mc.cursion.network | 2.SEZON BAŞLADI! KLAN SPONSORLUĞU! (Görevler-Etkiler-Tarım-Düello-Her Gün 3 Event-Turnuvalar) ORMAN AKTİF!

Sunucumuzu nasıl buldunuz?

• Çok başarılı.

• Başarılı.

• İyi.

• Ortalama.

• Beğenmedim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

MrHappy

belki de bundan, artık hüznü ve acıyı paylaşıyoruz
En iyi cevaplar
0
Sunucu IP Adresi
mc.cursion.network
Oyun Sürümü
1.8
Sunucu Slotu
Dinamik
Sunucu Türü
Factions
fff.png

Hiç durmadan, 2013'ten beri...

XFALL sunucumuzu kaparken birkaç ay sonrasında güzel bir proje ile geleceğimize dair söz vermiştik. O günden itibaren yeni sunucunun hangi türde olacağı konusunda çok kararsız kaldık. En sonunda 8 yılımı verdiğim, canım ciğerim Factions türüne karar kıldık. Yıllardır elde ettiğim Factions tecrübesini güzel bir proje ile somutlaştırmak istedim. Bunu yaparken aklımdaki ilk unsur farklı olmaktı. Bir tık farklı bir başlangıçla sonunda CURSION PROJECT sunucusunu 1.sezon ile açıyoruz. Biraz sizinle, bizimle ve size sunacağımızla ilgili konuşalım.

hakkımızda.png

Bu, bir somutlaşma projesidir.

Ben Coldcoff, nam-ı değer MrHappy.

Bu camiada kendimden az çok söz ettirebildiysem ne mutlu bana. Minecraft hayatıma 2011 yazında, sunucu kurma hevesime ise 2012 yazında başladım. Baştan Hamachi, sonra VPS, sonra ilk kurulan bilişimlerle, en sonunda ise VDS'lerle kendi çapımda sunucular kurmaya çalıştım. Fakat 2015 senesine kadar gerçekten başarı denecek bir adımda bulunamadım. Sebebini bugün dahi o zamanki küçüklüğüme, olgun düşünememe veriyorum.
4 Ağustos 2015 tarihinde FallenMC'yi bir dostumun ısrarı neticesinde kurarken Türkiye'nin en geniş kitleli PVP sunucusu olacağını hissetmiyordum. Ama işler o kadar yolunda gitti ki, bunu her zaman benim ve ekibimin yenilikçi ve vizyonsal hareket edişine bağlıyorum. Hiçbir zaman yerimizde saymamaya çalıştık, farklı olmak istedik. 4 yılı aşan bir PVP deneyiminden sonra sunucuyu bazı sebeplerden dolayı 26 Ekim 2019'da kapattık. Ve bu güne kadar da araya başka bir projemiz girmedi. Ta ki hayallerimin sunucusu CURSION PROJECT'e başlayana dek.

Çok sunucu gezdim. 2020 için Factions ne ifade ediyor, bunu sorguladım. Bazı meslektaşlarımın sunucuları gerçekten başarılıydı, bazılarının ortalama, bazıları çok geniş kitleli, bazıları ise sinek avlıyordu. Güzelce analiz ettim. Neler klasik, neler farklı olabilir bunları not aldım. Bu yüzden az sonra tanıtımına geçeceğim sunucumda her sunucuda görebileceğiniz ''olmazsa olmaz'' sistemler de barınacaktır elbet.

Sunucuya başladığımda 2 adet unsur benim için çok önemliydi. Mimaride ve sistemde özgünlük. Bu yüzden haritanın her bloğunu CURSION olarak kendimiz yapmaya gayret gösterdik. Klasikleşmiş eklentilerin dışındaki kodlamaları ise XFALL'da da her daim yanımda olmuş olan @Breakthrough dostum devraldı. Ortaya bizce güzel bir sunucu çıktı. Acaba sizce nasıl?

sistemler.png

Misyonumuz, oyuncunun işini en verimli şekilde kolaylaştırabilmektir.

Ekibimiz olarak özgünlüğü en çok burada gerçekleştirdiğimizin kanaatindeyiz. Biz yönetimin, oyuncuların keyfinin ve sunucunun barındığı makinenin en az yorulmayla işlem yapmasın sağlanması adına kodlamalarımızı uzatmadan, yettiği derecede oluşturduk.

Öne çıkan sistemlerimizden bahsetmek isterim.

blokkırma.PNG

killtop.PNG

Görsel 1-2: Üstte bulunan görsellerde BLOK KIRMA ve ÖLDÜRME-ÖLME sıralamaları bulunmaktadır. Sunucumuzda SEZON SİSTEMİ vardır. Bir sezon, 2 aya denk gelmektedir. Sezonlar sıfırlandığında ASLA orman sıfırlanmaz., envanteriniz sıfırlanmaz, paranız sıfırlanmaz, coininiz sıfırlanmaz.

lwlmark.PNG

Görsel 3:
Üstte bulunan görselde maden kazdığınızda kazandığınız levelleri harcayabileceğiniz mini bir marketimiz bulunmaktadır. Şu anlık sadece kasa anahtarları satın alınabilmektedir. Kasalardan görseller kısmında bahsedeceğim.

rütbe.PNG

Görsel 4: Sunucumuzda rütbe sistemi bulunmaktadır. Diğer sunuculardan farklı olarak rütbe atlamak için sadece PARA ödenmiyor, sunucuda durduğunuz ZAMAN ve SENARYO modundaki ilerlemeleriniz de önem arz etmektedir. Örneğin ''Öğrenci'' rütbesine geçmek için 4M para ve 3 saat oynama süreniz bulunmalıdır.
''Mezun'' rütbesinden sonra senaryo modu açılır, mezundan sonraki rütbeleri atlamak için SENARYO MODUNU oynamak gerekmektedir.

market.PNG

Görsel 5: Her sunucuda bulunan, klasikleşmiş bir market sistemi. Ancak biraz değiştirdik. Blok ve dekorasyon alışverişlerinizi sanal olarak /market komuduyla yapabileceksiniz. Onun dışındaki ihtiyaçlarınızı ÇARŞI'daki esnaflardan gidermeniz gerekecek. (Alet, yemek, kızıltaş eşyaları vb.) Eğer marketlerde satılmayan bir şey satın almak ya da satmak isterseniz de /cursgo komudu ile sanal olarak ikinci el alım-satım gerçekleştirebileceksiniz.

editmarket.PNG

Görsel 6: Yukarıda normalde Minecraft'ta basamayacağınız büyüler içeren setler, aletler satan bir sanal market bulunmaktadır. Bu sistemi getirirken çok ince eleyip sık dokuduk. Enflasyon yaratmadan en fazla ne kadar büyü konabilir testler yaptık, sonuçlarını analiz ettik. Sonunda en fazla bu büyülere karar kıldık. Fiyatlar ise kesinlikle bir OP Factions düzeyinde değildir.

HİKAYE MODU 1. SEZON

görev.PNG

Görsel 7: Yukarıdaki görselde CURSION PROJECT sunucumuzun hikaye modunun 1.sezon senaryosunu gösteren menü bulunmaktadır. Toplam 7 kişi, size 8 görev verecek. ''Mezun'' rütbesinden sonraki rütbeleri atlayabilmek için rütbeler önemli yer edecek.

Hikaye moduna başlamak için ''Mezun'' rütbesine ulaşmış olmak gerekmektedir.

göreviçi.PNG

Görsel 9: Yukarıda görevlerden biri örnek olarak verilmiştir. Nasıl yapılacağı kısa şekilde menüde yazmaktadır. Hikayenin tamamına erişebilmek için görselde görülen ''Görev Yeri'' ne gidip görev veren kişiyle konuşmanız gerekecek. Görevi başarıyla tamamlarsanız size bir miktar ödülü de olabilir.

Video 1: Yukarıdaki videoda senaryo modunun ilk görevi dublajlı şekilde rehber niteliğinde sinematikleştirilmiştir. İyi seyirler dilerim.

görseller.png

2020-05-05_23.45.48_2-min.png

Görsel 8: Yukarıda sunucuya girdiğiniz an karşınızda olacak sunucumuzun lobisi bulunmaktadır.

2020-05-05_23.46.09-min.png

Görsel 9: ''Mezun'' rütbesinde lapis alanından ayrılacak, burada varlığını idame ettirmek için para kazanmaya başlayacaksın.

2020-05-05_23.47.32-min.png

Görsel 10: Özel üyelik alıp bizi desteklemek isteyen oyuncularımız için nehir kenarında onlara özel hammadde alanları bulunmaktadır.

2020-05-05_23.47.54-min.png

Görsel 11: Kılıcını kana bulayabilir misin? Cursion şehrinin en belalı üçlüsü HeatKiller patronlarıyla savaş, onları yen!

2020-05-05_23.48.25-min.png

Görsel 12: Yeni başlayan her oyuncunun en çok vakit geçireceği yer burası olacak sanırım. Yeterince büyük, sık yenilenen ve klasik şekilden uzak bir tasarım ile lapis alanı sizlerin huzurunda!

2020-05-05_23.55.32-min.png

Görsel 13: Maden kazarken ufak olasılıklarla kasa anahtarı düşürebilir, ya da levellerinle satın alabilirsin. Kasalar lobide seni bekliyor olacak. İçlerinde güzel eşyalar var!

yönetim.png

hhh.PNG

IP: mc.cursion.network
play.cursion.network

Son düzenleme:

berkejackson60

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
saat 2den önce açma şansınız varmı çünkü online dersim varda

MrHappy

En iyi cevaplar
0
saat 2den önce açma şansınız varmı çünkü online dersim varda
Maalesef, bekleyenlere önceden 14:00 saatini verdiğimiz için kendilerini o saate göre hazırladılar, aksaklık olmaması için 14:00'te açmak durumundayız. Ama dersiniz bittikten sonra sizi sunucumuza bekleriz :)

MrHappy

En iyi cevaplar
0
1 saat sonra aktifiz!

Discord:
https://**********/ygrhmVM

IP: mc.cursion.network | play.cursion.network
(İki IP ile de giriş sağlanabilmektedir.)

Son düzenleme:

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Sunucu aktif! Hepinizi bekleriz.

Normal IP'den giriş yapamayanlar için diğer IP: mc.cursion.network

Son düzenleme:

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Ufak bir bakımdayız 13:00-14:00 gibi aktifiz

``07.05.2020`` - CURSION NETWORK - PATCH 0.2 GÜNCELLEMESİ -
> Edit market hataları düzeltildi.
> Saldırılar için birkaç düzenleme daha yapıldı.
> Ormanda yün içinde claim engellendi.
> Renkli tabelalar engellendi.

> Acele efektinin coin warpından çıkınca gitmemesi düzeltildi.
\ Ev Sistemi:
> /home <ev ismi> komutu eklendi. /sethome <ev ismi> ile kaydettiğiniz evlere ışınlanmak için bu komutu kullanabilirsiniz.
| Eğer evinizin ismini bilmiyorsanız:
> /homes komutu eklendi. Bu komut ile kaydettiğiniz evlere bakabilirsiniz.
| Evinizin ismini beğenmediğiniz, silip yeniden oluşturmak için:
> /delhome <isim> komutu eklendi. İsim girmezseniz 1 numaralı eviniz silinir.
> Sıralama NPClerinde rütbelerin hatalı gözükmesi sorunu düzeltildi.

> Bazı Türkçe olmayan mesajlar düzeltildi

MrHappy

En iyi cevaplar
0
09.05.2020 - CURSION NETWORK - PATCH 0.2.2 GÜNCELLEMESİ -

Tabela ench sonunda aktif. Lapis warpının girişinde bulabilirsiniz.
Sandıklarla alakalı bulunan tüm sorunlar çözüldü. Artık sıfırlanma olmayacak.
Bazı ufak sistemsel hatalar giderildi.
Artık nametaglarınızda prefixleriniz de gözüküyor.
Warp mesajlarının İngilizce olması sorunu düzeltildi.
Savaştayken çıkınca ve sunucudan atılınca oyuncuların ölmemesi sorunu düzeltildi.
Bazı görevlerin tamamlanamaması sorunu düzeltildi.
Performans artışı için bazı sistemler temizlendi.

Son düzenleme:

MrHappy

En iyi cevaplar
0

Sunucumuz her sabah oyuncular aktif değilken bakıma alınmakta ve yeni güncellemeler getirilmektedir.

11.05.2020 - CURSION NETWORK - PATCH 0.4 GÜNCELLEMESİ-

Tab sıralamasının otomatik güncellenmemesi sorunu çözüldü.
Her girişte gelen ufak bir mesaj eklendi.
/baltop komutunda artık oyuncuların rütbeleri de gözüküyor.
Sıralamalar yenilenirken oluşan ufak bir performans sorunu giderildi.
/sandık komutunun kayıt algoritmasında ufak bir düzenleme yapıldı.
Menülerdeki yazım hataları giderildi.
Bazı Factions mesajları Türkçeleştirildi. Eklenti düzgün bir Türkçeleştirme yapmamıza izin vermediği için bazı kelimeler halen İngilizce olabilir.
VIP+ ve MVIP oyuncuların /feed komutunu kullanamaması sorunu düzeltildi.
Sohbette birinden bahsetme özelliği aktif edildi. Birinden bahsetmek için sohbete şunu yazın: @<oyuncu ismi>
/sethome komutundaki hatalar giderildi. VIP üyelerin /sethome kullanamaması sorunu düzeltildi.
Poligon aktif edildi. Lobide parkurun bulunduğu evin arkasında, limanın sağında bulabilirsiniz.
Çarşıda yemek satışı kapatıldı.
Zararsız moblar aktif edildi. Zararlı moblar eklendi.
/süre komutunda 2. sürenin hatalı gözükmesi sorunu düzeltildi.
-- Patch 0.4 aktif.

