Minecraft açılmıyor.

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başlıkta belirttiğim gibi. ( Her konumun ilk cümlesi böyle başlıyor yav :( )
Minecraftı açıyorum adımı filan yazıyorum işte playa başıyorum. Sonra başlaması gerektiği yerde

Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
// Who set us up the TNT?

Time: 15.06.2015 18:53
Description: Initializing game

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at azd.Z(SourceFile:367)
    at azd.e(SourceFile:689)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
    at azd.Z(SourceFile:367)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
    at azd.e(SourceFile:689)
    at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:103)

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.7.2
    Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
    Java Version: 1.8.0_40, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 51537192 bytes (49 MB) / 125042688 bytes (119 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
    JVM Flags: 7 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M -Xmx512M
    AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
    IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
    Launched Version: 1.7.2
    LWJGL: 2.9.0
    OpenGL: --ERROR-- RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
    Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
    Type: Client (map_client.txt)
    Resource Packs: [PrivacyGoddeS.zip]
    Current Language: --ERROR-- NullPointerException: null
    Profiler Position: N/A (disabled)
    Vec3 Pool Size: --ERROR-- NullPointerException: null
    Anisotropic Filtering: On (16)
böyle bir hata alıyorum.
ekran kartı güncel.

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
ekran kartı güncel demekle olmuyor windowstan yada program aracılığla yüklenen güncellemelere herzaman güven olmuyor
en doğrusu kendi sitesinden indirmek^_^
nasıl indireceni bilmiyosan ekran kartının markasını yaz sitesine gir ve orada model bilgilerini gir indir yükle oyna mutlu son ^_^

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Olayı çözdüm :/ Malesef bilgisayar kötü olduğu için. Ekran kartını görmüyor bazen ama çıkartmakta istemiyorum çıkartırsam 256 mb ekran kartı oluyor o zamanda mcde bir yere ışınlanırken mc çöküyor veya kaynak paketi filan koyarsam mc açılmıyor&çöküyor. Ve malesef ekran kartını gördüğü zamanda bilgisayar gidiyor. Tamda yeni güç kaynağı almıştım :/ Napıcaz yeni ekran kartı alıcaz artık :/ Şuanda bilgisayarda ekran kartı olmadığı için mc açılmıyor

MedMaster

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
yok yok ekran kartı yada java <_< bildigin ya tutarsa yapmıssın (ilk satır dalga geçme amaçlıdır ciddiye almayın:))
ram yetmiyor nedir

Sallamasyon değil. Oyun için ram artırması yapılıyor. Bazı mod paketlerini açmak için ram yükseltiliyor. Belki ram verirse düzel diye düşündüm :)

Olayı çözdüm :/ Malesef bilgisayar kötü olduğu için. Ekran kartını görmüyor bazen ama çıkartmakta istemiyorum çıkartırsam 256 mb ekran kartı oluyor o zamanda mcde bir yere ışınlanırken mc çöküyor veya kaynak paketi filan koyarsam mc açılmıyor&çöküyor. Ve malesef ekran kartını gördüğü zamanda bilgisayar gidiyor. Tamda yeni güç kaynağı almıştım :/ Napıcaz yeni ekran kartı alıcaz artık :/ Şuanda bilgisayarda ekran kartı olmadığı için mc açılmıyor

Ekran kartı görmüyor ne ya :)

Bence bilgisayarın anakartın onboardını kullanıyor yani ekran kartı yok yada apu bir sistemdir

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sallamasyon değil. Oyun için ram artırması yapılıyor. Bazı mod paketlerini açmak için ram yükseltiliyor. Belki ram verirse düzel diye düşündüm :)

Ekran kartı görmüyor ne ya :)

Bence bilgisayarın anakartın onboardını kullanıyor yani ekran kartı yok yada apu bir sistemdir
ekran kartı var kendi ellerimle bizzat taktım. Ama sorunlu ekran kartı bu zamana kadarda zaten onboard kullanıyordum. Dediğim gibi ekran kartı bozuk olduğu için açılmıyor. Tek çözüm yeni ekran kartı :( Ve parasızlık :/

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Olm ziz bilmiyonuz lan ekran kattı ve ramda sorun var
hatanın neresinde ramdan kaynaklandıgı yazıyor??
öte yandan alttaki kısma bakarsan ekran kartından kaynaklı bir sorun oldunu anlayabilirsin
OpenGL: --ERROR-- RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
hatanın neresinde ramdan kaynaklandıgı yazıyor??
öte yandan alttaki kısma bakarsan ekran kartından kaynaklı bir sorun oldunu anlayabilirsin
hata ekran kartındandı şimdi biraz kurcaladım düzeldi ekran kartı ve sorunsuz açılıyor mc önceden ekran kartı sorunlu olduğu için windows devre dışı bırakıyordu şimdi devre dışı bırakmamasını sağladım ama yeniden başlatırsam bakalım neler olucak.

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
hata ekran kartındandı şimdi biraz kurcaladım düzeldi ekran kartı ve sorunsuz açılıyor mc önceden ekran kartı sorunlu olduğu için windows devre dışı bırakıyordu şimdi devre dışı bırakmamasını sağladım ama yeniden başlatırsam bakalım neler olucak.
inş sorunun çözülür birde pc ekran kartını görmüyor diyordun neler yaptın cıkarıp gerimi taktın yada hangi ayarla görmesini sağladın?

KralDerT

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
inş sorunun çözülür birde pc ekran kartını görmüyor diyordun neler yaptın cıkarıp gerimi taktın yada hangi ayarla görmesini sağladın?
aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmamasını sağladım sonra ekran kartını çıkarttım öyle bi başlattım. sonra yeniden taktım öyle başlattım şu an kullanıyorum. Ama büyük ihtimalle bilgisayar uyku moduna girince gene bozulacak çünkü bir kaç saat öncede öyle olmuştu. Uyku modunu kapatmayı düşünüyorum. Zaten muhtemelen sabahlarım :p

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmamasını sağladım sonra ekran kartını çıkarttım öyle bi başlattım. sonra yeniden taktım öyle başlattım şu an kullanıyorum. Ama büyük ihtimalle bilgisayar uyku moduna girince gene bozulacak çünkü bir kaç saat öncede öyle olmuştu. Uyku modunu kapatmayı düşünüyorum. Zaten muhtemelen sabahlarım :p
anladım ben ekran kartını görmüyor diyince takılı değil gibi gözüküyor sandıydım
ins sorununu çözersin bu arada uyku modunu kapamak için güç secenekleri kullan plan ayarlarını değiştir diyip orada gelişmiş güç ayarları yeri var istediğin gibi değiştirebilirsin orayı