1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Duyuru Kural Güncellemeleri v.1.1

Konusu 'Forum Özellikleri ve Kullanımı' forumundadır ve AdexTR tarafından 24 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Taglar (Etiketler):
Konu Durumu:
DİKKAT! Bu konuya 90 günden daha uzun süredir cevap yazılmamış. Son mesaj tarihi 3 ayı geçmiş konulara cevap yazmanız durumunda mesajınız silinebilir, uyarı alabilirsiniz. Eski konuya mesaj yazmak yerine yeni konu açabilirsiniz.
 1. AdexTR Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş Site Yöneticisi

  Katılım:
  27 Kasım 2015
  Mesajlar:
  2.345
  PSN:
  Mysterion
  Xbox:
  Mysterion
  Steam:
  AdexTR
  Minecraft:
  Mysterion
  Reklam
  banner.png
  [​IMG]

  hb.png


  Kural Güncellemeleri v.1.1

  Merhabalar! Forumu daha iyi bir yere taşıyabilmek için yeni bir güncelleme daha yapıyoruz. Bu güncellemede kurallar ve uyarılar hakkında karşımıza çıkacak bazı yeni uygulamalar bulunuyor. Güncellemedeki değişiklikler şu şekilde:  1) Herobrine Kaldırılmadı!
  Bildiğiniz üzere Herobrine ile ilgili konular çok uzun süre önce yasaklanmıştı; yeni güncellemeyle 10. maddedeki Herobrine ile ilgili kısım kaldırıldı. Herobrine'ın gerçekliği tam olarak ispatlanmasa da, Minecraft Topluluğu'nun bu tarz engellerden arınması gerektiğini düşünüyoruz.

  10- Kandırma (trolling): Kasten üyeleri şaşırtmak, kandırmak amacıyla içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Üyelerin sorunlarına üyeleri yanlış yönlendirecek cevaplar vermek de bu kurala dahildir. Ek olarak Herobrine ile ilgili konularda bu kurala dahildir.


  2) Daha Çok Bilgilendirme!
  Bazı kurallar forum düzenini koruma amacını taşırken, bazı kurallar üyeleri bazı olumsuzluklardan korumayı amaçlıyor. Üyeleri olumsuz durumlardan koruyan kurallar için bu başlık altında herhangi bir düzenleme getirilmedi. Aşağıdaki kurallar sık tekrarlanan ve çok fazla zararlı olmayan ihlaller için daha önceden yayınlamış kurallardan bazılarıdır. Aşağıdaki listede bulunan bu kurallar için artık sizlere verilecek 2. uyarılar puansız olacak. Aşağıdaki kurallar sebebiyle daha önceden 1 adet bilgilendirme uyarısına sahipseniz, yeni sisteme göre aşağıdaki kuralların ihlali durumunda alacağınız 2. uyarı, aynen bilgilendirme uyarısı gibi puansız olacak. Fakat 3. uyarı ve sonrası için puanlı uyarı uygulaması devam edecek. Bu güncellemeye dayanarak eski uyarılarınızın puansız uyarılara dönüştürülmesi talebinde bulunma şansınız tabii ki olmayacak.
  • 4- Aynı Konuların Tekrarlanması
  • 5- Uygunsuz İçeriğin Cevaplanması
  • 13- Dil Bilgisi ile Dalga Geçmek/Dil Bilgisini Düzeltmek
  • 15- Ölü Konuları Cevaplamak
  • 19- Yanlış Yere Konu Açmak


  3) Eriyen Puanlar!
  Uzun süredir pilot uygulamasını yaptığımız uyarı puanları hakkındaki düzenlemeden olumsuz sonuçlar almadık. Fark ettiyseniz verilen bazı uyarılar için, uyarı puanları 1 gün içerisinde sona ermekte. Bu puanlar eskiden 1 hafta sonra kaldırılırken yeni düzenleme ile 1 gün sonra kaldırılmaya başlandı. Hazırladığımız raporlara dayanarak, bu pilot uygulamayı kalıcı hale getirme kararını aldık. Fakat üyeleri koruma amacını taşıyan uyarıların puanlarında azalma gibi bir düzenleme henüz yok.


