Konu Ekleme PHP YARDIM!!!!

adasdad

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Meraba arkadaşlar ben kendim sıfırdan Forum kodluyorum fakat şurda takıldım öncelikle üyenin foruma giriş yapması lazım giriş yaptıktan sonra konu ekleme sayfasından konu ekliyebiliyor ve gözüküyor konusu ama sıkıntı şu öncelikle konular tablosunu söylim; asd adlı kişinin foruma giriş yapıp konu oluşturduğunu varsayalım.

Konu İsmi Konuyu Oluşturan Açıklama
örnek asd örnek

birde qwer adlı kişinin foruma giriş yapıp konu oluşturduğunu varsayalım.

Konu İsmi Konuyu Oluşturan Açıklama
örnek qwer örnek
örnek qwer örnek

şimdi neden tabloda 2 tane qwer yazıyor onu söylücem arkadaşlar foruma giriş yapan kişinin adı neyse konuyu oluşturan kısımlarda hep onun adı yazıyor yani asd adlı kişi foruma giriş yapıp konulara bakarsa tüm konuyu oluşturan kısımlarda onun adı oluyor.Yada qwer adlı kişi girerse onun adı gözüküyor.

Ben mysql veritabanına yazdırıyorum bunları yani php ile html aynı sayfada yaptım fakat tek sorunum konuyu oluşturanın ismi degil tüm tablolarda foruma giriş yapanın ismi gözüküyor. benim istediğin konuyu hangi üye oluşturduysa onun ismi gözüksün

mysql veritabanına yazdırdığım kodlar bu; konular.php;

<td>$listele[konuismi]</td>
<td>$_COOKIE[kulladi]</td>
<td>$listele[aciklama]</td>

Arkadaşlar <td>$_COOKIE[kulladi]</td> yerine ne yazıcam yardım edermisiniz. Birde arkadaşlar konuyu oluştururken boş alan bırakmaması lazım boş forum oluşturup boş konu gözüküyor onuda söylerseniz çok sevinirim.

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yeni görüyorum konuyu. Paylaştığın kısım sorunu çözecek kadar kod vermem için yeterli değil. Tablolarda giriş yapan kullanıcının gözükmesinin muhtemel sebebi, senin veritabanında tek table kullanman.

Yani, açılan konular için de veritabanında bir tablo oluşturman gerek. Bu tabloda da konu paylaşılırken konunun id'si (primary key), konuyu paylaşan kişi, konunun içeriği, konunun tarihi vs. ne varsa burada oluşturman gerek. Yani a kişisi b diye bir konu açıp içine c yazıp bunu d tarihinde yapıyorsa veri tabanında (1, a, b, c, d) gibi bir görünüm olması lazım. Daha sonrasında da konuların gözüktüğü bölümde bu konuları tersten id'sine göre, açılan konu sayısını mysqli_num_rows ile bulup bu sayıya varıncaya kadar da ekrana konuları yazdırmayı sağlayan bi while döngüsü kullanabilirsin.

Dediğim gibi bir iki yol daha var, hatta anlattığım bu yolu inan okurken ben bile anlamakta zorlandım :D. Kodu paylaşman gerek hatanı tam anlamıyla çözebilmem için, diğer türlü bunları anlatırsan baştan aşağı tüm kodu bizim yazmamızı istiyor gibi bir şey yapmış olursun.

adasdad

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Yeni görüyorum konuyu. Paylaştığın kısım sorunu çözecek kadar kod vermem için yeterli değil. Tablolarda giriş yapan kullanıcının gözükmesinin muhtemel sebebi, senin veritabanında tek table kullanman.

Yani, açılan konular için de veritabanında bir tablo oluşturman gerek. Bu tabloda da konu paylaşılırken konunun id'si (primary key), konuyu paylaşan kişi, konunun içeriği, konunun tarihi vs. ne varsa burada oluşturman gerek. Yani a kişisi b diye bir konu açıp içine c yazıp bunu d tarihinde yapıyorsa veri tabanında (1, a, b, c, d) gibi bir görünüm olması lazım. Daha sonrasında da konuların gözüktüğü bölümde bu konuları tersten id'sine göre, açılan konu sayısını mysqli_num_rows ile bulup bu sayıya varıncaya kadar da ekrana konuları yazdırmayı sağlayan bi while döngüsü kullanabilirsin.

Dediğim gibi bir iki yol daha var, hatta anlattığım bu yolu inan okurken ben bile anlamakta zorlandım :D. Kodu paylaşman gerek hatanı tam anlamıyla çözebilmem için, diğer türlü bunları anlatırsan baştan aşağı tüm kodu bizim yazmamızı istiyor gibi bir şey yapmış olursun.
Yinede Yorum Yaptığın için çok teşekkür ederim , sorunu dün çözdüm temasını felanda yaptım bayağı güzel oldu konunun devamına felan tıklayınca konu gözüküyor. Tek gereken yeni bir veritabanında konular ve kategoriler tablosu lazımmış onuda yaptım ve id sini while döngüsü ile çekince konuyu oluşturan , konu tarihi , yorumlar ve görüntülenme felan yaptım hepsini :D
Birde ben metin editör arıyorum yani konu ekle kısmında böyle gülümseme veyatta link oluşturma için metin editörü arıyorum bildiğin metin editörü varmı ? Veyatta link oluşturma resmine tıklayınca link felan oluştursun o tarz.

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yinede Yorum Yaptığın için çok teşekkür ederim , sorunu dün çözdüm temasını felanda yaptım bayağı güzel oldu konunun devamına felan tıklayınca konu gözüküyor. Tek gereken yeni bir veritabanında konular ve kategoriler tablosu lazımmış onuda yaptım ve id sini while döngüsü ile çekince konuyu oluşturan , konu tarihi , yorumlar ve görüntülenme felan yaptım hepsini :D
Birde ben metin editör arıyorum yani konu ekle kısmında böyle gülümseme veyatta link oluşturma için metin editörü arıyorum bildiğin metin editörü varmı ? Veyatta link oluşturma resmine tıklayınca link felan oluştursun o tarz.
Eheh,çözüm dediğim gibiymiş :D. Tam dediğini anlayamadım editör konusunda

adasdad

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eheh,çözüm dediğim gibiymiş :D. Tam dediğini anlayamadım editör konusunda
Şimdi sen bu forumda konu oluştururken iconlara tıklayarak link felan oluşturuyorsun ya bende öyle bir şey istiyorum mesela "b" iconuna tıkladığında text area bölgesindeki yazıyı kalın yapsın.

dikodoksit

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi sen bu forumda konu oluştururken iconlara tıklayarak link felan oluşturuyorsun ya bende öyle bir şey istiyorum mesela "b" iconuna tıkladığında text area bölgesindeki yazıyı kalın yapsın.
Bilmiyorum ne yazık ki o tip bir metin editörü