Java - Nedir bu NullPointerException?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Ek:

Sırf NPE'den kurtulmak için bu kadar zahmete girmenize gerek yok (çözümü konuda yazıyor). Optional dediğimiz şey Java 8 gerektiriyor (bana Notepad kullananları da düşün diyorsan umarım sende Java 7 ve altı kullanan arkadaşları düşünüyorsundur ha? (ben zaten java 8 ve ara sıra yeni özellikleri denemek için 11 12 yani son sürümleri kullanıyorum fakat paylaştığım programlar da genelde java sürümü düşük olanları da düşündüğüm için minimum java gereksinimi olarak java 6, 7, veya 8 tercih ederim, kendi bilgisayarım veya sunucum için bir şey yapıyorsamda son sürüm)) ve seninde dediğin gibi stream ve lambda kullanımları için yapılmış (zaten o ikiside Java 8 gerektiriyor). Lambda dediğimiz şey basitçe anonim class. Yani null kullanmak her zaman daha basit ve hızlı olacaktır. Kontroller zaman kaybettirmez, gereklidirler. Optional kullanacaksan da kontrol yapacaksın (kaldı ki optional kullanınca null kullanmamış olmuyorsun sadece onun içindeki şey null oluyor, what is the point of this?). Veya kontrol yapmayacaksan da default value kullanacaksın. Veyahut exception throwlayacaksın. Her türlü ekstra bir işlem yapacaksın. Null kullanmadın oley artık çok hızlı kodlayabilirim; tüm hatalar bitti yaşasın hatasız raat yaşam diye bir şey yok.

"hiçbir durumda null kullanılmamalı, nullun doğru kullanımı yoktur"
"dünya genelindeki tüm yazılımcıların düşünceleri bu yönde"
"ben ve ileri gelen programcılar asla null kullanmaz"
"javaya sadece insanlar nulla alıştığı için eklendi"
"nullu yapımcısı bile sevmiyor"
"null kullanmayın kullandırtmayın hacı"

Son düzenleme:

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Madem hız senin için bu kadar önemli neden işlerini kolaylaştıran programlar, araçlar ile işlerini halletmiyorsun? Bu arada bu IDE ve araçlar için bunlar kişisel seçim değildir'i nerede demişim bana bunu gösterir misin? Nerede çıkıp da ben "IDE yerine sakın Notepad kullanmayın kullandırtmayın, kötüdür aman ha!" demişim?

Biri VIM'e yavaş mı dedi?

(2 dakikada bulabildiğim en iyi vim videosu bu gg)

(edit: espiriydi bu niye ciddiye alıyorsunuz)

Son düzenleme:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Biri VIM'e yavaş mı dedi?

(2 dakikada bulabildiğim en iyi vim videosu bu gg)

VIM'i mesajında okuduğumu bile sanmıyorum mesajımda Notepad'dan yola çıktığıma göre "kod yazmak için JRE / JDK dan başka bir şeye ihtiyaç yok" sözünden aklıma gelen ilk şey Notepad'dir. Ve yavaş iddiasında bulunmadım sadece işimizi kolaylaştıran uygulamalardan bahsettim kaldı ki arkadaşta zaten bu uygulamaların işimizi kolaylaştırdığına itiraz etmemiş sadece bu uygulamaları herkesin kullanmak zorunda olmadığından bahsetmiş, ki burada haklı, tıp kı kimsenin null kullanmak veya kullanmamak zorunda olmaması gibi buda size kalmış bir şey. Aynı veya daha hızlı deneyimi başka araçlar ile alabilirsiniz, normal, ben en hızlı araç şudur budur da demedim, "işimizi kolaylaştıran araçlar" adı altında genelleme yaptım.

poturtek

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
: DD apple mısınız kardeşim npe diye bişi yapıyorsunuz sonra çözümüne if x != null diyorsunuz : DD komik valla. null kullanma npe olmasın : DDD