League Of Legends | The Story of Sona (Sona'nın hikayesi)

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Sona, ailesi ya da başkası tarafından Ionia'da bir yetimhanenin önünde bırakılmıştır. Yanında da tuhaf görünümlü bir enstrüman durmaktadır. Hizmetliler Sona'yı ve enstrümanı içeri alırlar. Sona'nın uslu olduğunu düşünen hizmetliler, Sona'nın konuşma yetisinden yoksun olduğunu bilmemektedir. Öğrendiklerinde, Sona'nın enstrümanını geleceğe yatırım olması için satmayı düşünürler, lakin satıldıktan birkaç gün sonra Sona'nın enstrümanı ya kapı önünde belirir, ya da satın alanlar iâde ederdi. Bu enstrümanın varlığını duyan bir Demacia'lı bayan, hemen yetimhanenin yolunu tutarak Sona'yı evlat edinir. Sona büyür, bu arada da üvey annesi aletin "Etwahl" adında bir enstrüman olduğunu, çalınan bölgedekilerin kalbini dinginleştirebilecek ya da titreştirebilecek şekilde çalınabildiğini açıklar. Sona tüm bunları öğrendiğinde konserler vermeye başlar ve bu konserleri verirken yanlışlıkla ölümcül bir müzik yöntemi bulur. Bu müzikle belirli şeyleri parçalayabildiğini anlayan Sona, bu tekniği geliştirmeye uğraştı ve bunu mükemmelleştirdi. Bir günün sabahında da DeadEye (Şu anki Jhin) Sona'nın boğazını keserek öldürdü.

Hikaye'yi telefondan, metro seyehatinden yazıyorum. Aklımda kalanları yazdım, Sona'sı main olan ve ölüm nedenini duyduktan sonra özellikle Jhin'lere karşı aşırı agresif oynayan bir supportum.

İyi forumlar.