  4) Dil Bilgisi Kuralı Hakkında.
  Bu kuralın gerekli olmadığı hakkında birçok ifade ile karşılaştık. Gün içerisinde foruma yazılan yüzlerce mesajın içeriğine bakarsanız binlerce yazım hatası görebilirsiniz. Bu kural olmasaydı, yazım hatalarını veya anlatım bozukluklarını düzeltme amacı taşıyan mesajlar ile spam yapılması ihtimali kaçınılmaz olacaktı.
  Bundan sonra bazı yazım hataları otomatik olarak forum tarafından düzeltilecek. Bu düzeltmelerden bazılarını sizlerle paylaşalım:
  dy.png
  Bazı az kullanılan ifadeler için bu sistem bazı yanlış düzeltmelere yol açabilir, bu durumda Forum Destek bölümünden iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.


  5) Uyarı İtirazları.
  "Beşer şaşar" sözü çerçevesinde herkesin hata yapabileceğini bir kez daha tekrar ederken, önemli olanın bu hatalardan ders çıkararak kalp kırmamaya özen göstermek olduğunu da söylemiş olalım. Konularda yaşanan bazı yanlış anlaşılmalar sebebiyle bazen farklı ifadeler kullanılabiliyor, hoş olmayan ifadeler sebebiyle uyarı alan üyelerimiz olabiliyor. Eğer uyarı almışsanız uyarınız sebebiyle bilgilendirme amaçlı olarak konuşmalar bölümüne gelen özel mesaj üzerinden itirazda bulunabilirsiniz. Bu itirazdan sonuç alamazsanız Forum Destek bölümünden itiraz etme hakkınız saklıdır fakat susturulmuşsanız bu bölüme konu açma şansınız olmaz, bu durumda bu bağlantıdan direk olarak adminlere ulaşabilirsiniz. Tekrar söylemekte fayda var, bu yollara başvurmadan önce uyarı hakkındaki özel mesaj üzerinden itirazda bulunup sonuç alamamanız gerekiyor.


  6) Yasaklanma İtirazları.
  Hesabınıza erişim sıkıntısı yaşıyorsanız ve bu erişim sıkıntısının sizden kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız itirazda bulunabilirsiniz. Hesabınızın niçin yasaklandığı hakkında bilgi alma hakkınız saklıdır. Eğer bir yanlışlık sonucu yasaklandığınızı düşünüyorsanız Forum Destek bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu bölüme açacağınız konuya, hesabınız için kullandığınız e-posta adresini ve IP adresinizi eklemeyi unutmayınız lütfen.


  7) Alternatif Hesaplar Hakkında.
  Alternatif hesapları kullanma şansınız tabii ki var fakat farklı niyetlerde olmamanız gerekiyor. Alternatif hesapların doğru kullanımı; klanınız, sunucunuz, modunuz, hostunuz veya projeniz için kullanımlardır. Ayrıca alternatif tek bir hesabı kendinize ait ayrı bir hesap oluşturmak için kullanabilirsiniz. Alternatif hesapları mesajları beğenmek, konuları güncellemek, susturulmadan kaçmak gibi amaçlarla kullanmamanız gerektiğini hatırlatalım. Bu tarz ihlallere genelde sunucular bölümünde rastlıyoruz. Sunucular bölümünde konusu olan bazı üyeleri, bu tarz alternatif hesapları rapor etmek yerine aynı ihlali yapma yoluna giderken görüyoruz, ihlale ihlalle karşılık verilmemesini önemle rica ediyoruz.


  8) Ürün Satışı.
  Kurallar sayfasında bulunan bilgilendirmemizi tekrar hatırlatmak istedik. Satıcı yetkisine sahip olan üyelerle yaptığınız alışverişlerin güvenilirliği kesin değildir. Eğer satıcı yetkisine sahip bir üye tarafından dolandırılırsanız, yeterli kanıtları Forum Destek Bölümü'ne bildirmeniz sonucunda ilgili satıcının yetkisi alınır ve cezalandırılır. Satıcı yetkisi olmayan üyelerden ürün almaya çalışmayınız, satıcı yetkisine sahip olmayan üyeler size satış yapmak istediklerinde ilgili içerikleri rapor ediniz.


