Laptop hangi oyunları kaldırır

Nothing3Lose

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Özellikler:
Windows 8 Single Laungage
İşlemci:Intel(R) Core(TM) i3-3120M CPU @ 2.50 Hz 2.50 GHz
Ram 4 GB (Kullanılabilir alan 3.87 gb)
Sistem 64 bit
Marka Lenovo

Oynadığım oyunlar
Minecraft
Need For Speed
Call Of Duty
Battlefield
PES 2013

Hangilerini Kaldırır?

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ekran Kartı'nı da yazarsan bilgi verebilirim.

ClaudiusGlaber

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hmm belki mineraft gibi bir oyunu kaldırabilr ancak yeni nesil oyunları kasmadan oynamayı bekleme sana şöyle bir liste yapıyım:

Minecraft : Kaldırır <

NFS : Kaldırabilir (hangi versiyonu olduğuna bağlı)
Call of Duty : Kaldırabilir (hangi versiyonu olduğuna bağlı)
BF3 : Kaldırmaz (BF3 ü laptopta oynamayı bekleme, ancak daha aşağı sürümleri rahatlıkla oynarsın)
Pes 2013 : Kaldırır <
(Ancak Pes 2013 oynamak için ekran kartı modelinin Nvidia Geforce 6600 veya daha yüksek bir model olması gerekiyor...)

Edit: bide bu tür sorulara bu sitede cevap bulabilirsin +1

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Benim laptop Minecraft haricinde her oyunu kaldırıyor :/

ClaudiusGlaber

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim laptop Minecraft haricinde her oyunu kaldırıyor :/

Bir laptopun her oyunu kaldırabilmesi için yeni nesil i7 işleciye sahip olması gerekiyor (kasmadan oynamak için i7 ancak i5 te idare edebilir)
ve sağlam bir ekran kartı da lazım...
Bu donanımında minecraftı kaldırmaması mümkün değildir diye tahmin ediyorum ancak bilgisayar özelliklerini atarsan sanırım sorununa çözüm bulabilirim. Yinede bunu lafın gelişi söylediğini tahmin ediyorum.

(Not: Laptopunun ısınma problemi varsa minecraftı kaldırmaması normal ancak bu diğer oyunları nasıl kaldırabildiğini açıklamıyor...)

İyi forumlar...

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Aslında Minecraft'ı sabit 75 - 80 FPS'de oynuyorum.Fakat en düşük ayarlarda.

Benim için sadece görüş mesafesinin "Uzak" yada "Normal" olmasını istiyorum.Benim için onlar gerekli sadece.

Uzak yaptığımda FPS 40 - 50 gösteriyor fakat yine de oyunda kasma oluyor.Normalde'de öyle.

ClaudiusGlaber

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında Minecraft'ı sabit 75 - 80 FPS'de oynuyorum.Fakat en düşük ayarlarda.

Benim için sadece görüş mesafesinin "Uzak" yada "Normal" olmasını istiyorum.Benim için onlar gerekli sadece.

Uzak yaptığımda FPS 40 - 50 gösteriyor fakat yine de oyunda kasma oluyor.Normalde'de öyle.

Eğer takılmalar seyrek ise bu normaldir, her bilgisayarda bu tür sorun olur (java ile yapılmış oyundan fazla performans beklemeyin).
Ancak takılma sıklıkla oluyorsa (5 - 10 saniyede bir) bu laptopun ısınmasına veya donanımına bağlıdır yani takılmasının nedenlerini şöyle açıklıyabiliriz :

1) Oyunun kendisi kaynaklı : Oyunun yüksek ayarlarda arada sırada kasma yapması normaldir. Bu sorun her bilgisayarda olabilir...

2) Bilgisayarının donanımı : Bilgisayarın çok eski olmadığı sürece minecraftı rahatlıkla çalıştırabilirsin

Minecraftın sistem gereksinimleri:

MİNİMUM:

ÖNERİLEN:

Sisteminiz bu koşulları yerine getirdiği sürece oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz (kasma olmadan demiyorum kasma her zaman olabilir normaldir...)

3) Isınma : Bu sorun genelde laptoplarda görülür ama masaüstü bilgisayarda da görülmüşlüğü vardır. Bu sorunu soğutucu alarak çözebilirsin
ancak hala devam ediyorsa fanını temizlemen gerekebilir (fanım çalışmdan bf3 ü kasmadan oynuyorum ancak minecraft ta çok sorun yapıyor bunun nedeni Oyundan kaynaklıdır...)

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
Hatam varsa kusura bakmayın...

İyi forumlar...

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Maşallah 4GB RAM gerekliymiş :D