Kuroko no Basket : Last Game Hakkında -Spoiler-

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Zamanı olmayanlar bu paragrafı geçebilir.
Tekrardan merhabalar, bazı hazırlık süreçlerinden ötürü bayağı uzun süredir kampdaydım. Geri döndüğüm gibi en sevdiğim serilerden olan KnB'nin moviesini izledim normalde internete düşen sinema çekimlerinden birini indirmiştim ve kampta izleyecektim, amma ve lakin last game diye kandırıldığım movie winter cup'un moviesiymiş ve ben tabii ki bunu kampta telefonuma flashbelleği taktığımda farkettim. Buyüzden önceki Last Game konumda da yanlışlık yapmışım kusura bakmayın.

LAST GAME HAKKINDA
Öncelikle belirtmek isterim ki,filmin çıkacağı duyrulduğunda KnB'nin kitlesi zaten olay olan Amerikan Takımıyla yaptıkları maç hakkında yüksek beklentilere sahip değildi,sonuçta ana konu zaten bitirildi.Biz zaten mucizevi nesil + Kagami'yle güzel bir nostalji bekliyordur ve nitekim bu beklediğimiz nostaljiyi bize verdi. Bunu belirtmem de ki sebep genel olarak Türkiye'de ki kitlenin durmadan maçı eleştirip durmaları. Aslında yapımcılar bize tekrar nekadar kaliteli bir iş yaptığını göstermiş oldu doğruyu söylemek gerekirse çoğu kişi maçtan bukadar heyecan beklemiyordu (Bahsettiğim Türkiye Kitlesi Hariç) beklentilerimizi aştı. Özellikle müzik seçimleri yine aldı götürdü.Maçın ve animenin son sahnesindeki olaylar bize bir spor animesinin insanı nasıl duygu karmaşasına sürükleyebileceğini gösterdi. 2012'den beri benim gibi günceli takip eden insanlar için bu movienin apayrı bir anlamı vardı. Mucizevi nesilin yaşadığı yol ayrımını Kuroko - Kagaminin yaşaması seriyi başından beri takip edenleri tahminimce derinden etkilemiştir. Herzaman dediğim gibi KnB spor animelerinde devrimdir...

Bu arada bırakın bd sürümünü çoktan çevirisi yapıldığı için kolayca bulabilirsiniz ama yinede ben türkanime tv linkini bırakayım. Ayrıca önceki konumda yaptığım abes hata yüzünden tekrar özür dilerim @BeyondBirthday