  1., 2. ve 4. başlıklar ilk aşamada pilot uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Görüş ve önerilerinizi eksik etmeyin lütfen. Bu kurallar ve uygulamalar 25.06.2017 tarihinden itibaren geçerlidir.
   
  Gutenberg, ErenCan34TR, TheGodFather ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
 2. Bycakr Ağır Eleştirici YASAKLANDI

  Katılım:
  28 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  441
  Minecraft:
  Bycakr
  Yeni güncellemeler güzel olmuş fakat bu konu baltacılarınada özel kurallar eklenmeli.
  Sunucu kurallarını rezalet hale getiriyorlar.
   
  Son düzenleme: 24 Haziran 2017
  Gutenberg, java10, Selimgkck ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
 3. FuryRS Elmas Madencisi Satıcı

  Katılım:
  26 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  806
  Steam:
  LordsOfKeci
  Beğendim Bu Güncellemeyi :D
   
  ErenCan34TR ve Jacops bunu beğendi.
 4. CowboyBebopTR Play.xFallPvP.Net | Flick Of Da Wrist Sponsor

  Katılım:
  27 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  771
  PSN:
  DeadPool4314
  Steam:
  medalofdodor
  Minecraft:
  CowboyBebopTR
  Yerine göre tabii ki değil de tab2 kullanıyorum. Uyarı söz konusu mu?
   
  Jacops, YgtGamingTR ve Gesurft bunu beğendi.
 5. Edoo81 Zombi Katili

  Katılım:
  29 Haziran 2016
  Mesajlar:
  153
  PSN:
  edissarioglu
  Xbox:
  edis123
  Minecraft:
  Edoo81
  Güzel güncelleme. :)
   
  ErenCan34TR ve Jacops bunu beğendi.
 6. Onuuk Kömür Madencisi

  Katılım:
  19 Aralık 2016
  Mesajlar:
  119
  Xbox:
  Yok
  Steam:
  Yok
  Minecraft:
  Mantarus_Prime
  Gerçekten bu konuda haklı arkadaş sunucu baltalama bu kadarda olmaz onun yerine ağaç baltalasalar daha iyi
   
  ErenCan34TR, DIO ve Jacops bunu beğendi.
 7. HestiaKnife Kızıltaş Madencisi

  Katılım:
  25 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  523
  Minecraft:
  Kuronime
  şu an birçok şeyi tabii ki bir şey değil herşeyi test ediyorum.

  (Test başarılı oto-düzeltme etkin.)
   
  ErenCan34TR, DIO ve Jacops bunu beğendi.
 8. Gloin ''Far Over The Misty Mountains Cold...''

  Katılım:
  7 Haziran 2017
  Mesajlar:
  430
  PSN:
  Gloin
  Güzel Güncelleme :)
   
  Jacops bunu beğendi.
 9. Bycakr Ağır Eleştirici YASAKLANDI

  Katılım:
  28 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  441
  Minecraft:
  Bycakr
  Birazdaha geliştirilmeli ve daha da dikkat edilmeli, sunucu listeleri.
  Ek olarak deneletmeler dahada detaylandırılmalı, adam gerekszi yere sunucuya adam gelmeyecek bir yorum atıyor ve saatlerce orda kalıyor.
  Bence foruma herkezin +1k görüntülenmeli konularına mesaj silme özlliği eklenmeli.
   
 10. Atomy Atom'u ben yaptım!

  Katılım:
  27 Ocak 2017
  Mesajlar:
  602
  PSN:
  I_Know_English
  Xbox:
  Because_Im_Fish
  Steam:
  atomytr
  Minecraft:
  AtomyTR
  Kaliteli güncellemelerden bir tanesi.

  Şahsen kendi fikrimi sunmak istiyorum. Satıcı yetkisi almak için para vermemiz biraz saçma. Daha çok başvuru sistemiyle olursa güzel olabilir. Başvuru sistemi size kalmış bir şey. Ama söyleyeceğim tek şey bu başvurulara üyelerinde oy verebilmesi.

  Sadece kendi fikrim..
   
  YgtGamingTR, ErenCan34TR ve Jacops bunu beğendi.
 11. VerMiLLioN If this world has a light, it has a shadow behind. Süper Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  2.259
  Minecraft:
  xWestLC
  En çok bizim yararımıza etki eden değişiklikler olmuş, sağolun ._.
   
  java10, Onuuk, ErenCan34TR ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 12. Gesurft Zombi Katili YASAKLANDI

  Katılım:
  21 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  220
  Uyarı puanları sıfırlansaydı enfes olurdu. :ci:
   
  java10, ErenCan34TR, DIO ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 13. Minecraftplayerr Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime Süper Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2013
  Mesajlar:
  3.761
  Steam:
  moonstalkerrr
  Büyük bir ihtimalle -eskiden olduğu gibi- bizim yaptığımız yanlışlar için bize uyarı verilmeyecek.
  Eskiden olduğu gibi mesajlardaki yanlışları düzeltenlere uyarı verilecek (bundan dolayı uyarı almıştım).

  Konuyla ilgili olarak; güzel bir güncelleme.
   
  ErenCan34TR ve Jacops bunu beğendi.
 14. Xeronas Taş Madencisi

  Katılım:
  17 Eylül 2016
  Mesajlar:
  98
  PSN:
  XeronasP85
  Xbox:
  Rperone36
  Steam:
  Xeronas999
  Minecraft:
  Xeronas
  Valla ne diyim ki, ellerinize sağlık.Gayet güzel bir güncelleme ve yararlı diyebilirim, böyle bir şey yaptığınız için teşekkür ediyorum.
   
  Jacops bunu beğendi.
 15. CoffeeBeat Zindev

  Katılım:
  23 Haziran 2015
  Mesajlar:
  460
  Minecraft:
  ZindevTR
  Yahu gene mi trolling yasak.
  Bari Skript bölümüne izin vereydiniz.
  #umad
   
  Salturbone, java10, ErenCan34TR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 16. SarıBücürIsBack Demir Madencisi YASAKLANDI

  Katılım:
  25 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  257
  Gerekli bir güncellemeydi. Ama Herobrine kuralı hakkındaki esnetmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü Herobrine hiçbir zaman var olmadı sadece modlar sayesinde görebilirsiniz.
   
  java10, NathaNomel, ErenCan34TR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 17. kenan10 Taş Madencisi

  Katılım:
  3 Mart 2015
  Mesajlar:
  79
  Guzel Guncelleme
   
  ErenCan34TR bunu beğendi.
 18. Jacops Osmanlı Torunu

  Katılım:
  25 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  1.470
  PSN:
  yok
  Xbox:
  yok
  Steam:
  Smony60
  Minecraft:
  BIRAKTI
  Güncellemeler Güzel umarım adaletin temeli olur.
   
  ErenCan34TR bunu beğendi.
 19. Pluginsel ★ JavaDeveloper ★ Yazar Ekibi Lideri Özel Üye

  Katılım:
  25 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  724
  PSN:
  PluginerTR
  Xbox:
  PluginerTR
  Steam:
  PluginerTR
  Minecraft:
  PluginerTR
  Güncelleme güzelmiş (Herobrine kaldırılmadı diye değil, kaldırıldı diye okudum. Bende şaşırdım, az önce tekrar okudum ve anladım :D)

  Ek olarak sunucu konularına gerçekten kötü yorumların atılmasınıda engellemek gerekiyor.
  Veya, bir oyuncu 'sunucunuz çok kötü' diyip gitmek yerine, kötü olmasının sebebinide yazsın. Yazmazsa ona uyarı verilsin.
  Olabilir mi?
   
  ErenCan34TR bunu beğendi.
 20. admiraldus Obsidyen Madencisi YASAKLANDI

  Katılım:
  28 Ekim 2016
  Mesajlar:
  1.297
  Biraz daha hafiflemesi güzel olmuş.
   
  Son düzenleme: 25 Haziran 2017
  ErenCan34TR bunu beğendi.
Konu Durumu:
DİKKAT! Bu konuya 90 günden daha uzun süredir cevap yazılmamış. Son mesaj tarihi 3 ayı geçmiş konulara cevap yazmanız durumunda mesajınız silinebilir, uyarı alabilirsiniz. Eski konuya mesaj yazmak yerine yeni konu açabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş