Kasa toplamayı düşünüyorum

GhostWiper

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kasa toplamayı düşünüyorum sizce şu dönemde ne kadar tutar ortalama? ve donanım için öneriler istiyorum? uzun zaman götürmesi lazım beni kasanın.

Gkuvveti

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Üstad şu devirde kasa toplamak aşırı gereksiz ve masraflı ben geçen ay Excalibur G870 aldım on numara laptop sanada tavsiye ederim donma kasma vs yok, kasa toplamayla uğraşmaktansa bence bunu almak daha mantıklı ayrıca taşınabilir ve ekonomik olarakda daha uygun oluyor.

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Hazır sistem al geç direkt. Sürekli bir yerlere gidiceksen ve bilgisayarın da yanında olmasını istiyorsan dizüstü alabilirsin ama onun dışında evde takılırım diyorsan en mantıklısı masaüstü. Aralarında ciddi bir fiyat farkı oluyor.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bütçene ve nasıl toplayacağına bağlı. Ekran kartını 2. El alıp güzel miktarda para kurtarabilirsin.
Örneğin RTX 2080 SUPER sarı sitede 5000-6000 arası mevcut.
1697867338649.png

Kasa(Güç Kaynağı içinde olan)-Anakart(mATX)-İşlemci-RAM(16GB)-SSD(M2) 10000-12000 civarı tutabilir, uygunlardan alırsan.
Örnek olarak İtopya üzerinden, RTX 2080 Super'li bir sistem için:
1697867246247.png

Eğer daha uygun bir ekran kartı almayı düşünürsen, daha uygun kasa da alabilirsin 550W güç kaynağı olan. Daha uygun bir işlemci de alabilirsin, ben biraz daha ekran kartına uyumlu bir işlemci seçmeye çalıştım.

Ve bu sistemi seçerken çok fazla vakit harcamadım daha uygun parçalar seçilebilir, farklı sitelerden de bakılabilir. 1000lira daha ucuza bulunma ihtimali mevcut.