Minecraft Bloklardan Efekt Çıkarma

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali

d17b388bbf6c46d5b5a885928bd281384944739c.png

Minecraft Bloklardan Efekt Çıkarma
Öncelikle herkese merhaba, bugün sizlere "Block Particles" adlı plugini tanıtmak istiyorum.

Block Particles
Block Particles ne işe yarar?
Bu plugin baktığınız block'a efekt vermenize, yarar bu benim ne işime yarar demeyin. Örneğin bir sunucunuz var ve onda skript ile hazırladığınız güzel bir metin taşınız var, güzel bir efekt ile taşınızı daha muazzam gösterebilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse, en basitinden spawn başlangıç yerine güzel bir giriş hazırlayabilir veya yol kenarlarına güzel bir süs verebilirsiniz.

Block Particles kurulumu nasıl yapılır?
Konu bitiminde size verilen linkten plugini indirin, sunucuyu durdurun ve plugini plugins adlı klasörün içine plugini atın ve ardından sunucuyu başlatın. Ayrıca plugin başka bir yardımcı plugin istememektedir.

Block Particles komutları nelerdir ve ne işe yararlar?
  • /Bp Help - Pluginin tüm komutlarını size gösterir.
  • /Bp List - Ayarladığınız efekt yerlerini ve isimlerini gösterir.
  • /Bp Add <isim> - Bu komut ile efekt bölgesi yaratmanıza yarar.
  • /Bp Delete <isim> - Bu komut efekt bölgesini siler.
  • /Bp Set <isim> <tipi> - Efekt bölgesindeki standart efekti Types da geçerli efektlerden birini yapmanıza yarar.
  • /Bp Types - Plugin de geçerli tüm efektleri gösterir.
  • /Bp Reload - Plugin de değişiklik yaptıysanız plugini yenilemeye yarar.
Block Particles Typesdaki geçerli efektler nelerdir?
Block Particles pluginin içinde toplam 47 efekt bulunmaktadır bunlar şu şekildedir.

• Spiral, DoubleSpiral, Crit, BigCrit, Flame, BigFlame, Volcano, Fog, Enchant, Storm, Chains, FireStorm, Snow, Potion, Music, Spew, Magic, Witch, DoubleWitch, SnowStorm, FireSpew, FootPrint, Water, HappyVillager, AngryVillager, MobSpawner, EnderSignal, RainBow, SnowBlast, Halo, SoulWell, BigSoulWell, LoveWell, BigLoveWell, FlameWheel, WitchTormado, LoveTornado
Block Particles permissionslar nelerdir ve ne işe yararlar?
Bu plugin için sadece bir tane permissions var buda oyunculara verilecek permissions değil bu efektleri de siz kurucular yapacağı için sizlere de gerek yok çünkü sizlerde op var ama yine de sizlere gösteriyim.

• BParticles.Admin - Bu pluginin tüm komutlarına erişim sağlamanıza yarar. (oyunculara verilmeyecek olan permissionsdur)
Block Particles oyun içi kurulumu nasıl yapılır?
  • Herhangi bir block'a bakın "/bp add <isim>" yaparak bir efekt yeri yaratın.
  • sonra istediğiniz efekt koymak için "/bp set <isim> <tip>" şeklinde yazarak istediğiniz efekti koyun.
Örnek yapım:
Örneğin ben spawn bölgesinde bir efekt koymak istiyorum.

• Spawn başlangıcına bir block koyuyorum ki efekt havada dursun ve kodumu yazmadan önce block'a bakıyorum kodlar block'a bakarak yapınız.
  • "/bp add e1" e1 dememe bakmayın bu sadece kafamdan koyduğum isimdir isterseniz "sadsadasöd" gibi bir şey de yazabilirsiniz.
  • "/bp set e1 chains" evet böle yaparak da efektimizi belirtip işlemimizi tamamladık.
  • Eğer sevmediyseniz tekrar ve tekrar değiştirebilirsiniz yada spawn da olmasından sıkıldınız ve kaldırmak istiyorsunuz "/bp delete e1" yaparak kaldırabilirsiniz.
Minecraft Bloklardan Efekt Çıkarma Plugini İndir:
Konumuz burada son buluyor düşüncülerinizi yorumlarla belirtiniz. İyi forumlar.

Son düzenleme: