Klasikleşmiş Müzikler

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selam güzel insanlar, bu konuda eminim ki çağımızın müzik zevki gittikçe kötüleşiyor. Yeni çıkan kliplere/müziklere/şarkılara, her nasıl anılması gerekiyorsa, bakıyorum ilişkiler cinsel, soğuk, samimiyetten uzak yansıtılıyor, nerede kaldı o klasikler ? Müzikler rahatlamak amacıyla değil, kafa yorma amacıyla dinleniyor. Müzik dediğimiz, bizi rahatlatmak durumunda olması gereken değil midir ? Neden sürü psikolojisine kapılıyoruz da, bir grup müzik zevki yoksunun peşinden gidiyor, onların yönlendirdiği müzikleri dinliyoruz ?

Peki, hangi müzikler dinlenmeli, bunun hakkında tartışalım. Ben kendi vazgeçilmezlerimi paylaşıyorum.

1-Jacques Brell
(d:29;78)

Kendisi benim için çok değerlidir, düşünce yapısı, burjuva eleştrileri, duygu şöleni yaşatması gibi özellikleri ile anılır, en sevdiğim müziği,

2-Charles Aznavour,
(d:24;hayatta)
Ermenistanın temsilcisi, sahnede sanki sevgilisiyle konuşuyormuş gibi müziğini yaşatması ve dimdik duruşuyla insanlara ilham olmuş bir kişilik. Gençliğinde Türkiyeyi sevdiğini söylemiş, soykırımın kabul edilmesini ve Ermenistan Türkiye arasında dostluk ilişkisi kurulmasını istemiş. Fakat olmayınca da Türkiyeye tavır almış bir yetenek.
Favori şarkım;

3- Frank Sinatra
(d:15;98)
Vazgeçilmezim, belki de listenin en renkli müzik yapısında olan, harika bir boriton ses yapısına sahip, etkileyici bir insan. Gülmeyi kendine imaj edinmiş, iyi bir hayat yaşamış, temiz bir şekilde, acı çekmeden (kalp krizi) hayata gözlerini yummuş. Asla unutulmayacak, diğerleri gibi. Ki bu yüzden klasik demiyor muyuz ?
Favori müziğim;

4- Louis Armstrong
(d:01;71)
Uzun yıllardır dinlediğim ve her dinlediğim zaman beni hayaller alemine ulaştıran bulut kıvamında bir ses. Harika bir gırtlağı var ve bir insan gırtlağı ancak bu kadar güzel ses çıkartabilir.
Favori müziğim;

Eee, benden de bu kadar. Umarım bu güzel insanları sizle tanıştırabilmişimdir. Bu güzel yetenekleri dinlemek varken, kalitesiz müzikleri dinliyor insanlar. Değişim hiçbir zaman geç olmaz, insan her zaman değişebilir. Umarım gelecek nesillere böyle insanlar eşlik eder, edemezse de bu insanlar etmeye devam eder. Sizlerden de klasik önerileri bekliyorum. Görüşmek üzere .

Son düzenleme: