Leonardo Da Vinci Hakkında İlginç Bilgiler

WheeZeTR

Live together, die alone.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1546782238624.png

Leanordo Da Vinci, bilime olan katkılarıyla ve özellikle pek çok sırrıyla bilinen bir insandır. Anatomi, resim, bilim ve sanat adına birçok çalışmalar yapmıştır. İşte hakkında ki ilginç bilgiler;

Gece olunca gömülmüş olan suçluların cesetlerini parçalıyordu. Anatomi için çalışmalar yapmaktaydı ve bunun için Leanardo suçluların cesetlerini aldığı izinle parçalıyordu ve cesetler hızlı bir şekilde bozulduğu için hızlıca çizimler yapıp sonra bunları temize çekiyordu. Çoğu kaynak onun çok kötü ve iğrenç koşullar altında çalıştığını söylüyor.

Mona Lisa tablosu iki yüzün karışımıydı iddiaları da var. Lisa del Gherardini ve ''Benim küçük şeytanım'' dediği bir yardımcısının yüzlerini karıştırıp bir tablo yaptığının iddiaları hala söylenmekte.

İnsan tipinde bir robot tasarlıyordu. Çalışma mekanizması hazır olan bu robotun tek eksik yanı onu çalıştırabilecek bir kıvılcımdı. Sadece bunu bulamamıştı. Belki de bunun bir ruha bağlı olduğunu tahmin etmiştir, kim bilir ki?
Geleceğe yönelik birçok çizimleri vardı. Uzay mekiği, denizaltı, helikopter vb. birçok geleceğe yönelik çizimleri, fikirleri vardı.

Solaktı ve yazılarını tersten yazardı. Solak olan insanlar kilise tarafından uğursuzluk olarak biliniyordu. Yazılarını sadece zeki insanlar okusun diye sağdan başlayarak, şifreli ve ters yazardı.

Evet bu konuluk benden bu kadar. Kendinize iyi bakın hoşça kalın!

Son düzenleme:

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Leonardo Da Vinci'nin "Mona Lisa" adlı resminde çok gizli ayrıntılar var. Mesela; Leonardo Da Vinci'nin dediğin gibi "küçük şeytan" olarak adlandırdığı bir erkeği resminin çizimini Mona Lisa'nın arka yüzüne koymuştur. Bu "küçük şeytan" olarak adlandırdığımız erkeğe karşı ilgisi olan Leonardo Da Vinci'nin de eşcinsel olduğu düşünülüyor.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Piramitlerdeki bütün tuğlalarını sayıp bu sayıyı 01le yazdığınızda bunu yazıya çevirirseniz Leonardo da vinci çıktığını biliyor muydunuz?
Hayır çünkü daha rastgele bir insan facebookda böyle bir şey paylaşmadı

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Güzel bir yazı çıkartmışsın. Fakat tek sorunun; konuların çok kısa olması. Böyle "yüce" bir insanın hakkında daha fazla araştırma yapıp konuya aktarmalısın. Eminim daha güzel konular çıkartabilirsin.

SauronEmo

Sauron
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ben arabayı sürüyordum Leonardo Da Vinci (eski ama neyse :ci:)

mbboyun

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Daha uzun olabilirdi. Eline sağlık. :)

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Normalde bu adamın eserlerinden pek bir şey anlamazdım, ama şunu okuyunca olaylara biraz daha değişik açıdan bakmaya başladım.

Karadut_Sevdalısı

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
KAWABANGA! Huysuz ve aksi Mikalenjelo var iken bu moruk pek basit.

Bu arada Leonardo (ofansif bir şekilde söylemiyorum, amacım bir grubu dışlamak değil, yaşasın hoşgörü) eşcinsel olduğu gerekçesiyle hakkında şikayette bulunulmuştur. Partnerini öldürdüklerini ancak Leonardo'yu bağışladıklarını hatırlıyorum.