JAVA 'yı Öğretecek Yokmu ?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi ben Java'yı video izleyerek ve deneyerek öğrendim desem kimse inanmayacak mı? Eğer amacın bilgi almaksa Java Bölümü içinde benim Java Bilgileri konularıma bakabilirsin. Benim bu sene sınavlarım olmasa yardım edebilirdim. Benim sana en büyük tavsiyem, temel bilgileri öğren (söz dizimi, anahtar kelimeler vs.) sonra da bol bol proje yap. Çünkü proje yaparken karşına bir sorun çıkarsa onu araştırıp öğrenirsin. Ben şimdiki Java bilgimi buna borçluyum. Benim forumda Java ile ilgili paylaştığım her şey bana birazcık da olsa bilgi katmıştır çünkü :)

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Javayı okullarda falan öğretiyolar . Hele ki orda anlamayanlar bile oluyor. Java öğrenmek videoyla falan olmaz. Profesyonel birinden ders alman lazım
Düşüncene Saygı Duyarım Eyvallahta Düşüncen Yanlış bence. Çünkü Javayı öğrenmeye çok meyilli biri bunu birkaç ayda kendine yeticek şekilde öğrenir. Bunun İçin Profesör Olmaya Gerek Yok. Ama Azim ŞART

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi ben Java'yı video izleyerek ve deneyerek öğrendim desem kimse inanmayacak mı? Eğer amacın bilgi almaksa Java Bölümü içinde benim Java Bilgileri konularıma bakabilirsin. Benim bu sene sınavlarım olmasa yardım edebilirdim. Benim sana en büyük tavsiyem, temel bilgileri öğren (söz dizimi, anahtar kelimeler vs.) sonra da bol bol proje yap. Çünkü proje yaparken karşına bir sorun çıkarsa onu araştırıp öğrenirsin. Ben şimdiki Java bilgimi buna borçluyum. Benim forumda Java ile ilgili paylaştığım her şey bana birazcık da olsa bilgi katmıştır çünkü :)
me too, bu kardeşin dediğini yap yeter

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
He Bu Arada Java'yı Seçmen Hoşuma Gitti :D

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
"https://www.codecademy.com" Başlangıç için oldukça yardımcı olacağına eminim. Ek olarak ingilizcen varsa Oracle'ın anlatımlarına göz atmanı öneririm. İlla ki video ile öğrenmek istersende;
Temel javayı öğretip ardından Bukkit/Spigot API'a geçiyor.

Hemkineki

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Javayı okullarda falan öğretiyolar . Hele ki orda anlamayanlar bile oluyor. Java öğrenmek videoyla falan olmaz. Profesyonel birinden ders alman lazım
Illa okulda öğretilecek diye bir şart yok Birsürü seçenek var öğrenmek icin
  1. Azimle internetten öğrenmen mümkün
  2. Halk eğitimin ücretsiz yazılım kurslarına gidebilirsin
  3. YouTube yolu ile videolarda öğrenebilirsin
  4. Plugin yazmak icin Bukkit E geçmeden önce azda olsa Java öğren ardından geçiş yap Bukkit E
  5. Bukkit E geçince aradığın şeyleri biraz İngilizce ile Bukkit forumlarından arayıp anlayabilirsin