MrHappy

En iyi cevaplar
0
12 MAYIS 2020 SAAT 21:00 EVENTİ İLE İLGİLİ

21:00’da yeterli katılım (40 kişi) sağlandığı takdirde 3 günlük VIP çekilişi olacaktır. Kazanan üye VIP üyeliğin tüm özelliklerinden faydalanabilecektir.
Çekilişe katılma şartları:
1) Acemi ve üstü rütbeye sahip olmak
2) Zaten bir özel üyeliğe sahip olmamak
3) Sunucuda hali hazırda oynuyor olmak

Eğer 35 kişide kalırsa Verimlilik 9 Kazma çekilişi yapılacaktır.
Çekilişe katılma şartları:
1) Mezun ve altı bir rütbeye sahip olmak
2) Çaylak ve üstü bir rütbeye sahip olmak
3) Özel üyeliğe sahip olmamak

MrHappy

En iyi cevaplar
0
13.05.2020 - CURSION NETWORK - PATCH 0.5 GÜNCELLEMESİ -

Kazmanızın dayanıklılık puanı 100'den az olduğunda bir seferlik gelen bir uyarı eklendi.
Tüm envanterinize repair attığınızda iksirlerin bozulması sorunu düzeltildi.
AFK kalma engellendi.
Bosslar aktif edildi.
Bazı gereksiz veriler silindi.
Ender Pearl süresiyle alakalı ufak sorunlar giderildi.
Ender Pearl bugları kapatıldı.
Altyapıda ufak düzenlemeler yapıldı.
Kendi yapımımız olan bazı eklentilerin uyumluluk sorunları giderildi.
Oyuncuların bazen görünmez olması sorunu çözüldü.
Lapis, hammadde vb. yerlerde oyundan çıkıp oyuna girdiğinizde blokların altında sıkışmış biçimde doğma sorunu çözüldü.
İpeksi Dokunuş ile spawner alabilme eklendi.
Giriş-Çıkış mesajları aktif edildi.
Yeni koruma çeşitleri aktif edildi.
Uçuran halılar aktif edildi. Uçan değil, uçuran.
/vote sistemi aktif edildi.
Vote kasası aktif edildi.
-- Patch 0.5 aktif.

LhaewionTaxe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok güzel bir sunucu. Hiçbir sıkıntısı yok gençler oynamanızı, en azından girip bir bakmanızı tavsiye ediyorum.

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Sunucu çok güzel gözüküyor. Ayrıca o koca metini yazıp biz değerli oyuncuları bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Sunucunuzdada başarılar :ninja:

MrHappy

En iyi cevaplar
0
16.05.2020 - CURSION NETWORK - PATCH 0.6 GÜNCELLEME -

/duel komudu eklendi. İstediğiniz kişiyle kafesin içinde savaşabilirsiniz. Düello sistemine özel istatistiğimiz ve TOP 5'imiz bulunmaktadır.
Korkakarena eklendi. Bu arenada savaş sonucunda itemleriniz düşmez.

Sunucu çok güzel gözüküyor. Ayrıca o koca metini yazıp biz değerli oyuncuları bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Sunucunuzdada başarılar :ninja:
Teşekkürler dostum. Her geçen gün geliştirmek için çalışıyoruz. Kendimi ve sunucumuzu tanıtabilmek için en iyi yolun güzel bir paragraftan geçtiğini düşündüm. Bir tasarımcıdan banner alıp kuru ve soğuk tanıtımdan ziyade böyle daha samimi oldu sanki :) Güzel dileklerin için teşekkür ederim.

MrHappy

En iyi cevaplar
0
Event başlıyor, aktifliğimiz yerinde! Herkesi bekleriz!

IP: mc.cursion.network

Ekli dosyalar

• 2020-05-17_17.23.22.png
    2020-05-17_17.23.22.png
    614.8 KB · Görüntüleme: 129