklıyorum. Aynı bağlantıdan 1.8 sürümünü de indirebilirsiniz. Zaten ayrılmış... Diğer sürümlere ihtiyacınız yok. Oyun hakkında görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

Bu arada kaynak kodu hala mevcut. Çalıştırmak için ise yüklediğiniz dosyadaki Jar Olarak adlı klasörün içindeki 2B Masa Tenisi.jar dosyasına çift tıklayın.

Resimleri ve sesleri "ktp" adındaki bir klasörde topladım (Açılımı: Kütüphane). O olmadan doğru düzgün açılmaz. Resimlerin hepsi bana ait. Fakat ses efektlerini İnternet'den yükledim. İsterseniz oradaki dosyaların adlarını, türlerini (.wav ise .mp3 ses koymayın! .png ise .jpg resim koymayın!) ve boyutlarını (64x64 resim yerine 128xx128 resim koymayın! Ayrıca seslerini değiştirmek istiyorsanız çok kısa efektler bulun! Uzun olursa sorun yapabilir...) değiştirmeden dosyaları değiştirerek oyunu düzenleye bilirsiniz. Kodları da inceleyin ki yararım olsun! :D

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Sakın oynamadan geçmeyin!
Yeni projelere...

#########################################################################################

1.8'de ne kadar da çok hata varmış da sonradan fark ettim. 1.9 aynı bağlantıda mevcut. birçok performans arttırma yapıldı! Kesinlikle diğer sürümleri atın. Önerilen sürüm 1.9!

Ayrıca 2.0'a başladım ve çoklu oyuncu seviyesine geçmek istiyorum. Görüşürüz! (Umarım güzelce o da biter.) :D

Son düzenleme:

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Takdir Ettim.Oyunu İnceledim Çok Hoşuma Gitti.Sana Bir Önerim Var.
Masa Tenisi Gibi Sporları Değilde Kendin Bir Spor Formatı Oluştur Onun Oyununu Yap.
K
Fikrim aslında izlediğim bir animasyondan. Jeb ile Notch karşı karşıya kodluyordu. Jeb böyle bir oyun yapıyordu. Oradan ben neden yapmayayım dedim! :D Bu arada sağ ol![DOUBLEPOST=1426328203,1425935697][/DOUBLEPOST]Oyunun yeni sürümü hakkında fikirlerinizi bekliyorum...[DOUBLEPOST=1426328297][/DOUBLEPOST]Bu arada negatif oy verenler eleştirinizi de yapın da düzelteyim. Fakat oyunun 1 haftada ve liseye giden bir amatör tarafından yapıldığını da unutmayın.

___Beovulf___

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarıya saygım sonsuz..Hepsini okumadım ama tebrik oyun yapmak kolay bir iş değil bildiğim kadarıyla..